Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza
Isı Yalıtım Plakaları

Mikanit levhalar tüm elektriksel aksamlarda kullanıma uygun olup elektrik izolasyon ve ısı izolasyon malzemesi olarak değerlendiriliyor. Evlerde görebileceğiniz birçok cihazda kullanılmakta olan mikanit levhalar ocak, fırınlar, şofben ve sobasının yanı sıra elektrik motorları gibi diğer çeşitli elektriksel cihazlarda da kullanıma uygundur.

Mikanit Levhanın ısı dayanımına bakıldığında 400º ile 600ºC sıcaklıkta kullanılabildiğini ve ısıya dayanıklı elektrik izolasyon ve ısı izolasyon malzemesi olarak kullanılan yardımcı bir ürün olduğunu görüyoruz. Kalınlıkları değişken olan bu levhalar genel olarak 0,30 - 0,40 - 0,50 - 1 - 2,0 - 3,0 - 4,0 - 5,0 -  6,0 - 8,0 - 10,0 mm olarak yer alıyor.

Seramik elyaf battaniye ise 538°C– 1480°C sıcaklık aralığındaki uygulamalar için güçlü, hafif, dayanıklı olan bir malzemedir. Blown (üfleyerek) ve Spun (döndürüp – bükülerek) 2 ayrı şekilde üretilip aynı zamanda uzun, esnek ve birlikte dokunmuş liflerden oluşmaktadır. Seramik battaniyeler çok iyi ısı yalıtım değerine sahip olup aynı zamanda ses yalıtımı yapma özelliği de bulunuyor

Online Mağaza