Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Yalıtımı seramik malzeme ile gerçekleştirilen ve bu nedenle seramik rezistans adı verilen ısıtıcı çeşitleri üretiminin son derece hassas bir şekilde yapılması gereken ürünlerdir. Seramik rezistans çeşitleri krom-nikel karışımı tele statik kemer taşlarla dizilerek üretilir ve rezistansın dış bölümü de paslanmaz saç malzeme kullanılarak kaplanır. Farklı işlemlerden de geçirildikten sonra endüstriyel alanda kullanıma uygun bir forma bürünür.

Seramik Isıtıcıların Özellikleri Neler?

Seramik rezistans çeşitleri yüksek ısı geçirgenliği özelliği bulunan ısıtıcı çeşitleridir. Bu özelliği rezistans çeşidine kazandıran ise üretiminde kullanılan seramik malzeme oluyor. Yüksek ısı geçirgenliği sayesinde dayanıklılık süresi bir hayli uzun olan bu ürünler ısının aynı anda hızlı bir şekilde dağılması gibi üstün bir özellik de sunabiliyor. Ancak seramik rezistansların bu özelliği sunabilmesi için krom-nikel malzemeden imal edilen spiral telin de ısıtıcıya profesyonel bir dizayn eşliğinde yerleştirilmesi gerekiyor.

seramik-infrared-ortam-isitici.jpg

Seramik Rezistansla % 45’e Varan Enerji Tasarrufu!

Bu ısıtıcı çeşitlerinin özellikleri arasında en çok ön plana çıkan ise enerji tasarrufu oluyor. Seramik elyaf malzeme ile ısı yalıtımı sağlanıyor olması % 25 ila % 45 gibi çok ciddi düzeylerde bir enerji tasarrufu elde edilmesini sağlıyor. Seramik ısıtıcıların bağlantıları yüksek ısının yanı sıra ampere karşı mukavemet özelliği bulunan statik tipte klemensler ve fişler ile gerçekleştirilebiliyor.

Bir diğer özelliği ise istenen ölçülerde üretilebiliyor olmasıdır. Çelik zırhlı kablolar kullanılması suretiyle de montajı gerçekleştirilebilen seramik ısıtıcı çeşitleri endüstriyel alanda onlarca farklı çalışma alanında kullanılabiliyor.

Çamaşır makinelerinde sık görülen su ısıtmama problemi ve çözüm yöntemlerini çamaşır makinesi suyunu ısıtmıyorsa yazımızda sizler için inceledik.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza