Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Çoğu evde kullanılan elektrikli su ısıtıcılarının elektrik akışı esnasında sıcak olan kalın metal döngüler ve elektrikli bir menzil brülör gibi iki tür ısıtma elemanı vardır. Alt bölümde yer alan elektrikli termosifon rezistansı soğuk suyu, sıcak su deposuna girerken ısıtır. Gelen soğuk su deponun altına daldırma elektrikli termosifon rezistansı vasıtasıyla gönderilir. Bu rezistans, en zorlu, en çok etkilenen ve ilk önce yanan unsurdur. Üst rezistans, yüksek talep olduğunda suyu ısıtmak için bir "güçlendirici" görevini görür ve sadece sıcak su deposunun üst kısmındaki suyu ısıtır.

Ev ve iş yerleri başta olmak üzere tüm sıcak su ihtiyacı olabilecek alanlarda elektrikli termosifonlar kullanılmaktadır. Temel parçalardan biri olan rezistans, suyu ısıtma görevi görürken sıcak su sağlayıcısı olarak doğru sistem hattı için kullanılır. Kullanım alanına ve ihtiyaca göre değişkenlik gösteren, farklı şekillerde üretilen elektrikli termosifon rezistansı için en doğru şekilde tank içinde yer alacak suyun istenen derecede sıcaklığa sahip olmasında hızlı, güvenilir ve doğru adımlarla ısınmasında etkilidir. Aynı zamanda bu termosifon rezistanslar, modelden modele göre değişkenlik gösterse de en doğru şekilde enerji tasarrufu sağlayan ürünler olarak karşınıza çıkacaktır.

Elektrikli Termosifon Rezistansı Arıza Nedenleri

● Eskime ve aşırı kullanımın yanı sıra, bina suyunuz sert su sağlıyorsa (yüksek mineral içeriği), elektrikli termosifon rezistansı elemanlarında tortu birikmesi onların ölümüne neden olabilir.

● Elektrikli termosifonunuz aynı eski miktarda sıcak suyu üretiyorsa, ancak su sıcak değil sadece ılıksa, üstteki su ısıtıcı elemanının bozulmuş olabileceğini düşünebilirsiniz. Alt elektrikli termosifon rezistansı tüm tankı ısıtıyor, ancak her iki eleman çalışıyormuş gibi suyu aynı yüksek sıcaklığa kadar ısıtma yeteneğine sahip değildir.

● Elektrikli termosifon aynı eski sıcak su sıcaklığını üretiyor, ancak miktar çok azsa, alttaki elektrikli termosifon rezistansı yanmış olabilir. Bu durumda sadece tankın üstündeki su ısıtılıyordur. Soğuk su girer ve şofbenin alt kısmında kalır. Bu yüzden sıcak suyunuz çok sıcaktır, ancak birkaç dakika içinde tükenir.

Çok kısa sürede yaşanan termosifon arızalarının başlıca nedenleri düşük kaliteli rezistans kullanmaktan kaynaklanır. Ser Rezistans kalitesindeki elektrikli termosifon çeşitlerine her zaman güvenebilirsiniz. Sizlere sunulan elektrikli termosifon rezistansı değişimi konusunda %100 güvenilir hizmet ve müşteri memnuniyeti en üst seviyelerde ki hizmet sayesinde, ihtiyacınıza en uygun çözümler sağlanır. Çevreye uygun üretim hattı sayesinde özel ihtiyaçlara karşılık en iyi çözümler verilirken, dilediğiniz şekilde rezistans üretimi de buna göre sağlanmaktadır.

Ser Rezistans markası olarak sizlere sağladığımız rezistans modelleri içerisinde, elektrikli termosifon rezistansı fiyatları olarak ürün kataloğu içerisinden her marka ve modele uygun ürünlere ulaşabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Fiyatlar arasında tercih ettiğiniz ürünün hem teknik özellikleri hem de modele uygun fiyatlarda değişkenlik olduğunu da görebilirsiniz. İstenen marka ve modele uygun şekillerde üretimi yapılan rezistansların fiyatları için bizimle doğrudan iletişime geçerek de detaylı bilgi alabilir, telefon ile iletişime geçerek uzman kadromuzda yetkin personellerimizle görüşmeler yapabilirsiniz.

Çaymatik rezistansı yazımızda sizlerle çaymatik rezistansı ürünlerimizin tüm detaylarını paylaştık.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza