Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Uzun Dalga Seramik Infrared Rezistans
Uzun Dalga Seramik Infrared Rezistans

Seramik infrared rezistanslar uzundalga infrared ışıma yayan verimli ve sağlam ürünlerdir. Seramik infrared rezistanslar bir çok endüstriyel uygulamada kullanılırlar, bir kaç örnek vermek gerekirse; termoform tavaları, paketleme endüstri, boya kürleme ve kurutma, baskı kurutma, ön ısıtma vs. Bunun yanında ortam ısıtması ve infrared saunalarda da kullanılmaktadırlar. Uzun dalga infrared seramik rezistanslar; konkav seramik rezistanslar, yalıtımlı seramik rezistanslar, düz seramik rezistanslar ve seramik ampüllerdir.

UZUN DALGA SERAMİK İNFRAREDLER

Seramik elementler 300°C ile 700°C (572°F - 1292°F) sıcaklık aralığında çalışır ve 2-10 micron aralığında infrared dalgalar üretirler. Bir çok plastik malzeme ve diğer materyaller bu aralıktaki dalgaboyunu çok iyi absorbe ederler bu nedenle seramik infrared rezistanslar en verimli infrared kaynağı olmuştur.

Uzun dalga seramik yansıtıcı Infrared ürünleri 300 derece ile 750 derece arasında çalışabilirler. Seramik kızıl ötesi ısıtıcılar seramik malzemelerin içerisine yerleştirilen direnci iletken oluşturduktan sonra enerjiyi çevresindeki seramik diğer malzemelere aktarabilmektedir.

Online Mağaza