Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Boru Rezistanslar
Boru Rezistanslar

Pek çok farklı sistem ve farklı makina modelinde ihtiyaç duyulan boru rezistans endüstriyel, ticari ve bilimsel alanlarda geniş bir kullanım imkanına sahiptir. Sıklıkla ihtiyaç duyulan boru rezistanslar metal kılıf ve bağlantı ucu gibi parçalardan oluşmaktadır.

Boru rezistansların kolay şekillenebilmesi her metal yüzeye kaynak yapılabilmesini ve lehimlenebilmesini sağlayabilmektedir. Bu yönüyle kolaylıkla sistemlere entegre edilebilir. Ayrıca kategorimiz içerisinde yağlı, likit sulu ya da kuru ortamlarda kullanım için üretilmiş olan boru rezistans modelleri bulunmaktadır. Dilediğiniz modelde ürün seçimi yapabilir ve dilediğiniz adette sipariş verebilirsiniz.

Son derece uygun rakamlardan oluşan boru tipi rezistans fiyatları avantajlı bir alışveriş yapmanıza da olanak tanımaktadır.  rekabetçi fiyatlar havalandırma ya da fırın sistemlerinde kullanıma uygun olan ürün modelleri için de geçerlidir. En kaliteli ve en kolay şekilde kaynak yapılabilen boru rezistans çeşitleri için yüksek rakamlarla ödeme yapmanız gerekmemektedir. Cazip boru rezistans fiyatları avantajından siz de faydalanarak hemen siparişinizi iletebilirsiniz.

İçindekiler

Sanayi Tipi Boru Rezistans Modelleri

Sanayi tipi olarak da geliştirilen boru tipi rezistanslar su, yağ, kimyasal ve korozif likitlerin ısıtılması için pek çok farklı alanda tercih edilmektedir. Endüstriyel ortamlarda yer alan endüstriyel sanayi tipi fırınlarda kalıpların ve farklı metal malzemelerin ısıtılması için de sanayi tipi boru rezistansları kullanılmaktadır.

Boru ısıtıcı rezistanslar farklı boyutlarda üretilebilmektedir. Standart ölçüler dışındaki ihtiyaçlarınız söz konusu olduğu zaman bizlerle iletişime geçerek özel üretim talep edebilirsiniz. Ser Rezistans olarak müşterilerimizin özel isteklerine profesyonel çözümler üretmekteyiz.

Boru Rezistans Alımında Neye Dikkat Etmeliyiz?

Rezistanslar elektrikten edindikleri enerjiyi ısıya dönüştürerek kısa süre içinde ısının elde edilmesinde destek olur. Bu aşama da ise rezistanslar çeşitlere ayrılmaktadır. Çeşitlere ayrılması ise daha çok ürün içinde kullanıma yer açılmasına sebep oldu. Bu çeşitler içinde bulunan boru rezistanslarında da kullanım alanı oldukça fazladır. Boru rezistanslar ürün üretimlerinin yanı sıra ürün üretimi sırasında rezistans arızası ile de ihtiyaç duyulabiliyor. Ürün alım işleminizde ise özellikle kaliteli üretim işlemine yer açılması kullanım açısından istenen tüm avantajlara sahip olunurken aynı zamanda uzun vadeli de kullanım ayrıcalığına da sahip olmanız mümkün olur.

Kaliteli rezistans alım işlemi için fiyat aralığına bakarak herhangi bir kıyaslama yapmanız kaliteli üretime sahip olan tercihi seçmeniz için yeterli değildir. Bunun yanında rezistansların her birinin görseli aynı olmak ile beraber dışardan bakılınca ise kaliteli malzeme ile üretildiği anlaşılmaz. Doğru boru rezistans alımını gerçekleştirmek için üretici firma seçimine önem vermenizi gerekir. Uygun fiyat seçenekleri ile kaliteli ürüne sahip olurken uzun vadeli kullanım ayrıcalığını da elde edersiniz.

Kaliteli üretim dışında özel rezistans üretimine de yer açılıp açılmadığını da araştırmanız önerilir. Böylelikle firmanın uzmanlığı ve deneyim sahibi olduğunu da anlama imkanını elde edersiniz. Kaliteli rezistans üretiminde firma ayrıca garantide sunar.

Boru Isıtıcı Rezistanslar Güvenilir mi?

Boru ısıtıcı tipi rezistans modelleri tamamen güvenilir olan rezistans modelleridir. Boru ısıtıcı rezistans modellerini kaliteli üretim yapan firmalardan almayı tercih ettiğiniz zaman uzun yıllar boyunca güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz.

Boru tipi ısıtıcı modellerinin kullanım alanlarına göre farklı modelleri üretilmektedir. Bu sebeple, ilk olarak boru tipi ısıtıcı modelini hangi alanda kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Her biri farklı kullanım alanlarına hitap eden bu ısıtıcılar sayesinde işletmenize ekonomik çözümler getirebilirsiniz.

Optimum maliyet avantajı sağlayan ve güvenilir olan boru tipi ısıtıcılar enerji tasarruflu yapılarından dolayı günümüzde pek çok işletme tarafından tercih edilen ısıtıcılar arasında yer almaktadır.

