Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Rezistanslar devrelere sokulabilmesi için kesin bir direnç miktarı yaratabilme özelliklerine sahiptir. Tel, metal veya karbondan üretilen fırın rezistansları çevresel koşullara uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Pizza fırın rezistansı modelleri yüksek ısı seviyelerinde direnç değerini sağlayabilmesi için özel olarak dizayn edilmektedir. Fırınların devrelerinde işlevsel özelliklerini gösterebilen pizza fırın rezistanslarının devrelerinin üzerinde kontrol mekanizmaları da vardır.

Elektrikli fırın rezistansları sert metal alaşımların içerisinde yalıtımdan ayrılmış şekilde farklı bir biçimde bükülmüş biçimde yer alan tellerdir. Üzerlerine direnç uygulandığı zaman bu tellerin direnç özellikleri devreye girer ve dış kılıf kısmına ilettikleri ısıyı üretmeye başlarlar. Pişirme ocakları ve fırın boşluğu içerisinde havalar tarafından bu sıcaklık emilebilmektedir.

Pizza Fırın Rezistansı

Pizza Fırın Rezistansları Hangi Durumlarda Arızalanır?

Pizza fırın rezistansları kolay kolay arızalanmazlar. Genelde arızalı olmalarının sebebi toprağa kısa devre geçmesinden kaynaklanır. Bu arızayı önleyebilmek için fırın özelliklerine dikkat edilmesi gerekir. Fırınlardaki pişirme ve kızartma bölümlerinin rezistans dirençleri voltaja bağlı olarak 20 ile 40 ohm arasında değişmektedir.

Bu aksamlar arıza yaptığı zaman iç direnç kablosunda kopukluk ortaya çıkar ve açık devreye ortaya çıkar. Devrenin açık olması, ısının üretilmesi için rezistansa iletilecek olan elektrik akımının engellenmesine sebep olur. Rezistans kabloları ile dış kaplama arasındaki izolasyon da hasar görebilir. Bu durum ortaya çıktığı zaman rezistans kablosu dış kılıf ile temas ederek kısa devreye yol açabilir.

Bir önceki makalemizde Gazlı Termostatları konu aldık. Gazlı termostatlar sıvı ve katı olan maddeleri istediğiniz sıcaklık değerlerinde ve aralıklarında tutmanız konusunda sizlere yardımcı olan ürünlerdir. Gazlı termostat hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için makalemize göz atmalısınız.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza