Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Asit Banyo Rezistansı
Asit Banyo Rezistansı

Asit banyo rezistansları özellikle kimyasal üretim yapılan ya da kimyasal bir ortamda çalışılan işletmelerde ısıtma amaçlı kullanılan özel yapılara sahip rezistans çeşitleridir. Ortam şartlarına bağlı olarak asit banyo rezistansı da değişik özelliklerde üretilir. Cam ısıtıcı rezistanslar, titan rezistanslar, kurşun rezistanslar, teflon rezistanslar veya kuvarslı rezistanslar gibi farklı türleri mevcuttur.

Asit Banyo Rezistansı için Özel Kullanım Alanları

Kuvarslı ısıtıcılar veya PTFE (teflon) kaplama, fosforik asit ısıtması için asit banyo rezistansı çeşitleri arasında özellikle tercih edilen rezistans kaplama malzemeleridir. Bununla birlikte, PTFE kaplı ve kuvars ısıtıcıları kullanırken ve montaj yaparken çok dikkatli olunmalıdır. Kuvarslı rezistanslar L şeklinde veya alttaki tasarımlar değil yan taraf daldırma ısıtıcıları olarak yapılır. Üç bileşenli (muhafaza, kuvars tüpü, asit banyo rezistansı) konstrüksiyon ihtiyacı olan müşterilerin her bir bileşeni ayrı ayrı satın almalarını ve dolayısıyla maliyetten tasarruf etmelerini sağlayabilir. 

Yan daldırma asit banyo rezistansı, aşındırıcı kimyasalların, viskoz (potansiyel olarak kirlenmiş) sıvılar, durulama ve proses suyu ısıtması için sağlam gereklilikler için tasarlanır. Bir tankıntepesine yerleştirilmek üzere, ısıtılmış kısım doğrudan kenara veya alt tarafa daldırılmak üzere projelendirilir. Bu, ısıtıcının kolayca çıkarılmasını ve deponun içinde geniş çalışma alanını sağlar.

Benzeri şekilde her ihtiyaca özel, asit banyo rezistans çeşitleri mevcuttur. Standart ölçüler haricin de özel üretim ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu tehlikeli ve özel çalışma alanları için özel ısıtma sistemleri projelendirmek yaygın bir tercihtir. Ser Rezistans tüm projelerinizde güvenebileceğiniz en büyük çözüm merkezinizdir.

Bir önceki yazımız olan termostat nedir nasıl çalışır yazımızda termostat modellerininn tüm ayrıntılarını sizlerle paylaştık. 

Online Mağaza