Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza
Isı Yalıtım Plakaları

Mikanit levhalar tüm elektriksel aksamlarda kullanıma uygun olup elektrik izolasyon ve ısı izolasyon malzemesi olarak değerlendiriliyor. Evlerde görebileceğiniz birçok cihazda kullanılmakta olan mikanit levhalar ocak, fırınlar, şofben ve sobasının yanı sıra elektrik motorları gibi diğer çeşitli elektriksel cihazlarda da kullanıma uygundur.

Mikanit Levhanın ısı dayanımına bakıldığında 400º ile 600ºC sıcaklıkta kullanılabildiğini ve ısıya dayanıklı elektrik izolasyon ve ısı izolasyon malzemesi olarak kullanılan yardımcı bir ürün olduğunu görüyoruz. Kalınlıkları değişken olan bu levhalar genel olarak 0,30 - 0,40 - 0,50 - 1 - 2,0 - 3,0 - 4,0 - 5,0 -  6,0 - 8,0 - 10,0 mm olarak yer alıyor.

Seramik elyaf battaniye ise 538°C– 1480°C sıcaklık aralığındaki uygulamalar için güçlü, hafif, dayanıklı olan bir malzemedir. Blown (üfleyerek) ve Spun (döndürüp – bükülerek) 2 ayrı şekilde üretilip aynı zamanda uzun, esnek ve birlikte dokunmuş liflerden oluşmaktadır. Seramik battaniyeler çok iyi ısı yalıtım değerine sahip olup aynı zamanda ses yalıtımı yapma özelliği de bulunuyor.

Mikanit Levhaların Faydaları ve Kullanım Alanları

Çeşitli alanlarda tercih edilen ısı yalıtım plakaları ısıya dayanıklı formda vücut bulmaktadır. Isı yalıtım levhası olarak da bilinen bu plakalar, özellikle hava üfleme rezistanslarında sıkça tercih edilmektedir. Isı yalıtımın yanı sıra ses yalıtım özelliğinin de mevcut olduğu bu levhalar, elektrik izolasyonu kapsamında da son derece kusursuz bir performans sergilemektedir. Yüksek ısıya dayanıklı plakalar, kullanım alanına göre işlevsellik sunmaktadır. Özellikle elektronik cihazlarda kullanılmını sıkça görmekle birlikte ince formuyla esnek bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Isı yalıtım plakalarının en çok tercih edildiği ürünlerden biri ütü ve mikrodalga fırınlardır. Yalıtım malzemesi olarak kullanılan levhalar, metalurji endüstrisinde en çok ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer almaktadır. 

Yüksek sıcaklıkta üst düzey yalıtım özelliğini bünyesinde barındıran bu plakalar, Ser Rezistans kalitesiyle hizmetinize sunuluyor. Kullanım alanlarına göre üretilmekle birlikte, ihtiyaçlarınıza profesyonel çözüm oluyor. Çekme özelliği sayesinde birçok farklı şekle getirilebilmektedirler. Üstelik tam bir çevre dostu olan Ser Rezistans ısı yalıtım plakaları, aşırı koku ve duman gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır. 

Bu arada mika yalıtım rezistanslarının özellikleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız makalemize göz atmalısınız.

Saç kurutma makinesi, kettle ve tost makinesi gibi cihazlarda son derece üstün bir yalıtım avantajı sağlayan ısı yalıtım plakaları, su ve kimyasal direnç özelliğine sahiptir. Özellikle evde birçok elektronik üründe kullanımına rastlayabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz ölçü ve kalınlıkta mikanit levhalara Ser Rezistans’ın üstün kalitesi ile erişebilirsiniz. 

Üst düzey ekipmanlar ve alanında uzman kişiler tarafından üretilen ısı yalıtım levhası çeşitleri, firmamızın uygun fiyat stratejisi ile hizmetinize sunuluyor. Elektronik cihazlarda ihtiyaç duyduğunuz ısı yalıtım plakalarına ulaşmanız için sayfamızdan bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

Üstün termal direnç özelliğine sahip olan mikanit levhalar, ısı yalıtımıyla uzun yıllar kullanım avantajını beraberinde sunmaktadır. Sıkıştırmaya karşı da son derece yüksek dayanıklılık göstermekle birlikte elektrik izolasyonu sağlayabilmektedir. Daha çok rezistans imalatında  kullanılan bu ürünler, sunduğu işlevsellik bazında devrimsel bir niteliğe imza atmaktadır. Özellikle yapışmayan yüzey uygulamalarında sıkça tercih edilmektedir. Elektrik motorları ve elektrik-ark fırınlarında yer alan  ısı yalıtım plakalarına yüksek kalite standartlarında ulaşmak için rotanızı Ser Rezistans’a çevirebilirsiniz. 

Yüksek voltaj direncine sahip mikanit levhalar, kullanım alanlarınız kapsamında çeşitli ölçü ve ebatlarda üretilmektedir. İstediğiniz boy ve kalınlıkta kestirebileceğiniz ısı yalıtım plakalarını makul rakamlarla satın almak istiyorsanız sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Hem ürün özelliklerini hem de fiyat bilgilerini firmamızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Benzer Ürünler
Online Mağaza