Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Rezistanslı su ısıtıcıları, ekmek kızartma makinelerinde olduğu gibi elektriği doğrudan ısıya dönüştürür ve bu ısıdan bir kısmı çevrede kaybolur. Küçük bir google araması ile karşınıza çıkan ihlas şofben rezistansı aslında klasik daldırma çubuk rezistansı modelidir. Bununla birlikte, İhlas Şofben olarak bilinen standart elektrikli su ısıtıcıları pratik ve ucuzdur, bu nedenle de bazı yerlerde halen kullanılmaya devam ediliyor.

 İhlas Şofben Rezistansı

Bir İhlas şofben üzerinde, üç kademe ve iki adet ihlas şofben rezistansı bulunur. Birinci kademede birinci rezistans (2800 w), ikinci kademede ikinci rezistans (4200 w) ve üçüncü kademede birinci ve ikinci ihlas şofben rezistansı aynı anda çalışır. 7000 w gücünde bir direnç ile birlikte anlık su ısıtma sağlanır. Verimsiz bir aletin değiştirilme zamanı gelince, hemen hemen anlık sıcak suyun çok daha hızlı arzı için tanksız bir seçenek düşünmeye değer olabilir. Sürekli enerji tüketen su depolanmaz ve ısıtılan suyun cihaza aktarılması ve doğrudan eve taşınması için herhangi bir sınır yoktur.

Kaliteli İhlas Şofben Rezistansları Nereden Satın Alınır?

Çoğu ihlas şofben rezistansı, flanşlı ve vidalı daldırmalı rezistanslardır ve koruyucu bir manşon veya kılıfa sahiptir. Piyasada kılıf veya izolasyon malzemesi birbirinden farklı birçok dalgıç rezistans bulabilirsiniz, ancak verimlilik ve uzun ömür için genellikle nikrom, çelik, rezistanslar tercih edilmelidir. İhlas şofben rezistansları seçerken, amaçlanan uygulamanın fiziksel gereksinimlerini karşılayan bir rezistans seçilmesi önemlidir. Yüksek kaliteli rezistans malzemeleri tercihiniz için Ser Rezistans ürünlerine güvenebilirsiniz.

Bir önceki yazımızda elektrikli termosifon rezistansı hakkında sizlere geniş bilgiler sunduk. 

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza