Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Rezistans sağlamlık kontrolü yapılırken farklı teknikler öne çıkmaktadır. Rezistans sağlamlık kontrolünde en kesin sonuç veren ve en kolay tekniklerin başında elektrik bağlantısını incelemektir. Ürüne elektrik gelmediği takdirde rezistansların arızalı yani sağlam olmadığını söylemek mümkündür. Sağlam rezistanslar, gereken enerjiyi aldıktan sonra ısı açığa çıkarıp ürüne elektrik ulaşmasını sağlamaktadır. Arızalı rezistanslarda ise elektrik bağlantısında kopma meydana gelmektedir.

Rezistans sağlamlık kontrolü yapılırken rezistanslar hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Rezistansların işleyişi hakkında bilgisi olmayan kişilerin sağlamlık kontrolü yapmaları çoğu zaman sonuç vermemektedir. Rezistans sağlamlık kontrolü ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlardan biri, rezistansın arızalı çıkması durumunda hiçbir tamir işlemi yapmaya girişmemektir. Arızalı rezistansları tamir etmeye çalışmak hiçbir zaman olumlu bir sonuç vermeyecektir. Rezistanslarda arıza meydana geldiğinde yapılması gereken işlem, rezistans değişimidir.

Rezistans sağlamlık kontrolü ustalığa bağlı olarak farklı şekillerde yapılmaktadır. Elektrik bağlantısını kontrol etme yöntemi basit olduğundan ve arızayı tespit ettiğinden ötürü en çok tercih edilen tekniklerdendir. Firmamız üzerinden uzman ekibimizle iletişime geçerek rezistans sağlamlık kontrolünün nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Birbirinden kaliteli ürünlerimizden ve hizmetlerimizden yararlanmak için firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rezistans Ölçümü Nasıl Yapılmalı?

Rezistans ölçümü, rezistans kullanımı açısından son derece önemlidir. Rezistans ölçümü sonucunda rezistansın sağlam olup olmadığını anlamak mümkündür. Rezistans ölçümünde baz alınan standart bir formül öne çıkmaktadır. 220*220 / rezistansın gücü formülü ile ortaya çıkan değer, rezistansın sağlamlığı hakkında bilgi vermektedir. Rezistans ölçümü yapılırken multimetrenin direnç konumuna alınması büyük önem arz etmektedir. Rezistans ölçümü sonucunda net bir sonuç elde etmek istiyorsanız rezistansın bir ucunu sökmeniz tavsiye edilmektedir.

Rezistans ölçümü ile uygulanan formül sonrasına ortaya çıkan değerler birbirine yakın ise rezistansın sağlam olduğunu söylemek mümkündür. Rezistansın sağlamlığını kontrol etmek isteyenler, rezistansı ölçerek ve formülü uygulayarak iki değer elde edip sonrasında ise bu değerleri karşılaştırmaktadırlar. Rezistans ölçümü yaparak rezistansın sağlamlığını kontrol etme yöntemi çoğu zaman kesin sonuç vermektedir. Firmamız üzerinden bizlere ulaşarak rezistans ölçümü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Rezistanstaki Kaçak Nasıl Tespit Edilir?

Rezistansta kaçak olup olmadığını anlamak için ilk olarak şase omajının kontrol edilmesi gerekmektedir. Kaçak olmayan rezistanslarda şase ile rezistans uçları arasında yüksek bir omaj ortaya çıkmalıdır. Şase ve uçlar arasında daha düşük bir omaj görüldüğünde kaçak olduğu anlaşılmaktadır. Rezistanslarda kaçak olması, rezistans aktif hale geldiğinde birtakım olumsuzlukları da beraberinde getireceğinden dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir.

Rezistans sağlamlığı test edilirken kaçak olup olmadığına da dikkat edilmektedir. Rezistansta herhangi bir kaçak bulunduğunda rezistansın çalışma şekli direkt olarak etkilenmektedir. Bu nedenle kaçak varsa doğru bir şekilde müdahale edilmesi gerekmektedir. Firmamız üzerinden bizlerle irtibat kurarak rezistanslardaki kaçağa nasıl müdahale edeceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz. İnternet adresimiz üzerinden sunduğumuz hizmetleri inceleyebilir ve kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza