Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Gazlı Termostat

Gaz, sıvı ve katı olan maddeleri istediğiniz değerlerde ve aralıklarda tutmak istiyorsanız elektronik, mekanik ve elektromekanik olan devre elemanları arasındaki termostatları kullanabilirsiniz. Peki gazlı termostat nedir ve gazlı termostat nasıl çalışır ve seçim esnasında hangi noktalara dikkat etmek gereklidir?

İki ayrı metal şeritli olan termostatlar genleşme katsayısı düşük olan çubukların, genleşme katsayısı yüksek olan tüpün uçları ile ortaya çıkmaktadır. Kolay buharlaşabilen sıvıların sıcaklık ile doğru orantılı olan değişik basınçları meydana getirmesi gazlı termostatların çalışma mekanizmasıdır. Son derece pratik bir kullanıma sahip olan rezistansların montajı da kolaydır. Ancak montaj konusunda herhangi bir bilginiz yok ve tecrübeniz olmadığını da düşünüyorsanız profesyonel destek almanız gerekebilir.

Doğru şekilde monte edilen gazlı termostatları uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. Geniş bir kullanım alanına sahip olan gazlı termostatlar aynı zamanda endüstriyel alanlardaki kullanımlar için de uygundur. Gazlı termostat modelleri arasından seçim yapacağınız zaman kullanım alanlarınızı göz önünde bulundurmalısınız.

Her biri farklı kullanım alanına hitap edebilecek şekilde tasarlanan gazlı termostatların işlevsel özelliklerinden yararlanabilmek için doğru seçimler yapmanız gerekebilir. Kullanım alanınız ve kullanmayı düşündüğünüz cihazlarınız için ayrı ayrı olarak seçimler yaptığınız zaman projelerinizde güvenilir olarak kullanabileceğiniz gazlı termostatlara sahip olabilirsiniz.

Seçim konusunda destek almak isterseniz ve ürünler ile ilgili teknik detaylı bilgiye ihtiyaç duyarsanız ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ekibimiz ihtiyaç duyduğunuz gazlı termostat modelleri ile ilgili sizlere yardımcı olacak ve doğru seçimler yapabilmenizi sağlayacaktır.

Gazlı Termostat

Gazlı termostat sıvı ve katı maddeleri istenilen sıcaklık derecelerine getirir. Sıcaklık derecelerine ulaşıldıktan sonra belirlediğiniz değerler ve aralıklarda da ısıyı tutmanız konusunda sizlere destek sağlar. Gazlı termostat elektronik, elektromekanik ve mekanik devre elemanlarının ortasında bulunur. Metal şeritli termostatlar genleşme katsayıları düşük çubukların, genleşme katsayıları yüksek olan tüpün uçlarının birbirine bağlanması ile oluşur.

Hızlı buharlaşma elde edebileceğiniz sıvıların sıcaklığı ile birlikte değişik basınç oluşturan gazlı termostat modelleri pek çok farklı kullanım alanında ön plana çıkmaktadır. Endüstriyel kullanım alanlarına da uygun olan gazlı termostat modelleri uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz dayanıklı ürünlerdir.

Otomatik Çalışan Gazlı Termostat Modelleri

Gazdaki ısı seviyelerine göre genleşen gazlı termostat, gaz deposu ve körük kontaklarından oluşur. Genleşmiş gazın oluştuğu durumlarda kontakların konum değiştirmesi gazlı termostatların çalışma prensibini oluşturmaktadır. İstediğiniz ısı seviyesine geldiği zaman otomatik olarak kapanabilen gazlı termostat modelleri bu özelliği sayesinde enerji tasarrufu elde edebilmenizi sağlar. Isıyı tamamen kontrol edilebilir hale getiren programlanabilir gazlı termostat modelleri çay ocağı kazanları ve tost makinesi gibi cihazlar içerisinde de kullanılır.

Güvenilir, çevre dostu ve dünya kalite standartlarına uyumlu olan gazlı termostat modelleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz Ser Rezistans ekibi ile iletişim kurabilirsiniz. Çalışmalarınızda sizlere hız kazandırabilecek gazlı termostat fiyatları seçeceğiniz ürünün özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Teknik Bilgiler
TİP 1 Açık - 1 Kapalı kontak
SICAKLIK AYARI 0-40, 30-90, 30-120, 50-300 °C
GÜÇ 16A - 240V 
TEL UZUNLUĞU 100CM
PROB ÇAPI Ø6 - Ø4
Benzer Ürünler
Online Mağaza