Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Sıcak Hava Blowerları
Sıcak Hava Blowerları

Evlerde de kullanımı son derece yaygın olan ve tamir işlerinde sizlere sağladığı kolaylıklar sebebiyle tercih edilen sıcak hava tabancası modelleri aynı zamanda atölyelerin de vazgeçilmez parçaları arasında yer almaktadır. Sıcak hava tabancaları evinizde yapmanız gereken hemen hemen her türlü tamirat işleminde işlerinizi kolaylaştırabilmenizi sağlar. Aynı zamanda kalitesiz ve kötü sıcak hava tabancalarının kullanımı hem size hem de üzerinde çalıştığınız ürünlere ciddi şekilde zarar verebilmektedir.

Sıcak hava tabancası seçimi bu sebeplerden dolayı son derece önemli bir konudur. Bu konuda ünlü markaların güvenilir şekilde sizlere sunduğu ürünleri seçmeniz yeterli olacaktır. Ancak bazı özel detaylara da dikkat etmeniz gerekebilir. 

Sıcak Hava Tabancası Nasıl Seçilir?

Piyasada pek çok farklı özelliğe sahip olan sıcak hava tabancası çeşitleri yer almaktadır. Burada önemli olan detay ihtiyaçlarınıza uygun olabilecek sıcak hava tabancası modelini seçebilmenizdir. Seçim esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tabancanın üflediği havanın sıcaklığıdır. 

Piyasada 600 sıcaklık değerinin üzerine çıkabilen sıcak hava tabancaları bulabilirsiniz. Bu değerler pek çok farklı tadilat işi için oldukça aşırı hem de oldukça tehlikeli bir değer olabilir. Bu sebeple, yapacağınız tamirat için gereken sıcaklık değerinin iyi bir şekilde araştırılması ve seçim yaparken bu detaylara dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir. 

Sıcak Hava Tabancası Nedir?

Sıcak hava tabancası el aletlerini kullanmak istiyorsanız ürünler hakkında da bir takım teknik bilgilere sahip olmanız gerekebilir. Sıcak hava tabancaları bilinen diğer adıyla ısı tabancaları, elektrik enerjisini kullanarak sıcak hava elde edebilen cihazlara verilen isimdir. Bu bağlamda, sürekli olarak kullandığınız eşyalardan biri olan saç kurutma makinelerinden pek çok farklı elektrikli ev aletlerinin sıcak hava tabancası olduğunu anlayabilirsiniz. Buradaki tek fark teknik işlerde kullanılan sıcak hava tabancalarının sıcaklık ayarlarının daha detaylı olmasıdır.

Teknik amaçlı olarak sıcak hava tabancalarının 500 ile 600 üzeri sıcaklıklara çıkabilen modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller erime sıcaklığı aralıklarındadır. Metal malzemelerin tamiri ve işlenmesinde kullanılan sıcak hava tabancaları endsütriyel alanlarda da pek çok farklı sektörde tercih edilmektedir.

Sıcak Hava Tabancası Ne İşe Yarar?

Sıcak hava tabancaları veya ısı tabancaları, sıcak hava buharını yayabilmeniz için kullanabileceğiniz özel üretime sahip ürünler arasında yer almaktadır. El ile kolay ve pratik bir şekilde çalıştırabileceğiniz sıcak hava tabancası modelleri genel olarak 100 ile 500 derece aralığında ısı yayabilmektedir. Ancak bu ürünlerin 600 ile 750 dereceye çıkabilen modelleri de üretilmektedir.

Sıcak hava tabancalarının ısının verileceği parçaya yöneltilebilecek olan uzun gövdesi bulunmaktadır. Bu gövde kısmı aynı zamanda kaliteli malzemeler ile tasarlanmış olan tetikler ile de desteklenmektedir. Pek fazla bilinmese de saç kurutma makineleri de düşük ısı yayabilen sıcak hava tabancası kategorisinde yer almaktadır.

Lehim ve diğer özel kaynaştırma işlemleri dışında mutfaklarda da tatlılarda karamelizasyon işlemi için kullanılan pürmüz bulunmaktadır. Bunlar elektrikle değil, gaz ile çalışan sıcak hava tabancası kategorisinde bulunmaktadır. Sıcak hava tabancaları lehimin yanı sıra aynı zamanda boya temizleme, buz çözme veya plastik boruların bükülmesi gibi çeşitli işlemler için de kullanılabilmektedir.

Bu ürünlerin aksesuarları da vardır. Sıcak hava tabancası aksesuarları sayesinde ürünlerden daha yüksek verimlilik elde edilebilmektedir. Sıcak hava tabancası aksesuarları arasında sıcak hava tabancası ucu, sıcak hava tabancası başlıkları, sıcak hava tabancası memesi, plastik kaynak teller ve büzülme hortumları gibi parçalar bulunmaktadır.

Sıcak hava kaynak makinası ile ilgili detaylı bilgileri de teknik ekibimiz arayarak alabilirsiniz.

