Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

İlk elektrikli ütü Henry W. Seeley tarafından 1882'de patentlendi. Ütü, sökülebilir kablolarla bir elektrik kaynağına bağlandı. Amatör tasarımları ile birlikte ütü rezistansı bu ilk elektrikli ütü modelinde verimli sayılmazdı. Yüzyılın başında rezistans teknolojisi önemli derecede ilerledi ve artık ütüler evlerde daha yaygın kullanılır haldeydi. 1903'te doğrudan ütüye bağlı elektrik kablolarıyla, rahat kullanılabilir ütüler satılıyordu.

Ütü Rezistansı Nasıl Seçilir?

Ütü rezistansı seçiminden önce ütü rezistanslarının arızaları hakkında ve detayları hakkında ufak bir araştırma yapmanız önemli olabilir. Peki ütü rezistansı neden bozulur ve bozulduğu zaman ne gibi adımlar izlenmelidir?

Ütü rezistansı genellikle kullanıma bağlı olarak bozulur. Aynı zamanda kalitesiz üretime sahip olan rezistanslar da kısa süre içerisinde kullanılamayacak hale gelebilir. Bu sebeple, ütü rezistanslarınızı uzun yıllar boyunca kullanmak isterseniz mutlaka güvenilir markalardan bu tür ürünleri satın almanız gerekir. Ütü rezistansı nasıl değişir ve değiştirileceği esnada nelere dikkat edilmelidir?

Ütü rezistanslarının montajı ve değişim işlemi pratik ve kolaydır. Fakat bu rezistansların değişimi veya montajı ile ilgili tecrübesiz olduğunuzu düşünüyorsanız profesyonel destek almanız gerekebilir. Aksi takdirde kullandığınız sistemlere zarar verebilirsiniz.

Malzeme teknolojisinin seçimi, amaca özgüdür. Genellikle, maliyetler, hassasiyet ve diğer gereklilikler söz konusudur. Örneğin, karbon bileşimi, düşük hassasiyetli çok eski bir tekniktir ancak yine de yüksek enerji darbelerinin bulunduğu belirli uygulamalar için kullanılır. Karbon kompozisyon dirençleri, ince karbon parçacıkları ve iletken olmayan seramikten oluşan bir gövde içerir.

Metal ve metal oksit film, günümüzde yaygın olarak kullanılan ütü rezistansı materyalidir, kararlılık ve uyum için daha iyi özelliklere sahiptir. Ayrıca, sıcaklık değişimlerinden daha az etkilenirler. Tıpkı silindirik bir gövde etrafında dirençli bir filmle oluşturulan karbon film rezistansları gibidirler. Metal oksit film, genellikle daha dayanıklıdır.

utu-rezistans.jpg

Ütü Rezistansı Fiyatları

Tel sargılı rezistanslar muhtemelen en geleneksel tiptir ve hem yüksek hassasiyetli hem de yüksek güçlü uygulamalar için kullanılabilir. Bunlar, nikel krom gibi özel bir metal alaşımlı telin, iletken olmayan bir göbeğin etrafına sarılarak oluşturulurlar. Dayanıklı, doğru ve çok düşük direnç değerlerine sahip olabilirler. Kesinlik, kararlılık ve yüksek gereksinimler için metal folyo rezistanslar kullanılır.

Ütü rezistans fiyatları seçeceğiniz ürünün özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Ürün kataloglarımız arasında her kişinin bütçesine uyum sağlayabilecek rezistans çeşitleri yer almaktadır. Uygun fiyat ve hızlı teslimat güvenceli ile sahip olabileceğiniz rezistanslar aynı zamanda dünya kalite standartlarına da uyumlu olarak üretilmektedir.

Uzun yıllar boyunca farklı sistemlerinizde kullanabileceğiniz ütü rezistanslarının detaylı fiyat bilgisi ve teknik bilgileri için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ütü rezistansları ile ilgili ayrıntılı bilgileri ekibimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Ütü üretiminde rezistansın rol büyüktür. Üretim ve tasarım için uygun ütü rezistansı modelleri arıyorsanız, zengin ve kaliteli çeşitlere sahip Ser Rezistans online ürün kataloğuna göz atmanızı tavsiye ederiz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza