Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Yuvarlak rezistans telleri, gerekli olan en küçük kesit alanı dâhilinde işlevi en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Bu, yuvarlak rezistanslı kabloların panel veya makine açıklıklarının çoğuna sığmasına izin verir, aksi takdirde kesiti uzatılmış düz bir tel için, yuvarlak delik sorun olabilir. Doğrusal elektrik direncinin farklı boyut ve şekillerin seçilmesi yoluyla elde edilebileceği yerde kullanılan teller genellikle ısıtma elemanları veya dirençlerde kullanılır.

Yuvarlak Rezistans Telleri

Yuvarlak Rezistans Telleri Seçimi için Kriterler

Alaşım kalitesi, tel uzunluğu ve çapı yuvarlak rezistans telleri için temel kriterlerdir. Yuvarlak rezistans telleri için ideal çap; 0,35 mm ila 6 mm arasındadır. Tel ne kadar küçük olursa, birim başına direnç o kadar yüksek olur, çapı arttıkça direnç azalır veya çap azaldığında direnç artar. Bir elektrik akımını küçük çaplı bir telden ziyade geniş bir tel boyunca taşımak daha kolaydır.

Rezistans telleri alaşımı için yüksek standart 80/20 NiCr direnç kablosudur. Ev ve endüstriyel cihazlarda ve kontrol dirençlerinde 1200 °C'ye kadar çalışma sıcaklıklarında kullanılan alaşımlı bir teldir. Kimyasal bileşimi, özellikle sık geçiş veya geniş sıcaklık dalgalanmaları koşullarında iyi oksidasyon direnci sağlar. Yuvarlak rezistans telleri ne kadar uzun olursa, tüm direnç o kadar yüksek olur, uzunluk arttıkça direnç artar, diğer bir deyişle uzunluk azaldığında direnç azalır.

Ayrıca rezistans teli uzunluğu projenin şekline göre belirlenir. Ne kadar rezistans teline ihtiyacınız olacağı konusunda ayrıca detaylı mühendislik hesapları da mevcuttur. Ser Rezistans uzman mühendislik ekibimizden her türlü proje ihtiyaçlarınızda yardım talep edebilirsiniz.

Teflon kumaş yazımızda sizlere teflon kumaşların kullanım alanlarını ve özelliklerini paylaştık.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza