Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Defrost Rezistansı

Tüm buzdolaplarında defrost rezistansı bulunur ve buzdolabının sıcaklığını, yiyecekleri soğuk tutmak için ayarlar. Derin dondurucu bileşeni olan defrost rezistansı; temelde kuvartz, cam, alüminyum veya diğer malzemelerle kaplı tel filamandır. Çift kapılı ve no-frost buzdolaplarında ara bölme rezistansı bulunur. Ara bölme rezistansı, üst bölmede defrost rezistansı olarak görev yapar.

Buz çözme ısıtıcıları olarak tanımlanan defrost rezistansı genelde bir buzdolabının evaporatör (soğutma sistemlerinde kullanılan buharlaştırıcı - soğutma serpantini) bobinlerinin altında veya buzdolabınızın dondurucu bölümünün arka panelinde ya da dondurucu bölümünün zemininde olabilir. Bu parçayı bulmak için derin dondurucu, dondurucu rafları gibi yolda olan nesneleri kaldırmanız gerekecektir.

Buzdolabı Defrost Rezistansı Nasıl Çalışır?

Günümüzdeki buzdolaplarının çoğu donmaya karşı korumalıdır ve otomatik olarak donmayı önlemek için rezistanslara güvenirler. Bir cihazda, buzlanma oluşumunu önlemek için buharlaştırıcı bobinlerin yakınına veya içine bir defrost rezistansı yerleştirilir. Defrost saati belirli zaman aralıklarında evaporatör üzerinde biriken buzların erimesi için rezistansı devreye sokar. Elektrik rezistans boyunca akarken tüpü ısıtır ve yakındaki buz erir. Damla tepsisi, sonunda tencereden buharlaşan sıvı ve yoğunlaşmayı yakalamak için buharlaştırıcının altında oturur ve devir daim ilkesi ile sürer.

Buzdolabınızda karlanma veya buzlanma görürseniz muhtemelen rezistans buz çözmeyi bırakmış demektir. Bu durumda kolayca yeni ve güçlü bir defrost rezistansı modeli ile değiştirilebilir. Buzdolaplarında buzlanma yaşanmadan verimli bir döngü sağlayan Ser defrost rezistansları, uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilir. Tüm soru ve proje danışmanlığı ihtiyaçlarınızda Ser Rezistans ile iletişime geçebilirsiniz. 

Buzdolabı Defrost Rezistans Özellikleri

Defrost rezistans modelleri defrost periyodunda devreye girerek evaporatör yüzeyinde yapışık formda olur ve buzları eritme özelliğini bünyesinde barındırır. Defrost rezistansı evaporatörün yüzeyinde yapışık olmakla birlikte bağlantı uçları soket yerlerine bağlanır. Bu rezistans tamir yerine değiştirilmesi gerekir. Ser Rezistans olarak hizmetinize sunduğumuz defrost rezistans çeşitlerimiz ile uzun yıllar kullanım avantajı vaad etmekteyiz. 

Defrost rezistansların elektrik bağlantısı soketli olup, soket kısımlarına bağlanması gerekir. Bunu yıldız tornavida ve vidalar aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Defrost rezistansını evaporatörün altındaki mevcut kanala yerleştirilmektedir. Bu rezistansa ulaşılmak istendiğinde ise çevresinde yer alan alüminyum yapıda sacların sökülmesi gerekliliği kaçınılmazdır. 

Defrost rezistansını yerinden çıkarmak için öncelikle elektrik bağlantısı kesilmelidir. Daha sonra evaporatör yukarı kaldırılır ve rezistans alınır. Defrost rezistansı elektrik bağlantısı söküldüğü şekilde yerine yerleştirilmelidir. Alüminyum saclar ve elektrik bağlantısı  sökülmeden defrost rezistansına ulaşılamaz. Defrost rezistansın gücü ve ölçüsü sökülenle aynı olmaldır.

Ser defrost rezistans çeşitleri, ihtiyaç duyduğunuz ölçü ve formda üretilmektedir. Üstün kalitesinin yanı sıra geniş kullanım alanına hitap edebilme özelliğine sahiptir. Üstelik defrost rezistans fiyatları firmamızın makul rakamlar stratejisi kapsamında şekilleniyor. Yüksek kalitede olan bu rezistansları, uzun yıllar kullanmak ve uygun rakamlar üzerinden satın almak istiyorsanız rotanızı Ser Rezistans’a çevirebilirsiniz. Ürün detayları ve fiyat konusunda bilgi sahibi olmak için sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Benzer Rezistanslar
Online Mağaza