Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Quartz ısıtıcı mekaniği, üzerine yerleştirilmiş bir ısıtma bobinine sahip, eritilmiş silis veya kuvars cam tüpünden oluşur. Isıtma iletkeniyle quartz cam borular arasına ilave dolgu malzemesi yoktur. Çeşitli yapım şekilleri vardır, bunlardan biri, birbirine bitişik konumlandırılmış çoklu kuvars tüplerine sahip kartuş şeklindeki bir panel ısıtıcıdır. Yapısı nedeniyle, ısıtma iletkeni, çalışma esnasında birbirine doğru hareket eden bireysel bobinler (ısıtma bobinlerinin göçü) nedeniyle oldukça yüksek bir termal yüke maruz kalır. Bu nedenle quartz cam boru dayanıklılığı çok büyük önem taşır.

Isıtıcılar için Quartz Cam Boru Özellikleri

Kuvars tüplerinde quartz cam borular içinde sarılmış bir nikrom rezistans teli bulunur. Seramik uç kapakları kuvarsların her iki ucuna sabitlenir. (Uç kapakları kuvars tüpünün içindeki nikrom bobini tutar.) Bu tip cam borular termal şoka karşı oldukça dirençlidir. En yüksek dalga boyu 4,1 mm'den 2,0 mm'ye (mikron) ve 871 °C' ye kadar çıkabilir. Kolayca değiştirilebilir quartz tüplerde herhangi bir işlem kirliliği yoktur.

Patentli bir dirençli bobin tasarımı etrafında, yüksek saflıkta erimiş silika kuvars kılıfı, uzun ömürlü, verimli, yüksek watt yoğunluklu, hızlı yanıt veren bir ısıtıcı sağlar. Standart ebatlar ve güçlerde bulunan quartz cam borular herhangi bir üreticiye uyacak şekilde çeşitli uzunluklar ve voltajlar için isteğe bağlı da üretilebilir. Bunun için Ser Rezistans teknik birimimiz ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Projenize katkıda bulunmaktan gurur duyarız.

Porselen ütü fişleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını porselen ütü fişi yazımızda cevaplamaya çalıştık.

Quartz Cam Tüp

Ser Rezistans tarafından birbirinden farklı ölçülerde ve boylarda kullanım amacına uygun şekilde üretilen quartz cam tüp rezistans türlerinde standart üretim çapları 18,5mm 20mm 22mm 23mm 25mm dir. Standart üretim boyu olarak quartz cam tüp rezistanslarda minimum 2,5 metre boyunda olup maksimum 2,5 metre boyunda da üretimi sağlanabilmektedir. Quartz cam borulu rezistanslar 24 V – 500 V arasında gerilimlere sahip üretimi olan, talepler doğrultusunda ya da kullanım alanı doğrultusunda da değişkenlik gösteren özelliklere sahiptir.

Ev ve ofis yansıma sistemi, banyo ısıtıcısı olarak birçok alanlarda çalışma görevi gören bu ürünlerin maksimum 1000 W’ye kadar güç değişkenliği de bulunmaktadır. Quartz tip rezistanslar cam boru halinde üretildiği için çeşitli sütlü beyaz, yarı şeffaf ya da benzer renk seçeneklerinde de üretiliyor. 2,5 metre metre boyunda olup çapları da yukarıdaki gibidir.

İstenen çap, boy ve güç değişkenlerine bağlı birbirinden farklı kullanım alanı bulunan bu rezistanslarda gıda sektöründe ya da. Tekstil baskı boya kurutma gibi birçok güç gerektiren alanlarda, hassas bir ısıtma sistemi olarak kullanımı bulunur. Boya kurutma alanında ya da otomotiv sektöründe de yaygın olarak kullanımı mevcuttur. Evlerde ise, tamamen ev – mutfak aletlerinde kullanılan ve soba imalatında da yaygın olan bu tip rezistanslar yaygın birçok kullanım alanına sahiptir.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza