Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Pano Isıtıcıları
Pano Isıtıcıları

Pano ısıtıcılarının içerisindeki nemi uzaklaştırmak için kullanabileceğiniz pano ısıtıcıları uluslararası standartlara göre pano içerisindeki uygun havanın sağlanması için gerekli işlevsel özelliklerini sağlayabilmektedir.

Pano ısıtıcıları, panonun alt kısmına monte edildikleri zaman daha verimli bir şekilde çalışabilmektedir. Havanın yükselmesi ve pano alt taraflarında yer alan havalandırma panjurlarının da neme karşı korunabilmesi için bu tür bir montaj yapılması tavsiye edilmektedir.

İçindekiler

Pano Tipi Isıtıcı 

Hava sıcaklığı ani düşüş yaşanması halinde ortam sıcaklığını çok hızlı ısıtması anlamında son derece güçlü etki eder. Alüminyum gövdeden üretilen bu pano tipi ısıtıcı türleri, paslanmaz çelik özelliğine sahiptir. Sıcaklıkların direnç değişimleri noktasında aktif marka pano ısıtıcılar, hava sıcaklığının dengelenmesi için önemli bir role sahiptir. Havanın sıcaklığı ve nem oranını dengeleyerek mevsim – iklim değişimlerinde, pano ısıtıcı güç değerlerini korumak ve ortamdaki dış yüzeyinin sıcaklığını dengelemek için tercih edilmektedir. 

Normal şartlar altında standart haliyle uygun bir hava yaratabilmek için 1 metreküp pano için 100 W kadar ısıtıcı yeterli olacağı gibi nemin çok yoğun olduğu alanlarda da tercihlere göre özel üretim ya da daha farklı seçimler, elektrik panolarının özelliklerine uygun şekilde tercih edilir. Günümüzde son derece başarılı bir şekilde seçebileceğiniz pano ısıtıcı türleri bulunurken, aralarında özelliklerine bağlı şekilde de seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Yüksek sıcaklıktan olumsuz etkilenmesi gibi bir durum olması sebebiyle elektrik malzemeleriyle arasında 10 cm’lik mesafe bırakılarak kurulumu yapılabilir. Pano ısıtıcısı ile birlikte termostat da ısıtıcı arasında 10 cm fark olması halinde sağlıklı bir kurulum ve kullanım süreci başlamış olur.

Pano Isıtıcısı Modelleri

Özel tasarımları sayesinde istenilen ısıyı hızlı bir şekilde yayabilen pano ısıtıcıları ortam sıcaklığını da sabitleyebilmenizi sağlar. Pano ısıtıcıları arasında ortamın büyüklüğüne göre ısıyı daha iyi iletebilmek için üretilen fanlı modeller de yer almaktadır. Farklı kullanım alanlarıyla ön plana çıkan pano ısıtıcıları aynı zamanda termostatlar ile birlikte entegre bir şekilde de çalışabilmektedir.

Çevresel faktörlere karşı ekstra dayanıklı olabilecek şekilde üretilen ve uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz pano ısıtıcıları arıyorsanız sizler de ihtiyaçlarınıza uygun olan pano ısıtıcılarına göz atabilirsiniz. Her biri 1. sınıf kalitedeki malzemeler ile tasarlanan pano ısıtıcıları sayesinde daha verimli ve daha güvenilir çalışma alanları yaratmaya başlayabilirsiniz.

Pano Isıtıcısı Fiyatları

Birbirinden farklı özelliklerde pek çok pano ısıtıcıları bulunmaktadır. Ortam ısıtmasına bağlı şekilde verimli soğuma yüzey alanlarından tutun da ekstrüze çekilmiş ve kaplama yapılmış alüminyum nitelikteki paslanmaz boru ısıtıcılarda %120 daha fazla yüzey verimliliği vardır. İsteklerinize bağlı şekillenecek fiyat çalışmasında da Ser Rezistans ile birlikte çalışarak ihtiyaçlarınıza uygun şekilde değerlendirmelerde bulunabilirsiniz. 

İzolasyon malzemesi olarak magnezyum oksit kullanıldığı gibi pano ısıtıcıların bu anlamda 1 dakika yalıtım seviyesine sahip olması sağlanır. Bu da mekanik dayanım ve titreşim direncinin de artmasıyla beraber oldukça güçlü bir etkileşim sağlar. PTC pano ısıtıcılar genelde yoğuşma önleyici olmaz ve bunun nedeni de aktif şekilde çalıştırıldığında, güçleri önemli ölçüde azalmaya başlamasından kaynaklıdır.

Aktif pano ısıtıcılarında ise nem azaltma değerleri çok daha yüksektir. Bu da boru ısıtıcılarından %6, geri kalan PTC ısıtıcılarına göre ise %600’ün üzerinde daha verimlilik kazandırmaktadır. 2 metrekarelik alanlarda 100 w ısıtıcı ile birlikte ortalama 16 dakikada nem ısıtılırken, %6 azaltılabildiği tespit edilir. Bu noktada isteklerinize bağlı pano tipi ısıtıcı türlerinde kapasite açısından da özellik açısından da seçimlerinize bağlı fiyatlandırmalar çıkartılmaktadır. Ser Rezistans olarak bize her zaman ulaşabilir ve bilgi, destek alarak fiyat çalışmasından siz de faydalanabilirsiniz.

Online Mağaza