Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Elektrikten almış olduğu enerjiyi kısa bir süre içerisinde ısı enerjisine dönüştürmesi ile hayatımızı kolaylaştıracak olan birçok alette hayat veren rezistanslar kullanılan makine ya da cihazlara göre farklı şekillerde üretiliyor. Rezistans imalatı çeşidine göre onlarca farklı çeşide sahiptir. Elektrikli ev aletlerinizde özellikle fırın ve tost makinesi gibi cihazlarda direkt olarak elektrik enerjisinin ısı enerjisine hızla dönüşmesine şahit olmanız mümkün. Bunun yanı sıra bulaşık makinesi gibi cihazlarda da yer alan rezistanslar ısıtıcılarda kullanılanlardan farklıdır. 

Özel rezistanslar olarak günümüzde piyasada bulunan cihazların ebatlarına ve güçlerine göre enerjiyi ısıya dönüştüren özel parça üretimleri de yapılır. Çok çeşitli cihazlarda da kullanıma uygun olması adına özel üretim olarak rezistanslar üretimi yapılır ve günümüz şartlarında bu üretimler, yeni cihazlarla uyumlu biçimde tasarlanır. Geçmişten günümüze gelen, en önemli icatlar arasında yer aldığı gibi firmaların işlevsel bir ürün olarak yoğun bir ARGE çalışması yaptığı oldukça önemli bir ürün olarak kabul edilmektedir.

Rezistans Çeşitleri ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Rezistans imalatı sadece belli çeşitlerde yer alıp sınırlı bir kalıba sahip değildir. Elektrikli ev aletlerinde artık varlığına alıştığımız rezistansların yanı sıra teknolojinin ilerlemesi ile buğu yapmayı önlemesi amacı ile rezistanslı aynalarda karşımıza çıkıyor. Daha birçok yenilik ve yeni üretim alanında duymaya ve görmeye başlayacağımız rezistansları aynı zamanda özel imalat ile de elde edebilirsiniz. 

Kendi içerisinde boru, fişek, çember, otoklav vb. çeşitlerde gruplara ayrılan rezistans çeşitleri, son derece doğru teknoloji kullanılmasıyla beraber çok fazla alanda basit bir çalışma mantığıyla ısıyı dönüştürme niteliği taşır. Boru, fişek, sanayi tipi ya da daldırma ısıtıcı olarak günümüzde birbirinden farklı alanlarda birçok çeşitlilikte üretimi yapılan rezistans modelleri ısıtma noktasında oldukça önemli role sahiptir.. Oldukça güçlü bir ARGE ile birlikte üretimi yapıldığı gibi ev ve iş yerleri dışında sanayi alanında, sağlık alanlarında birçok çeşitlilikte kullanım imkânı yaratılmıştır.

Birçok elektrikli cihazların bileşenleriyle beraber kullanılan rezistans modelleri, ısıtma fonksiyonu olarak oldukça işlevseldir. Bu nedenle ev tipi, sanayi tipi, su ısıtıcılar başta olmak üzere enerjiyi ısıya dönüştüren şekilde birbirinden farklı türlerde üretimi yapılarak hizmete sunulmaktadır.

Rezistans İmalatçıları İstanbul

İstanbul rezistans imalatçıları için küçük bir Google araması ile onlarca marka bulabilirsiniz. Fakat aradığınız her bir parçayı ya da sistemi bulabileceğiniz gerçek rezistans üreticisi sayısı bir elin parmak sayısını geçmez. Ser Rezistans bu noktada rezistans ve ısıtma çözümlerine yönelik amaç odaklı çalışmaları ile yıllardır en istikrarlı şirketlerin ön saflarındadır. Kablo ısıtıcılar, endüstriyel ısıtıcılar, infrared rezistans, UV kürleme çözümleri, sıcaklık kontrol çözümleri, termostatlar, aksesuarlar ve diğer ısıtma çözümleri ile ihtiyacınız olan her alanda iddialı olan Ser Rezistans kaliteli ürünlerinin her zaman garantilidir.

Rezistans imalatçıları İstanbul şehrinde pek çok farklı yerde bulabileceğiniz imalatçılardır. Ancak bu imalatçılar arasından seçim yapacağınız zaman dikkatli bir şekilde hareket etmeniz gerekebilir. Rezistans imalatı yapan firmaların sayısının fazla olması aralarından güvenilir firmaların seçilmesi konusunda sizlere problem yaşatabilir. Bu sebeple, firma seçimi yaparken her zaman güvenilir ve müşterileri tarafından olumlu geri dönüş alan firmaları seçmelisiniz.

Özel Üretim Rezistans Mümkün Mü?

Elbette mümkündür. Firmaların kendi üretimleri noktasında istedikleri biçimlerde özel üretim rezistanslar üretilebilir, uzman ve deneyimli kadrosuna sahip firmalardan bu konuda doğru hizmeti görebilirsiniz. Rezistans üretimi hakkında ARGE çalışmasının dışında tüm üretim hattında her zaman ismini ön plana çıkartan firmalar ile beraber çalışabilir, kendinden söz ettirmeyi başaran kaliteli firmalar ile beraber uygun fiyatlar çerçevesinde faydalanabilirsiniz.

Buna göre rezistans imalatı için özel bir tercihe yer vermek için öncelikle imalatınız için gerekli olan uzunluk, şekil ve kilo watt seçimlerine yer vermeniz gerekir. Kullanılacak olan cihazın su ile teması gibi özellikleri de rezistans üretimi için önemli bir noktadır. Ser Rezistans uzman ve konusunda profesyonel olan kadro ile sizlere arzu ettiğini rezistans çeşidini sunarken aynı zamanda ihtiyacınız olan özel üretim rezistans hizmetlerine de yer verir. Bu sayede uzman kadrosuyla beraber tüm sorularınıza yanıt bulacağınız, kaliteli hizmet çözümleriyle beraber isteklerinizi karşılayan firmalar ile çalışabileceksiniz.

Rezistans Karaköy yazımızda Karaköy bölgesinde sunmakta olduğumuz hizmetlerimiz ile ilgili sizlere bilgiler verdik.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza