Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Mika Plaka Rezistanslar

Ser Rezistans olarak mika plaka rezistansları çalışma alanlarınıza uygun ölçülerde tasarlamaktayız. Kalite standartlarına uyumlu olarak ürettiğimiz ürünlerimiz ısı transferi için gerekli olan şartları yerine getirdiğiniz takdirde uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.

  • Çalışma sıcaklığı 400 °C 
  • 110V / 400V arasında yapılabilmektedir.
  • Aliminize çelik,paslanmaz çelik ve galvanize saçtan muhafaza yapılabilir.
  • Cam elyaf ve silikon kablo opsiyonlu dur
  • Avrupa fişli ve ütü fişli olarak opsiyonlu dur.

Plaka Rezistans

Plaka rezistans, genellikle plastik hammaddelerin eritme işleminde, Bakalit baskılarda, ekstrüder makinelerinin çıkışında kullanılan kalıplarda, en çok da kalıp ısıtmalarında kullanılmaktadır. Plaka rezistanslar istenilen teknik çizime, şekle göre tamamen müşteri talebine uygun olarak farklı modellerde tasarlanabilmektedir. Bu ürünler tek başına kullanım için teknik olarak uygun değildir. Mutlaka kullanmadan önce plakanın üzerine 8 mm kalınlığında baskı sacı konulması gereklidir. Eğer montaj işlemi doğru yapılırsa, plaka rezistanslar uzun ömürlü ürünlerdir. İsteğe göre, kişiye özel imal edilebilir olması da ürün çeşitliliğinin önünü açmaktadır.

Plaka rezistanslar, endüstriyel ısı sistemlerinde fazlasıyla tercih edilen ürünlerdir. Özellikle tekstil sektörü akıtma makineleri, otomotiv, kauçuk kesim kalıpları gibi pek çok alanda plaka rezistanslar kullanılmaktadır. Herhangi bir makinede oluşabilecek tüm sorunlara çözüm üretebilen plaka rezistansları, paslanmaz bakır levhalardan ve yüksek verim sağlayan krom nikel teller kullanılarak üretilmektedir.

Plaka rezistanslar, ülkemiz genelinde genellikle preslerin ısıtılmasında kullanılmaktadır. Özellikle de plastik, kauçuk, ambalaj alanlarında kullanıldığına sıkça rastlanmaktadır. Bu ürünlerin hammaddesinde, elektriksel yalıtkan özelliği üst seviyede olan ve transfer yeteneği kuvvetli olan mika levhalardır.

Plaka rezistansların çalışma amacı, plakanın iki yüzeyinde de oluşan sıvıyı çok iyi şekilde transfer edebilmesi ve kesinlikle ısı biriktirmemesidir. Bunu engellemek için de genellikle plaka tip rezistansların üretimi sırasında, bir yüzeye baskı sacı kullanılmaktadır. Plaka rezistanslar, ısı sistemlerinde çok fazla kullanım gösteren ürünlerdir.

Plaka Rezistans Fiyatları

Plaka tip rezistans satın almadan önce, seçtiğiniz plakanın kullanacağınız alan için uygun olup olmadığını dikkat etmeniz gerekir. Bununla beraber birçok firmada plaka rezistans satışı yapıldığı için, ürün ve fiyat karşılaştırmasını sağlık bir şekilde yapmanızda da fayda var. Bu noktada öncelikle alışveriş yapacağınız firmanın güvenilirliğinden emin olmanız gerekir.

Plaka rezistansın teknik özelliklerini araştırdıktan sonra, fiyat olarak bütçenize hitap etmesi önemlidir. Ancak sadece uygun fiyatlı olduğu için plaka rezistans almak, hem iş güvenliği açısından risk almaktır hem de bütçe olarak boşuna zarar görmek demektir. Ser Rezistans olarak, her talebe karşılık verebilecek çeşitlilikte ürünü sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz.

Firmamızın üretimini gerçekleştirdiği plaka rezistans çeşitleri, hem performans olarak hem de teknik özellikler olarak oldukça zengin olup, her bütçeye hitap edecek fiyat aralıklarında müşteriyle buluşturuluyor.

Nitelikli malzemelerle üretilen ve tamamen müşteri memnuniyeti göz önüne alınarak satışa sunulan bu ürünler, uzun yıllar sorunsuz kullanım için sizlere sunmaya devam ediyor. Kalite ve düşük maliyetli plaka rezistansları için, Ser Rezistans’ın web sitesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Web sitesini gezerken beğendiğiniz plaka rezistansları hakkında ekip arkadaşlarımızdan gerekli teknik desteği alabilirsiniz.

Plaka rezistans ihtiyacınızı giderirken, isteklerinizi ve üründen beklentinizi en doğru şekilde dinleyen ve size çözüm odaklı önerilerde bulunan bir tedarikçiyle çalışmak en doğru seçim olacaktır. Kaliteli hizmet ve ürünün ilk ve tek adresi Ser Rezistans’a uğramadan plaka tip rezistans satın almayın.

Levha Rezistans Ve Özellikleri

Levha rezistans modelleri, günümüzde popülerliğini yüksek oranda arttırmıştır. Birçok sektörde kullanılan bu modeller, sahip olduğu özelliklerle dikkatleri üzerine çeker. Levha rezistanslar, endüstriyel ısı sistemlerinde sıklıkla tercih edilir. Geniş kullanım alanına sahip olan levha rezistanslar en çok; otomotiv, kauçuk kesim kalıpları ve tekstil alanında öne çıkar. Rezistansların imal edildiği malzemeler, nikel teller ve bakır levhalardır. Üretimde kullanılan malzemeler paslanmaz özellik gösterdiği için uzun süreli kullanım avantajı sağlar.

Rezistans üretiminde en sık tercih edilen hammadde, mikra levhalardır. Mikra levhalar maksimum düzeyde elektriksel yalıtkanlık sağlar ve ısıl transfer özelliği ile farkını ortaya koyar. Levha rezistansların kalitesini belirleyen ve en çok dikkat edilen husus, ısıyı ne derecede transfer edebildiğidir. Aynı zamanda levha rezistanslar, ısıyı üzerinde biriktirmediği sürece işe yarar. Isı birikimini engellemek için saç kullanımı gibi bazı yöntemlere başvurulur. 

Plastik enjeksiyon ve kalıp ısıtma gibi sektörlerde levha rezistans kullanımı oldukça yaygındır. Bu alanlarda kullanılacak olan rezistanslar ihtiyaca uygun olarak imal edilir. Rezistanslar farklı ebatlarda piyasaya sürüldüğü için herkes ihtiyacı için uygun olanı kolaylıkla temin edebilir. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek levha rezistans çeşitleri ve özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda hizmetlerimizi inceleyebilir ve uzman ekibimizden gerekli desteği görebilirsiniz. 

Levha Rezistans Kullanım Alanları

Levha rezistansların kullanım alanları tahmin edilenden daha geniştir. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte rezistans modellerinde de gelişmeler yaşanmıştır. İhtiyaca bağlı olarak üretilen rezistans modelleri farklı özelliklerde ve farklı ölçülerde sunulur. Bu sebepten ötürü birçok alanda kullanılması uygundur. Son yıllarda levha rezistanslara gösterilen ilgide ciddi bir artış yaşanmıştır. Levha rezistansların en yaygın kullanıldığı alanlar, tekstil sektörü ve enjeksiyon makineleridir. Ayrıca otomotiv sektöründe de yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Rezistans seçimi yapılırken kullanım alanına ve amacına dikkat etmek gerekir. Çünkü her model, her alanda işlevsellik sağlamaz. Rezistanslar genel olarak; elektrikli ev aletlerinde, ısıtıcılarda, sanayi ürünlerinde, beyaz eşyalarda ve iş makinelerinde kullanılır. Firma olarak sizler için her ihtiyaca ve her alana uygun rezistans modellerini hazırladık. Gelişen teknoloji ile uyumlu olarak üretilen ve farklı özelliklere sahip ürünleri firmamızdan temin edebilirsiniz. Kaliteli ürünlerin uygun fiyatlarla buluştuğu firmamıza hepinizi bekleriz. 

Eşyaların belirli bir düzen içerisinde çalışması için rezistans sisteminin sağlam ve kaliteli olması gerekir. Özellikle ev eşyalarında yer alan rezistansların kaliteli olması ev içinde konforlu bir yaşam sürülmesini etkiler. Ser Rezistans ile her eşyanın rezistansından emin olabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun ve kaliteli rezistans modellerini firmamız üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. İnternet adresimiz üzerinden hizmetlerimizi inceleyebilir ve uzman ekibimizle iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca firmamız üzerinden online alışverişi en güvenilir şekilde yapabilirsiniz. Uzun ömürlü ve dayanıklı eşyalara sahip olmak istiyorsanız sizleri firmamıza bekliyoruz.

Benzer Rezistanslar
Online Mağaza