Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Çoğu evde kullanılan elektrikli su ısıtıcılarının elektrik akışı esnasında sıcak olan kalın metal döngüler ve elektrikli bir menzil brülör gibi iki tür ısıtma elemanı vardır. Alt bölümde yer alan elektrikli termosifon rezistansı soğuk suyu, sıcak su deposuna girerken ısıtır. Gelen soğuk su deponun altına daldırma elektrikli termosifon rezistansı vasıtasıyla gönderilir. Bu rezistans, en zorlu, en çok etkilenen ve ilk önce yanan unsurdur. Üst rezistans, yüksek talep olduğunda suyu ısıtmak için bir "güçlendirici" görevini görür ve sadece sıcak su deposunun üst kısmındaki suyu ısıtır.

Elektrikli Termosifon Rezistansı

Elektrikli Termosifon Rezistansı Arıza Nedenleri

  • Eskime ve aşırı kullanımın yanı sıra, bina suyunuz sert su sağlıyorsa (yüksek mineral içeriği), elektrikli termosifon rezistansı elemanlarında tortu birikmesi onların ölümüne neden olabilir.
  • Elektrikli termosifonunuz aynı eski miktarda sıcak suyu üretiyorsa, ancak su sıcak değil sadece ılıksa, üstteki su ısıtıcı elemanının bozulmuş olabileceğini düşünebilirsiniz. Alt elektrikli termosifon rezistansı tüm tankı ısıtıyor, ancak her iki eleman çalışıyormuş gibi suyu aynı yüksek sıcaklığa kadar ısıtma yeteneğine sahip değildir.
  • Elektrikli termosifon aynı eski sıcak su sıcaklığını üretiyor, ancak miktar çok azsa, alttaki elektrikli termosifon rezistansı yanmış olabilir. Bu durumda sadece tankın üstündeki su ısıtılıyordur. Soğuk su girer ve şofbenin alt kısmında kalır. Bu yüzden sıcak suyunuz çok sıcaktır, ancak birkaç dakika içinde tükenir. 

Çok kısa sürede yaşanan termosifon arızalarının başlıca nedenleri düşük kaliteli rezistans kullanmaktan kaynaklanır. Ser Rezistans kalitesindeki elektrikli termosifon çeşitlerine her zaman güvenebilirsiniz.

Çaymatik rezistansı yazımızda sizlerle çaymatik rezistansı ürünlerimizin tüm detaylarını paylaştık.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza