Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Kanal Tipi Elektrikli Isıtıcı

Kanal Tipi Elektrikli Isıtıcı, Çevre Dostu Modeller

Kanal tipi elektrikli ısıtıcılar, havayı, ısınması talep edilen odalara dağıtmadan önce ısıtan elemanlardır. Dirençten (bobin) elektrik akımı geçirirken ısı oluştururlar. İçeriden geçen hava, bobinlerdeki ısıyı emer ve takiben kanallar aracılığıyla odalara transfer edilir. Hat içi elektrikli kanal ısıtıcıları, alan ısıtmaları, ek ısıtmalar ve birincil ısıtma uygulamaları için tercih edilen kompakt sistemlerdir.

İçindekiler

Kanal Tipi Elektrikli Isıtıcı Modelleri

Ser Rezistans olarak iki farklı kanal tipi elektrikli ısıtıcı ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Köşeli tip kanal ısıtıcılar ve yuvarlak tip kanal ısıtıcılar, sahip olduğu tasarıma göre farklı alanlarda kullanılmaktadır. Standart ölçülerin dışında özel üretim taleplerinizi de yerine getirmekteyiz.

Kanatlı boru biçimli modeller, daha tutarlı hava akışı sağlayan, Watt yoğunluğunu azaltmaya yardımcı olduğundan, tipik olarak yüksek kW çıkışı gerektiren uygulamalar için elverişlidir. Kanatçıklı elemanlara sahip kanal ısıtıcıları, genellikle dış mekanda veya daha zorlu ortamlarda kullanım için tasarlanır. Paslanmaz çelik kanatlara sahip elemanlar, dış mekan kullanımında farklı türde ortam şartlarına dayanabilir, ticari ve endüstriyel uygulamalarda yaygın olarak kullanılır.

Kanal Tipi Elektrikli Isıtıcıların Özellikleri

Havalandırma sistemlerinde dış havayı ısıtmak için kullanılabilen kanal tipi elektrikli ısıtıcılarının birçok farklı ek özelliği vardır. Havayı yalnızca günün belirli saatlerinde veya sıcaklıklar önceden ayarlanmış bir değerin altına düştükten sonra ısıtma üzere programlanabilirler. Klima kontrol sistemlerinden alınan değerlere uygun olarak ısıtıcılar, otomatik olarak açılıp kapatılarak optimum sıcaklık korunabilir. Bu özellik, havalandırma sistemlerinde son ısıtıcı olarak enerji verimli bir performans sergilediğinin işaretidir. Bu yönüyle çevre dostu modeller olduğu ifade edilebilir.  

Kanal Tipi Elektrikli Isıtıcıların Kullanım Amacı

Kanal ısıtıcıları, farklı sıcaklık değerlerine sahip odaları ve hatta ayrı alanların havasını ısıtmak için kullanılırlar. Taze hava sistemlerinde dış havayı (temiz havayı), iç mekanlara ısıtarak gönderen bu sistemlerin bakımı ve kurulumu son derece kolaydır. Bu özellik enerji verimliliğiyle birleştiğinde, cihazların birçok uygulama bulmasının nedenidir. Düzenli bakım, yüksek performanslı ısıtıcılar için son derece önemlidir.

Mekanik/cebri havalandırma sistemlerinde kullanım için çoğu konut ve hafif ticari gereksinimleri karşılayabilen kanal tipi elektrikli ısıtıcılar, birinci ısı kaynağı olarak veya ısı pompasına, gaza veya petrolle çalışan sistemlere ek veya yedek ısı olarak kullanılırlar.

Kanal Tipi Elektrikli Isıtıcıların Kurulumu

Kanal tipi elektrikli ısıtıcılar; okullara, üretim tesislerine, ofis binalarına ve farklı türde alanlara kurulabilir. Kanal ısıtıcılarının takılması ve değiştirilmesi kolaydır. Fakat uzman personel tarafından kurulum işlemi gerçekleştirilmelidir. Montaj, spiral kanallara standart bir bağlantı kullanılarak her iki yönde hava akışı ile gerçekleştirilebilir.

Kanal ısıtıcıları için yedek parça satın alırken dikkatli olunmalıdır. Bu cihazlar; boyut, güç ve akım değerlerine göre tasarlandığından, aynı model veya aynı özelliklere sahip yedek parçalar ile onarılmalıdır.

Online Mağaza