Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Exproof Rezistanslar

Bir diğer ismi exproof daldırma rezistans olan exproof rezistans borular, birbirinden farklı pek çok amaç için kullanılabilen ürünlerdir. Özellikle endüstriyel alanlarda, kimya ve petrokimya endüstrisinde, askeri tesislerde, petrol platformlarında, buna benzer pek çok patlayıcı ortamın meydana gelebileceği, saklanması, işlenmesi ya da üretilmesi gereken maddelerin bulunduğu alanlarda güvenli şekilde kullanılabilir. Bu gibi platformlarda patlama ve yanma riski taşıyan maddelerin güvenliğini sağlamak için mutlaka belli önlemler alınması gerekir.

Exproof ısıtıcı, kabin içerisinde ya da belirli ortamlardaki nem oluşumunun önüne geçer. Genellikle rutubet oranının %60’ı geçmediği alanlarda, korozyon ve nem de oldukça düşük olmaktadır. Exproof boru rezistanslar, kabin içindeki nem oluşumuna engel olur ve kabinin içinde ki ısıyı dış ortamdaki sıcaklıktan yaklaşık 5 derece yüksek tutar.

Patlama riski taşıyan ortamlarda exproof tip rezistanslar olmadığında, oluşan nem toz ve belirli gazlarla bir araya gelir. Korozyona sebep olan bu birleşim rölelerin, devre kesicilerin ve entegre devre kartlarının arızalanmasına sebep olabilmektedir. Bu gibi ekipman arızaları çoğunluk olarak ark atlaması, yalıtımın delinmesi ya da zayıflaması, direnç değerleri gibi sebeplerden ortaya çıkmaktadır. Patlamaya hazır tehlike arz eden tüm ortamlarda, exproof rezistanslar uygun çalışma için ortamı c çalışma sıcaklığına getirir.

Flanş bağlantılı rezistanslar çeşitli alanlarda kullanılabildiği gibi çoğunlukla tanklara ve tankın yan kısım yüzeyine sabitlenerek kullanılır. Flanş malzemesinin tank ile aynı malzemeden üretilmiş olması, flanşın ömrü ve bununla beraber sızdırmazlık için de oldukça önemlidir. Isıtıcının güç bağlantısına hali hazırda bulunan klemens kutusu, üretim sırasında rezistans üzerine montajlanarak kullanıcıya sunulmaktadır. Çok yüksek sıcaklık ve buna bağlı olarak yüksek güç gerektiren uygulamalar için bu model rezistanslar uygun olacaktır.

Yanıcı ve patlamaya müsait kimyasalların yer aldığı ortamlarda kullanılmak üzere üretilen ve yetkili kuruluşlar tarafından sertifikalandırılması şart olan daldırma ısıtıcılar, Exproof daldırma rezistans olarak bilinmektedir. T1-T6 arasında ısıya uygun, Ex-de tipi koruma özelliği taşıyan özellikte üretimi yapılabilmektedir. Ayrıca talebe göre elektrik bağlantısının yapıldığı klemens kutuları da IP67’ye kadar koruma sağlayıcı olarak üretilebilmektedir. Bu ısıtıcılarda önemli olan, birim yüzeyine düşen ısı yükünün doğru hesaplanmış olmasıdır. Üretim esnasında müşteri talebine göre, rezistansın kullanılacağı alanda izin verilen maksimum sıcaklığa uygun olarak yapılması çok önemlidir.

Sağlıklı bir exproof rezistans kullanımı için, ürünün son haliyle mutlaka sertifikalandırılmış olması gerekir. Yalnızca klemens kutusunun üzerinde exproof sertifikası bulunan rezistansların patlayıcı ortamlarda kullanılması uygun değildir.

Tüm Rezistans Modelleri İçin Ser Rezistans!

Rezistansların üretiminde iş güvenliği ve kullanılacağı ortama uygunluğu çok önemlidir. Özellikle patlayıcı atmosferlerde sıklıkla tercih edilen exproof rezistansların, paslanmaz çelik malzemeler kullanılarak üretilmiş olması gerekir. Bu aşamada firma seçimi de buna bağlı olarak önem kazanmaktadır. Sadece uygun fiyatlı diye tercih edilen, hangi malzemeler kullanılarak üretildiği ve orijinal sertifikaya sahip olup olmadığı belli olmayan exproof rezistans satın almak, iş güvenliği açısından da son derece risk teşkil eder.

Ser rezistans, üretimini tamamen kendi bünyesinde sağladığı ve teknik olarak üst düzey performans sunan rezistans modellerinde, seçenek ve kalite olarak rakiplerini geride bırakmayı başarmış profesyonel bir firmadır. Uzun yıllar deneyimli çalışma arkadaşlarıyla müşteri memnuniyetini ön planda tutarak özverili biçimde çalışmalarını sürdüren Ser Rezistans, satın almış olduğunuz tüm ürünleri sorunsuz şekilde uzun vade kullanmanızı hedeflemektedir. Firma garantisi sunarak satışa sunduğumuz tüm ürünlerimiz, minimum fiyatlandırma politikasıyla web sitemizde sizleri bekliyor.

Müşteri ihtiyacını göz önünde bulundurarak ürettiğimiz nitelikli ürünlerimiz sayesinde, zamandan ve nakitten kaybetmenizin önüne geçiyoruz ve sorunlarınıza kalıcı çözümler getiriyoruz. Tüm rezistans modelleri için Ser Rezistans deneyimini yaşamanızı istiyoruz ve satış öncesi olduğu kadar satış sonrası da her türlü desteği sizlere memnuniyetle sunuyoruz. Kaliteli ürün, iş güvenliği ve uzun vade sorunsuz ürün kullanımı bizim için çok önemlidir. Standart ölçülerin haricindeki ihtiyaçlarınız söz konusu olduğu zaman bizden özel üretim talep edebilirsiniz. Sizde bu eşsiz konforu uygun fiyatlara yaşamak için Ser Rezistans’a uğramadan karar vermeyin.

Online Mağaza