Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
UES Sıcak Tutkal Hortumları

Isı ile transferi mümkün olan her türlü maddenin iletiminde tercih edilebilecek ideal hortumlardan birisidir. UES sıcak tutkal hortumları kullanım alanı açısından da çok zengin bir yelpazeye sahiptir. Ambalaj sanayisinden ilaç sanayisine, ahşap sanayisinden filitre sanayisine kadar çok geniş bir yelpazede tercih edilmektedir. Sıcak mastik yapışma hatları, poliüretan sanayi, tekstil laminasyon gibi alanlarda da tercih edilmektedir.

 

Aşağıda farklı basınç seviyelerine göre tercih edebileceğiniz alternatifler incelemenize sunulmuştur. Ayrıca belirtmemiz gerekiyor ki sıcak tutkal hortumları alanında deneyimli kişilerce kullanılması gereken bir uygulamadır. Aksi halde bilinçsiz kullanımdan doğacak olumsuz etkileri olabilir. 

Teknik Bilgiler

 

ues-basinc.png

UES tutkal hortumu ürünlerinde eğer hortum değiştirilecek olursa mutlaka soğuması beklenmeli, sonrasında yerine içi soğumuş halde hazır bekletilen tutkallı hortumlar takılmalı; rekor kısımları bağlanmadan maksimum 80 dereceye kadar ısıtılıp içerisindeki tutkalın yumuşamasını sağlamalıyız. Tutkal yumuşadıktan sonra rekorlar yerine anahtar ile sıkma işlemi yapılmalıdır.

Soğuk sistem çalıştırıldıktan sonra istenen sıcaklık seviyesine gelinceye kadar beklenmeli, istenen seviyeye ulaştıktan sonra da birkaç dakika daha ek bekleme süresi bırakılmalıdır. Sonrasında sıcak tutkal hortumları ile uygulama yapılabilir.

Ayrıca hortumun sağlıklı olarak çalışabilmesi adına aşağıda kullanım biçimleri sizlere örnekli olarak sunulmaktadır.

ues-uygulama.png

Benzer Ürünler
Online Mağaza