Sıcak Hava Tabancası Özellikleri

Değişken watt özellikleriyle dikkat çeken sıcak hava tabancaları geniş kullanım alanlarıyla da dikkat çekmektedir. Bu ürünlerin ulaşabilecekleri sıcaklık dereceleri ise birbirinden farklıdır. Folyo küçültmeleri, kaynaklar, plastik maddeleri bükme, boya ve cilaların çıkarılması, kurutma uygulamaları ve kalafatlama işlemleri gibi işlemler farklı türlerde üretilen sıcak hava tabancası modelleri sayesinde gerçekleştirilebilmektedir.

Profesyonel yardımcı araçlar arasında bulunan sıcak hava tabancası modelleri aynı zamanda özel malzeme çantalarıyla da birlikte sizlere sunulmaktadır. Tabancaların tasarımları yeni nesil teknolojilerden yararlanılarak geliştirilmektedir. Eşit sağlanmış ağırlıkları sayesinde kolay bir şekilde ayaktayken de kullanabileceğiniz sıcak hava tabancası modellerini farkı çalışmalarınızda sizler de değerlendirebilirsiniz.

Farklı ve programlanabilir sıcaklık ayarlarına sahip olan sıcak hava tabancası modelleri de bulunmaktadır. Sıcaklık aralıkları değişken olan bu ürünler kademeli hava debisi özelliklerine ve ayarlarına sahiptir. Aşırı ısınmalara karşı koruma ve sıcaklık ayarlayıcısı sayesinde uzun kapsamlı çalışmalarda da sıcak hava tabancalarından yararlanılabilmektedir. 

Ürünleri kullanırken farklı değerleri ürünlerin üzerinde yer alan LCD göstergelerinden takip edebilirsiniz. LCD ekranlı olarak tasarlanan sıcak hava tabancası modelleri aynı zamanda memory yani hafıza fonksiyonuna da sahiptir. Memory özelliğinden yararlanarak ürünlerin son kullanılan ayarlarını pratik bir şekilde kayıt altına alabilirsiniz. Bu özellik cihazın kendisi kullanımda olmadığı zamanlarda da aktif bir şekilde yararlanabileceğiniz özellikler arasındadır.

Dakik veya geniş kapsamlı olan sıcaklık uygulamalarıyla birlikte teslimat kapsamına dahil olan özel setler sayesinde bütün çalışmalarınıza uygun olabilecek malzemelere sahip olabilirsiniz. Bu ürünler ile mangal yaparken kömürlerinizi de sıcak hava tabancalarıyla ateşlendirebilirsiniz.

Ergonomik tasarımlarıyla dikkat çeken sıcak hava tabancası modelleri pratik bir şekilde farklı bölgelere taşıyabileceğiniz esnekliğe ahiptir. Seçtiğiniz güç değerlerinin LCD monitörü daha uygun çalışmalar sergileyebilmenizi sağlar. Hava miktarı, sıcaklıktan bağımsız bir şekilde çok kademeli olarak ayarlanabilmektedir.

Pek çok farklı özel uygulamaya yönelik adaptor memeler bazı ürünlerin kutu içeriğinde yer almaktadır. Aşırı ısınmalara karşı güvenilir çalışma imkanı elde edebilirsiniz. Dengeli ağırlık dağılımı sayesinde ayakta çalışmalar için kolay bir kullanım imkanı elde edilir.

Pencere camlarında da kullanılabilen sıcak hava tabancası modelleri sıcaklık ışınlarının saptırılmasını sağlar. Boya tabakalarını, pencerelerin sıvalarını silmek için veya restorasyon çalışmalarını canlandırabilmek için sıcak hava tabancalarından destek alabilirsiniz. 

Sıcak Hava Tabancası Nasıl Kullanılır?

Sıcak hava tabancaları çözdürme, kurutma, şekillendirme, yapıştırma ve kurumuş boyaları çıkarma gibi işlemlerde kullanılabilen işlevsel özelliklere sahip aletler arasında yer almaktadır. Sayılan bu işlemlerden çok daha fazla kullanım alanı olan ürünler sayesinde uygulamalarınızı hızlandırabilir ve işlemlerinizi daha kısa sürede tamamlayabilmenin avantajını yaşayabilirsiniz. Son derece kullanışlı olan ısı tabancalarını kullanırken dikkat edimesi gereken bazı özel detaylar da bulunmaktadır.

Ürünleri kullanmaya başlamadan önce aldığınız firmanın size göndereceği kullanım kılavunuzu dikkatli bir şekilde incelemeniz ve kılavuza uygun bir şekilde hareket etmeniz gerekmektedir. Sıcak hava tabancaları yüksek ısı yayan ürünler arasında yer aldıkları için malzemelerinize zarar vermemek adına cihazı belirli bir süre boyunca sabit alanda tutmamalısınız. Malzemeniz istediğiniz şekli alana kadar dairesel hareketler ile sıcak hava uygulamalısınız. Bir alandaki boyayı sökmek için bu cihazı kullanmayı düşünüyorsanız yukarıda da bahsettiğimiz gibi dairesel hareketler ile ısı uygulaması yaparak boya katmanının kabarmasını sağlayarak katmanı rahat bir şekilde yüzeyden sökebilirsiniz.

Cihazı uygulayacağınız alanın hassasiyetine de dikkat etmelisiniz.. Boya kazımak için daha hassas, ısıya dayanıksız bir alana ısı uygulaması yapmanız elinizdeki malzemeleri kaybetmenize sebep olabilir.

Sıcak Hava Tabancası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıcak hava tabancaları işlevsel özelliklere sahip olmasının yanında dikkatli kullanılmadığı zamanlarda ciddi kazalara sebebiyet veren ürünler arasında yer almaktadır. Bu tür durumların önüne geçebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı özel durumlar bulunmaktadır.

Sıcak hava tabancanızı topraklaması olan bir priz ile birlikte kullanmalısınız. Topraksız prizler ile kullandığınız zaman sorun yaşayabileceğiniz pek çok farklı elektronik ürün gibi bu ürünlerde de sorunlar yaşayabilirsiniz.

Isı tabancalarınızı kullanırken kalın iş eldivenleri, filtreli maske, güvenlik gözlüğü gibi koruyucu ekipmanları da kullanmalısınız. Açık havalarda çalışmanız işlemler sırasında meydana gelebilecek farklı gazların size etkileyebilmesini de engelleyecektir. Dış mekanda çalışma fırsatınız yok ise iyi bir şekilde hava alan özel mekanlarda çalışmaya özen göstermelisiniz. Çalıştığınız alanların temiz olması, etrafınızda yanıcı ya da patlayıcı herhangi bir madde bulunmaması da dikkat etmeniz gereken diğer detaylar arasında bulunmaktadır. 

Cam ya da fayans gibi maddelerin aralarını yapıştırırken de dikkatli bir şekilde hareket etmelisiniz. Uygulayacağınız ısı cam ya da fayanslarınız bu durumlardan dolayı çatlayabilir. Bu cihazlar lehimlere zarar verebileceği için lehimli olan alanlar için uygulama yaparken dikkatli ve mesafeli bir şekilde uygulamaya geçmelisiniz. Çalışmanız sırasında seçeceğiniz kıyafetlere de dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Aşırı uzun ve sarkan parçalı kıyafetler giymekten uzak durmalısınız. Aynı zamanda işiniz bittiği zaman ürünleri fişten çekmeli ve kutusunda muhafaza etmelisiniz. 

Sıcak Hava Tabancası Fiyatları

Sıcak hava tabancası fiyatları ürünlerin kapasiteleri, markaları ve teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat Ser Rezistans olarak sizlere sunduğumuz sıcak hava tabancaları arasında bütçenize uyumlu olabilecek pek çok farklı seçenek sizlere sunulmaktadır. Her biri dünya kalite standartlarında üretilen ürünleri inceleyerek sizler de bütçenize uygun seçimler yapabilirsiniz.

Ürünler arasından seçim yapacağınız zaman kullanım alanlarınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Kullanım alanlarına göre farklı şekillerde üretilen sıcak hava tabancası modelleri sayesinde uzun yıllar boyunca işlevsel özelliklerinden yararlanarak kullanabileceğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz. Ürünleri doğru şekilde seçtikten sonra ek bir bakım veya onarım ihtiyacı hissetmeden ürünleri kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ürünlerin teknik özellikleri ve fiyat seçenekleriyle ilgili aklınıza takılan her türlü soru için ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ekibimiz ile iletişime geçtiğiniz zaman ihtiyaç duyabileceğiniz ürünlerin seçimi konusunda da teknik destek alabilirsiniz.

Ser Rezistans olarak sizlere sunduğumuz sıcak hava tabancası modelleri arasında ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler üretebileceğiniz pek çok farklı model bulunmaktadır. Üretimini ve satışını üstlendiğimiz her ürünümüzde olduğu gibi sıcak hava tabancası modellerinde de sizlere en üst düzeyde hizmet kalitesiyle hizmet sunmaktayız. Hizmet öncesi ve sonrası desteğimiz ile ürünleri daha iyi bir şekilde kullanabilmenize de destek olmaktayız. Ürünlerin kullanımıyla ilgili sorun yaşamamanız için ekibimiz sizlere destek sunabilmektedir.

Sizler de çalışmalarınıza büyük bir hız ve güven kazandırabileceğiniz özel sıcak hava tabancası ürünleri arıyorsanız ürün kataloglarımıza göz atabilirsiniz. Her biri 1. sınıf kalitedeki malzemeler ile tasarlanan sıcak hava tabancası modelleriyle iş ilerleyişinizi aksatmadan çalışmalarınızı devam ettirebilirsiniz. Çevresel faktörlere karşı dayanıklı olan ürünlerimizi uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Online Mağaza