Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Co-Extrüzyon Isı Hortumları

En yüksek sıcaklık ve basınç gerilimlerine karşı dayanıklı olan ve T3 PTFE basınç hortumundan üretilen esnek Co-Extrüzyon ısı hortumlarıyla kalıplar arasında eşsiz bir esnek bağlantı kurabilirsiniz. Kalıp değişimlerini pratik bir hale getiren Co-Extrüzyon ısı hortumları ısınma sonucunda meydana gelen termal genleşme titreşimlerini de engelleyebileceğiniz ısı hortumlarıdır.

Termal izolasyon, hortum koruma kapakları, özel hortum dış kaplaması ve termal sensörleriyle üretilen Co-Extrüzyon ısı hortumlarını farklı kullanım alanlarında sizler de değerlendirebilirsiniz. Paslanmaz çelik malzemelerden üretilen bu ürünler dış mekan koşullarına karşı dayanıklı olabilmeyi başarabilen ürünlerdir.

Isı ve ısı kayıplarını maksimum seviyede önleyebilen Co-Extrüzyon ısı hortumları yağ, mum, reçine, katran, boya, su, plastik, tutkal ve benzeri hammaddelerde kullanılabilmektedir. Basınca dayanıklı olan ısı hortumlarının güçleri hortum boyutlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Co-Extrüzyon ısı hortumlarına deneyimli ve profesyonel kişiler müdahale etmelidir. Basınç altında olan sıcak malzemeler ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilmektedir. Ayrıca risk oluşturabilecek hasarlı hortumların da vakit kaybedilmeden yenileriyle değiştirilmesi gerekmektedir. Hortumun değiştirileceği zamanlarda mutlaka soğutulması da beklenmelidir.

Soğuk Sistemlerin ilk çalıştırılmasında ısının homojen olarak yayılabilmesi için ve istenilen sıcaklık derecesine ulaşılabilmesi için kısa bir süre beklenmesi gerekebilir. Farklı endüstriyel uygulamalardaki akışkanların hareketli iletimlerinde, kimya ve petrol sektörlerinde, gıda sektöründe, sahalarda taşınabilir analizörlerde gaz numuneleri almada ve şişeleme sistemlerinde Co-Extrüzyon ısı hortumları kullanılabilmektedir. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz dayanıklı ısı hortumları arasında yer alan bu hortumlara güvenilir şekilde sahip olmak isterseniz Ser Rezistans’ı tercih edebilirsiniz.

coex-isitma-hortumu-degerleri.png

Detaylar

T3 PTFE basınç hortumundan (üst düzey sıcaklık ve yüksek basınç gerilimlerine karşı oldukça dayanıklıdır) üretilmekte olan Co-Extrüzyon Isı Hortumları esnek ısıtma sistemleri kalıp ve co-ekstruzyon arasında mükemmel bir esnek bağlantı sağlar. Bu sayede kalıp değişimleri çok daha pratik bir şekilde yapılabilir. Aynı zamanda ısınma sebebiyle oluşacak termal genleşme ve titreşimleri de dengelemektedir.

Maksimum 250 dereceye kadar uygulamalarda tercih edilmelidir. Bağlantı rekorları paslanmaz çelik malzemedir. Hortum dış kaplaması polyamid örgü olup bağlantı kablosu standart olarak 1,5 metre şeklinde üretilmektedir.

Aşağıda hortum çaplarının farklı sıcaklıklarda maximum çalışma basınçları da tablo olarak verilmiştir. Daha fazla bilgi ve merak ettiğiniz konular için bize canlı destek sistemimiz üzerinden yazabilir ya da telefonla bizi arayabilirsiniz.

Benzer Ürünler
Online Mağaza