Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Blowerlar
Blowerlar

Blower, havanın taşınabilmesi ve vakumlanabilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Bağlı oldukları motorun gücü ile çalışan blowerlar, mekanizmalarda yer alan fan veya lob sayesinde emdiği havayı çıkış kısmına doğru kolayca itebilmektedir. İşlem, blowerın devir yaptığı her dönüş için tekrar yenilenmektedir. Böylelikle içerideki hava yüksek debi ve düşük basınç prensibiyle çıkışa doğru gönderilir.

Blower sistemlerinde yer alan kanatlar dönüş işlevini yerine getirirken gövdeye ya da birbirlerine teması engelleyebilecek şekilde boşluklar verilerek üretilmektedir. Rotor dengesini sağlayabilmek için ise ince balans ayarları ve kontrolleri yapılmak zorundadır. Hava emilimi için ise hava filtreleri kullanılır.

Kanatlar ve gövde için istenmeyen maddelerin ve artıkların birikmesi bu şekilde önlenebilmektedir. Aşırı artık birikiminde mekanizmaların performansında ciddi düşüş meydana gelebilmektedir. Blowerların çalışma prensipleri teknik ve performans özelliklerine göre ayrılmaktadır. Bu noktada sizler de Ser Rezistans’ın kaliteli ve işlevsel özelliklere sahip olan ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Emisyona uğrayan ortamdaki havanın yüksek debideki düşük basınç transferini sağlayan blowerlar motordan aldıkları kuvveti güçlü bir şekilde fanı ile döndüren ürünlerdir. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz blowerlar için sizler de Ser Rezistans’ı tercih edebilirsiniz.

Online Mağaza