Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Elektrikli ısıtıcılar ve infrared ısıtıcılar, bir oda veya teras gibi bir alanı ısıtmak için harikadır. Yaygın olarak kullanılan Kumtel infrared soba rezistansı evinizi veya açık alanınızı ısıtmanın birçok yolunu sunar. Elektrikli ısıtıcılar ısı üretmek için direnç esaslı bir ısıtma elemanı kullanırlar. Bu, rezistansın içinden elektrik geçerken, rezistans belli bir miktarda dirençle ısı üretir; akkor ampullerin çalışması ile aynı prensiptir. 

kumtel infrared soba rezistansı

Kumtel İnfrared Isıtıcılar Nasıl Çalışır?

Kumtel infrared soba rezistansı kullanılan kızılötesi ısıtıcılar, aslında ışığı görünür spektrumun altına yayarlar. Elektrikli infrared ısıtıcılar içinde kızılötesi ışık ve ısı üretmek üzere bir kuvarslı akkor tüp rezistans kullanılır. Gazlı infrared ısıtıcılar kızılötesi ışık ve ısı üretmek için gaz yakabilirler. İnfrared ısı, güneşten aldığımızla aynı tür ısıdır. Görünür spektrumun altındaki güneş ışınları bize ve dünyaya çarpıp ısınmamızı sağlıyor.

İnfrared ısıtıcılar, doğrudan yansıdıklarında en iyi çalışırlar. Rezistans görülemediğinde kızılötesi radyasyonun size ulaşması daha zordur. Bunu önlemek için, bazı infrared ısıtıcılar, yayacakları sıcaklığın yayılmasına yardımcı olmak için fanlar kullanır. Bu yüzden gazla güçlendirilmiş olsalar bile, fan çalıştırmak için hala elektrik gerekir.

Kumtel infrared soba rezistansı elektrik, propan ve doğalgaz da dâhil olmak üzere farklı güç kaynakları ile kullanılabilir. Bu, onları normal elektrikli ısıtıcılardan daha portatif hale getiriyor ve kış aylarında dışarıda oturabilmek için popüler bir seçimdir. Fakat üretim aşamasında doğru rezistans tipleri ile modellenmiş olmaları esastır. Rezistans sektöründe bir otorite olan Ser Rezistans, infrared ısıtıcı rezistansları için başvurabileceğiniz yegâne yetkin kaynaktır.

Bir önceki yazımız olan kesilebilir kablo rezistans yazımıza göz atarak en önemli ısıtma elemanları hakkında detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza