Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Direnç, bir maddenin elektrik akımı akışı için teklif ettiği muhalefettir. Teknik olarak, konveksiyon fırın ısıtıcısı benzer şekilde çalışır. Direnç, bir maddenin elektrik akımının ne kadar kolay aktığının bir ölçüsü olan iletkenlik ile tezat oluşturur. Uygulanan voltaj sabit tutulduğunda, bir doğru akım (DC) elektrik devresindeki akım dirençle ters orantılıdır. Eğer direnç iki katına çıkarsa, akım yarı yarıya kesilir; direnç yarıya düşerse, akım iki katına çıkar.

Bu kural aynı zamanda, evdeki yardımcı elektrik devreleri gibi düşük frekanslı alternatif akım (AC) sistemleri için de geçerlidir. Dolayısı ile konveksiyon fırın ısıtıcısı olmasaydı elbette hiç bir ısıtıcı sistem olmayacağı için fırınların çalışması da mümkün olmayacaktı.

red-serisi-ortam-isitici.jpg

Konveksiyon Fırın Sistemleri

Bazı AC devrelerinde özellikle yüksek frekanslarda, durum daha karmaşıktır; çünkü bu sistemlerdeki konveksiyon fırın ısıtıcıları bileşenleri, enerjiyi depolayabilir ve serbest bırakabilir, ayrıca dağıtabilir veya dönüştürülebilir. Konveksiyon ayarlı bir fırın, normal bir fırında olmayan bir fan ve egzoz sistemine sahiptir. Ayrıca fanın arkasındaki fan ile bir konveksiyon fırın ısıtıcısı vardır (hepsi teknik olarak gerçek konveksiyon olarak adlandırılır). Ayarı açıldığında, bir fan ve egzoz sistemi başlar ve bu da sırasıyla sıcak havayı fırından ve yiyecek çevresinden atar ve çeker. Fan ayarı kapatıldığında, fırın normal bir fırın gibi çalışır.

Farklı durumlarda kullanılabilir birçok farklı direnç türü vardır ve bu farklı direnç türleri pek çok elektrikli ev aleti ve ısıtma sistemleri için yıllardır Ser Rezistans güvencesinde üretilmektedir.

Benmari rezistans modellerimiz ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız benmari rezistans içeriğimize de göz atabilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza