Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Her elektrikli alanın merkezinde bir ısıtma elemanı olarak rezistans bulunur ve ısıtıcı ne kadar büyük, yağ dolu veya fanlı olsun olmasın, bir yerlerde elektrik enerjisini ısıya dönüştüren bir rezistans kullanılır. Dolayısıyla yağ ısıtıcı, bir ısı rezervuarı olarak,  yağ konveksiyon ve ışıma yoluyla çevreye ve daha sonra, ısı iletimi ile duvarlardan, konveksiyon yoluyla metal duvarına aktarılır iken uzun bir süre boyunca yağın sıcak kalmasını sağlar.

Verimliliği Yüksek Yağ Isıtıcı Kullanımı

Kullanımı yaygın olan yağ ısıtıcı modelleri isimlerine rağmen aslında elektrik enerjisinden yararlanıyor. Bir elektrikli ısıtma elemanı, ısıtıcının içinde sıkışıp kalan ve odaya ısı yayan yağı ısıtır. Tüm elektrikli ısıtıcılar gibi yağ ısıtıcı tipleri yüzde yüz verimlidir, çünkü tükettikleri elektriğin yüzde yüzü ısıya dönüştürülür. Bunun hesaba katılmadığı, ısıtıcının kullandığı elektriği üretmek için kömür veya başka yakıt biçimlerinin yakılması için çok verimsiz bir süreçtir. Enerji Bakanlığı'na göre, bu yakıtları yakarak elektrik üretmek yalnızca % 30 verimlilik gösteriyor ve her türlü elektrikli ısıya dayanıklı ısıtıcılar ortam ısıtılmasında en az etkili yol haline geliyor. Bir elektrikli ısıtıcıda basitçe bir aktarım ortamı olarak değil, bir ocağı çalıştırmak için kullanıldığında, yağ, tüm sistemin ısıtması için son derece verimli bir yakıt olarak kullanılabilir.

Endüstriyel kullanım alanlarında yağ ısıtıcı rezistanslar kullanıldığı maddeye göre seçilerek, asit ve kimyasal ortamlar için de üzerlerine  teflon kaplamalı olarak üretimi mümkündür. Ser Rezistans, standart rezistanslar haricinde de özel bir rezistans modeli ihtiyacında size destek sunmaktan gurur duyacaktır.

Su ısıtıcısı ile ilgili hazırladığımız su ısıtıcı yazımıza göz atarak su ısıtıcıları hakkında geniş kapsamlı bilgiye sahip olabilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza