Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Tüm buzdolaplarında defrost rezistansı bulunur ve buzdolabının sıcaklığını, yiyecekleri soğuk tutmak için ayarlar. Derin dondurucu bileşeni olan defrost rezistansı; temelde kuvartz, cam, alüminyum veya diğer malzemelerle kaplı tel filamandır. Çift kapılı ve no-frost buzdolaplarında ara bölme rezistansı bulunur. Ara bölme rezistansı, üst bölmede defrost rezistansı olarak görev yapar.

Buz çözme ısıtıcıları olarak tanımlanan defrost rezistansı genelde bir buzdolabının evaporatör (soğutma sistemlerinde kullanılan buharlaştırıcı - soğutma serpantini) bobinlerinin altında veya buzdolabınızın dondurucu bölümünün arka panelinde ya da dondurucu bölümünün zemininde olabilir. Bu parçayı bulmak için derin dondurucu, dondurucu rafları gibi yolda olan nesneleri kaldırmanız gerekecektir.

Defrost Rezistansı Nasıl Çalışır?

Günümüzdeki buzdolaplarının çoğu donmaya karşı korumalıdır ve otomatik olarak donmayı önlemek için rezistanslara güvenirler. Bir cihazda, buzlanma oluşumunu önlemek için buharlaştırıcı bobinlerin yakınına veya içine bir defrost rezistansı yerleştirilir. Defrost saati belirli zaman aralıklarında evaporatör üzerinde biriken buzların erimesi için rezistansı devreye sokar. Elektrik rezistans boyunca akarken tüpü ısıtır ve yakındaki buz erir. Damla tepsisi, sonunda tencereden buharlaşan sıvı ve yoğunlaşmayı yakalamak için buharlaştırıcının altında oturur ve devir daim ilkesi ile sürer.

Buzdolabınızda karlanma veya buzlanma görürseniz muhtemelen rezistans buz çözmeyi bırakmış demektir. Bu durumda kolayca yeni ve güçlü bir defrost rezistansı modeli ile değiştirilebilir. Buzdolaplarında buzlanma yaşanmadan verimli bir döngü sağlayan Ser defrost rezistansları, uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilir. Tüm soru ve proje danışmanlığı ihtiyaçlarınızda Ser Rezistans ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza