Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Quartz ısıtıcı mekaniği, üzerine yerleştirilmiş bir ısıtma bobinine sahip, eritilmiş silis veya kuvars cam tüpünden oluşur. Isıtma iletkeniyle quartz cam borular arasına ilave dolgu malzemesi yoktur. Çeşitli yapım şekilleri vardır, bunlardan biri, birbirine bitişik konumlandırılmış çoklu kuvars tüplerine sahip kartuş şeklindeki bir panel ısıtıcıdır. Yapısı nedeniyle, ısıtma iletkeni, çalışma esnasında birbirine doğru hareket eden bireysel bobinler (ısıtma bobinlerinin göçü) nedeniyle oldukça yüksek bir termal yüke maruz kalır. Bu nedenle quartz cam boru dayanıklılığı çok büyük önem taşır.

quartz cam borular

Isıtıcılar için Quartz Cam Boru Özellikleri

Kuvars tüplerinde quartz cam borular içinde sarılmış bir nikrom rezistans teli bulunur. Seramik uç kapakları kuvarsların her iki ucuna sabitlenir. (Uç kapakları kuvars tüpünün içindeki nikrom bobini tutar.) Bu tip cam borular termal şoka karşı oldukça dirençlidir. En yüksek dalga boyu 4,1 mm'den 2,0 mm'ye (mikron) ve 871 °C' ye kadar çıkabilir. Kolayca değiştirilebilir quartz tüplerde her hangi bir işlem kirliliği yoktur.

Patentli bir dirençli bobin tasarımı etrafında, yüksek saflıkta erimiş silika kuvars kılıfı, uzun ömürlü, verimli, yüksek watt yoğunluklu, hızlı yanıt veren bir ısıtıcı sağlar. Standart ebatlar ve güçlerde bulunan quartz cam borular herhangi bir üreticiye uyacak şekilde çeşitli uzunluklar ve voltajlar için isteğe bağlı da üretilebilir. Bunun için Ser Rezistans teknik birimimiz ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Projenize katkıda bulunmaktan gurur duyarız.

Porselen ütü fişleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını porselen ütü fişi yazımızda cevaplamaya çalıştık.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza