Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Kabinli Frenleme Dirençleri

İmalatında kullanılan direnç elemanlarının açıkta olması sebebiyle bu tür frenleme dirençleri bir kutu kabin ile birlikte kullanılmaktadır. Kutulu tip frenleme dirençlerin imalatında aynı zamanda yay direnç ve kenar sarım direnç ile birlikte ızgara plaka dirençler de kullanılmaktadır.

Bu direnç tipleri standart kutuların içerisinde seri ya da paralel varyasyonlarla montajlanarak üretilmektedir. Kutulu tip frenleme dirençleri bu şekilde oluur. Özel olarak sarılan teller ya da şeritlerin ve kesilen ızgaranın kesiti oluşturulan yayın yaylanması ve açılması ya da paralel ve seri bağlantılar ile ilgili mühendislik hesapları bilgisayar yazılımlarıyla tasarlanmaktadır.

Dirençler ısınabilir pasif bir elektrik malzemeleri olduğundan dolayı boyalı direnç kutusu kullanımı tavsiye edilmektedir. Dahili uygulamalarda galvaniz, harici uygulamalarda ise paslanmaz malzemelerden kutular üretilebilmektedir.

Kutulu tip olan kabinli frenleme dirençleri seçiminizi yaparken kullanım alanlarınızı göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır. Böylelikle seçtiğiniz ürünleri daha uzun yıllar boyunca güvenilir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Benzer Ürünler
Online Mağaza