Boru Rezistanslar Hangi Alanlarda Kullanılır?

Boru rezistans modelleri plastik endüstrisi, ambalaj endüstrisi, ahşap işleme endüstrisi, yapı endüstrisi ekipmanları, ev aletleri, döküm endüstrisi, yüksek vakum uygulamaları ve laboratuvar ekipmanları içerisinde kullanılan rezistans modelleridir.

Tüp rezistans ve kuru rezistans modellerinin de kullanıldığı bu alanlarda güvenilir ürünlerin tercih edilmesi son derece önemlidir. Güvenilir olmayan ürünleri kullanmaya başladığınız zaman iş verimliliğiniz düşebilir ve işleriniz yaşayabileceğiniz potansiyel sorunlardan dolayı aksamaya başlayabilir. Bu sebeple, firma seçiminizi yaparken her zaman güvenilir olan firmaları tercih etmelisiniz.

Ser Rezistans olarak sizlere sunduğumuz tüm rezistans modellerimizde olduğu gibi boru rezistans modellerimizde de enerji tasarruflu, güvenilir ve ekonomik fiyat seçeneklerine sahip olan rezistans modellerini sunmaktayız. İşletmenizin ihtiyacı olabilecek boru rezistanslar arasından seçiminizi yaparak uzun yıllar boyunca güvenilir şekilde kullanabileceğiniz rezistans modellerine sizler de Ser Rezistans güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

Boru Rezistansı 

Çeşitli formlarda bulunan metal rezistansların boru rezistans olarak üretilmesiyle birlikte yaygın bir kullanım alanı da bulunur. Açık ısıtıcı ya da sıvı ısıtıcı ürünlerinin birçoğunda bu rezistans türü çok yaygın olarak kullanıldığını görmek mümkündür. Kullanılan adet sayısına göre de birbirinden farklı şekilde kullanım alanlarının da yaygın olduğunu söylemek mümkündür.

Sıvı ısıtan cihazlarda en önemli fonksiyonlardan biri olan ısıtıcı özelliği sağlayan boru rezistanslar, elektrik direncini doğru nitelikte yükselterek sıcaklığa çevirir ve böylelikle en doğru biçimde kullanım ortamı yaratır. Rezistans türleri arasında boru rezistanslar, ısıtıcı ürünlerinin en önemli altyapısını oluşturur. Su ısıtıcıların rezistansının çalışmaması halinde, herhangi bir anlam ifade etmemesi karşılığında önem ve değerinin ne kadar yüksek olduğunu da bu şekilde anlaşılır. Fritöz, termosifonlar ya da su ısıtıcılarda genel kullanılan ürünler için boru rezistansı olduğu söylemek mümkündür. 

Rezistans borusu müşterilerin özel isteklerine bağlı olarak, birbirinden farklı niteliklerde üretimi yapılabilmektedir. Rezistanslar arasında en yaygın kullanımı bulunan ürün olurken; endüstriyel alanlarda, birçok mutfak aletlerinde ve çeşitli sektörlere ait geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Boru ısıtıcılar için direnç miktarı, ilgili ürünlerde kapasiteyi belirleyen unsur olurken günümüzde en iyi niteliklere sahip olması açısından da rezistans, en önemli faktör haline geliyor.

Boru rezistanslar birçok bağlantıya sahip üretimi bulunur. Manşon ya da flanş bağlantılı üretimi olduğu gibi Rezistans elemanı için en iyi yüksek güçte ısı elde edilerek, istenen ürün veya alanlarda da ihtiyacınıza uygun nitelikte kullanımı mümkün olmaktadır.

Standart haliyle 6,5 mm – 16 mm arasında ölçüleri bulunsa da Ser Rezistans, istediğiniz şekilde ve boyda da üretim sağlamaktadır. Bu noktada bizlere her zaman ulaşarak, çözüm odaklı sektördeki öncülüğümüzle beraber sizlere en iyi ürün üretimi faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz. Gerek kullanıcı olarak gerek üretici anlamında dilediğiniz herhangi bir ürün hakkında bilgi ve destek almak istediğinizde, yararlanmak istediğiniz ihtiyacınıza uygun boru ısıtıcılar konusunda destek – bilgi için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teknik Özellikler
 • Ø 6,5 -8,5 -11
 • L 3000 mm
 • 400 V a kadar çalışma gerilimi,
 • 5 W/cm² ye kadar güç yoğunluğu,
 • Çelik, Nikel-Krom alaşımlı, İnkolay alaşım kılıf malzemesi opsiyonu,
 • Manşon, kare ve üçgen flanş, vidalı vb. bağlantı ucu opsiyonu,
 • Serpantinli, dikişli ve dikişsiz boru opsiyonu,
 • Plastik Endüstrisi,
 • Ambalaj Endüstrisi,
 • Ahsap İşleme Endüstrisi,
 • Yapı Endüstrisi Ekipmanları,
 • Ev Aletleri,
 • Döküm Endüstrisi,
 • Yüksek Vakum Uygulamaları,
 • Laboratuar Ekipmanları
Online Mağaza