Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Yapışkanlı teflon kumaş, hem silikon hem de akrilik basınca duyarlı yapışkan sistemi ile üretilir. PTFE (Teflon) ve silikon basınca duyarlı yapıştırıcı ile kaplanmış dokuma kumaş, yüksek sıcaklık, elektrik direnci, mekanik mukavemet, yangın geciktirme ve maliyet etkinliği gerektiren çeşitli endüstriyel uygulamalar için mükemmel bir yüzey sağlar.

Yapışkanlı Teflon Kumaş Özellikleri

Silikon yapışkan kaplı ürünler, -70 °C ile + 260 °C arasında sürekli bir çalışma sıcaklığı aralığına sahipken, akrilik yapışkan kaplı ürünler, yüksek ilk yapışkanlık, gelişmiş solvent direnci ve sürekli servis sıcaklığı aralığı sağlar. (-40 ° C ila + 170 ° C) Yapışkanlı teflon kumaş ürünler, kütük rulo veya parça bant olarak tedarik edilebilir. Özel rulo uzunluğu 30 m ve standart genişlik 1000 mm'dir. Özel istek üzerine farklı boyutlar da tasarlanabilir.

Kendinden yapışkanlı teflon kumaş ile kurutma silindirleri, paketleme makineleri, ütüleme ve presleme ekipmanlarında serbest yüzey, astar olukları gibi belli başlı uygulama alanları dışında sınırsız kullanım alanı oluşturulabilir. Ambalaj endüstrisinde, ısıl yapıştırma uygulamalarında, sıkıştırma filmleri için sızdırmazlık elemanlarında, ısı ile mühürleme ve paketleme makineleri üzerinde kolay serbest bırakma yüzeyi, polietilen için ısı sıyırıcıları ve selofanlı film uygulamalarında yapışma özellikleri ve fiberglasın dayanıklılığı uzun ömür ve sorunsuz çalışma sağlar.

Yapışkanlı ve yapışkansız olarak tedarik edebileceğiniz teflon kumaş çeşitlerini Ser Rezistans ürün kataloglarında online inceleyebilirsiniz. Bu çok yönlü teknoloji ürününün yeniliklere çok açık olduğunu hatırlatmak isteriz.

Yapışkanlı Teflon Kumaş Uygulama Alanları 

Özel bir işlemden geçirilerek elde edilen bu kumaşlar, kaplama halinde cam elyafı fiberlerden imal edilerek kullanılır. Özel uygulama sayesinde de kumaşın arkası yapışkanlı biçimde kullanıma hazırdır. Birbirinden farklı uygulama alanlarının bulunduğu yapışkanlı teflon kumaşların en çok tercih edildiği alanlar ise genelde sıcaklığın en çok olduğu yerlerdir.

Doğrudan tercih edilen fırın ve mikrodalganın olduğu alanlardan tutun da gıda, pişirme altlıkları, yalıtım ambalajları ve ayırıcı levha gibi alanlar olarak bilinir. Benzer şekilde unlu mamul işlemleri ya da gıda pişirme tesislerinin birçoğu bu endüstriyel bant uygulamalarını geniş bir kullanım alanı içerisinde tercih etmektedir.

Mükemmel seviyede kimyasal dayanımı ile bilinen bir ürün olması sayesinde hem düşük hem de yüksek sıcaklıklarda kullanılmaktadır. Bunlarla birlikte hem soğukta akma ve kopma direnci olması hem de teflon cam kumaş çekme, basma, yırtılma dayanımı yüksek olması sayesinde geniş bir şekilde tercih edilir.

Fiziksel özellikleri açısından çeşitli fırınlarda, çikolata fabrikalarda, paketleme tesislerinde ya da benzer şekilde yüksek sıcaklık dayanıklılığının olduğu birçok alanda ısıyla yapıştırma makinalarında olmak üzere pek çok yerde kullanımı tercih edilir.

Yapışkanlı Teflon Kumaş Fiyatları 

Özel işlem karşılığında PTFE cam ile emrenye edilen bu kumaşlar, cam elyafı fiberden imal edilerek son hali yapışkanlı teflon kumaş olarak tanımlanır. Bu uygulamaya göre ise genel olarak pek çok alanda tercih edilmesiyle birlikte maliyeti de bu seviyede artmaktadır. Hem soğuk hem de sıcak dayanıklılığı olmasıyla beraber yapışkanlığı teflon kumaşlarda birçok alanda geniş bir kullanımı söz konusu olmaktadır. Bunlarla birlikte de en iyi şekilde tercih edilmektedir.

Geniş bir kullanım söz konusu olan yapışkanlı teflon kumaş fiyatları da kaliteye göre değişkenlik göstermektedir. Üretim aşamasında teknik özellik bakımından yağ, petrol, asit, alkali dirençleri hesaplanmakta lup aynı zamanda kumaşın önce ve sonrası için ağırlık değerleri de önemlidir. Aynı şekilde işletme sıcaklığı, kalınlık toleransı vb. pek çok özellikler de yine yapışkanlı teflon kumaş fiyatlarını doğrudan etkilemektedir.

En doğru fiyatlandırma noktasında her zaman Ser Rezistans ile iletişimde olabilir ve satış temsilcileriyle yapacağınız görüşme doğrultusunda da en uygun fiyatlara ulaşabilirsiniz. Buna göre de çok uygun fiyat çerçevesinde en iyi şekilde yapışkanlı teflon kumaş fiyatlandırma teklifini alabilir, değerlendirmenizi de buna göre sağlayabilirsiniz.

Yuvarlak rezistans telleri yazımızda firmamızın en fazla tercih edilmekte olan rezistans telleri modelini inceledik.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza