Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Alüminyum Frenleme Dirençleri

Paslanmaz direnç elemanlarının hava temasıyla değil, alüminyum ısı iletiminden yararlanarak soğuması prensibiyle tasarlanan frenleme dirençlerine alüminyum frenleme direnci adı verilmektedir. Direnç teli ile alüminyum kasa arasındaki ısı iletkenliği ve elektriksel yalıtımı çok yüksek olan bir toz ile boşluksuz bir şekilde doldurulur.

Isınmış telin yüzey sıcaklığı hızlı bir şekilde soğutma yapraklarıyla artırılmış alüminyum yüzeyine aktarılır. Kabinsiz kullanım imkanına sahip olan alüminyum frenleme dirençleri ufak boyutlardadır. Nem, toz, çözücüler ve basit su sıçramalarına karşı dayanıklıdır.

Eşsiz mekanik darbe ve vibrasyon dayanımına sahip olan ürünlerdir. Direnç elemanı açıkta olmadığından dolayı ışımadan dolayı meydana gelebilecek yangın, patlama ve radyasyon riski olmaz. Sürekli kullanımlar için alüminyumların fanla soğutulabilir olması da ürünlerin diğer avantajları arasındadır.

Frenleme direnci, test yükleri, kapasitör deşarj yükleri, rüzgar santralleri gibi pek çok farklı uygulamada alüminyum frenleme dirençleri kullanılmaktadır.

Benzer Ürünler
Online Mağaza