Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Kelime anlamı doğrudan elektrik enerjilerinin doğrudan ısı enerjisine dönüştürme noktasında direnç tellerine denk gelen rezistans, günümüz teknoloji alanı içinde en yüksek ısılara karşı direnci yüksek olan en iyi ürünler olarak bilinirler. Üretim anlamında bu ürünler üretilirken içerisinde nikel, krom, alüminyum ve demir gibi alaşımlar yer almaktadır. Üretim aşaması tamamen alaşımlarla beraber geçerken, sipariş üstü üretim dışında özel siparişlere yanıt veren firmamız ile tanışabilirsiniz.

Elektriğin ürettiği enerjiyi ısı enerjisine dönüştüren rezistans teli direnç tellerine günümüzde çok fazla alanda ihtiyaç duyuluyor. Çeşitli kullanım alanlarına sahip olan rezistans telleri farklı oranlardaki metallerden oluşan bir tür alaşımdır. Elektrik akımına karşı direnç gösteren ve işlevini sergileyen infrared soba rezistans teli modelleri de en fazla tercih edilen rezistans telleri arasındadır.

Endüstriyel uygulamalar, sobalar ve yüksek ısıya ihtiyaç duyulan tüm uygulama alanlarında infrared soba rezistans telleri kullanılmaktadır. Çağımızın en popüler ısıtma sistemleri arasında yer alan infrared ısıtma sistemleri yüksek ısıya maruz kalmış olan komponentlerin soğutulmasını da sağlar.

Elektrik akımlarına karşı direnç gösterme özelliği bulunan rezistans telleri, iki uç arasında yaşanacak olan gerilimin elektrik akımı karşısında direnme gücünün anlamını ifade eder. Direnç, burada formül edilirse eğer R veya r harfleriyle ifade edilirken, reizstans üretimlerinde birbirinden farklı çeşitlerde kullanılır. Sektörel anlamda kullanım alanları değişkenlik göstermekte olup genelde ısıtıcı rezistans teli olarak kendi içerisinde ısıtıcıya dayalı her ürünlerde kullanılır. Harici olarak kullanım alanı şeklinde soba rezistans teli olarak da birbirinden farklı alanlarda kullanıldığını söylemek mümkündür.

Fanlı soba kullanmaktan tutun da fritöz, su ısıtıcısı gibi ev aletlerinde de doğrudan soba rezistans teli kullanılarak sağlıklı bir üretim sağlanmaktadır. Isınma teknolojisi olarak üretilmiş olan bu ürünün ağır sanayi alanlarından tutun da küçük ev aletleri, tekstil, termostat gibi üretimlerin yapılabileceği hatlarda da kullanılmaktadır. Geniş bir kullanım alanına sahip olması sayesinde de günümüzde birçok malzeme yapısı üretilirken, kullanım alanının özelliğine sahip olan birçok ürün çeşitliliği de ortaya çıkmaktadır.

Rezistans Telleri Özellikleri ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Kullanılacak alanlara göre birbirinden farklı üretimleri sağlanan rezistans telleri için 2 gruba ayrıldığı bilinir. Endüstriyel alanlarla ilgili olarak uygulamalar için doğrudan teknik olarak yuvarlak özelliği olan rezistans telleri kullanılmaktadır. Örneğin sanayi fırınları üretilirken ya da benzer yüksek ısı gerektiren tüm detaylı endüstriyel çalışmalarda, doğrudan yuvarlak yapılı teller kullanılmaktadır.

Bir diğer model olarak kesme ya da yapıştırma makinalarının üretiminde kullanılan tellerdir. Bu tellere ise doğrudan yassı rezistans teli adı verilir. Teknik olarak bu tellerde ısınma gücü yüksekliği, olabildiğince en yüksek seviyelerde yapılmaktadır. Elbette tel hammaddesi özelliklerine göre telin yüksek ısıya dayanıklılığı da arttırılabilir ya da azaltılabilir şekilde değişkenlik göstermektedir.

Genel olarak ısınma teknolojisinde kullanımı yaygın olan rezistansların çalışma sıcaklıkları çok değişkendir. Burada sektöre uygun şekilde performans değişikliği gösterdiği gibi ısınma teknolojisinde kullanılması konusunda endüstriyel alanda birbirinden farklı kullanım alanı bulunur. Dirençlerinin yüksek olması sayesinde ise herhangi bir şekilde çalışma sıcaklığının yüksekliğinden etkilenmemesi gibi bir yapısı bulunur.

Rezistans Telleri Nasıl Üretilir?

Rezistans telleri, kullanım alanlarına göre üretimi yaygın olan tellerdir. Genel olarak tellerin kullanım alanlarında hammadde özelliği de, tellerin performansını belirleyen bir etken olurken günümüzde yaygın olan kullanım alanı olarak ısıtıcıların neredeyse tamamı örnek verilebilir. Buna benzer şekilde elektrik akımına karşı en iyi değerde direnç göstermesi ile beraber rezistans telleri farklı alaşımlardan üretimi sağlanarak hizmete sunulur.

Uzun Ömürlü Infrared Soba Rezistans Teli Modelleri

Ser Rezistans olarak sizlere sunduğumuz infrared sobalarımızı aynı zamanda infrared soba rezistans teli ürünlerimiz ile de destekliyoruz. 1. sınıf kalitedeki malzemelerden üretilen infrared soba rezistansı tellerini uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Uygulama alanı son derece geniş olan rezistans telleri aynı zamanda maliyetinizi de optimum seviyelere getirmenizi sağlar.

Müşteri taleplerini her zaman karşılamakta olan markamız ve ekibimiz, taleplerinizi karşılayacak nitelikte, standartlara uygun şekilde en doğru üretimi sağlar. Bununla beraber ısı miktarını en doğru şekilde dengeleyen teller konusunda da cihaza göre ısı kontrol altına alınma noktasında, rezistans tellerinin üretimi esnasında belirlenir. En başta kullanım amacına uygun şekilde yüksek oranda direnç göstermesi beklenirse, tellerde buna göre alaşım uygulaması sağlanmaktadır.

Son yıllarda birbirinden farklı sektörlerde ihtiyaç halinde kullanımı bulunan, üretimi yapılan rezistans tellerin uzun ömürlü üretimi noktasında Ser Rezistans ile tanışın. İhtiyaçlarınızı en hızlı şekilde çözümlediğimiz gibi, tüm projelerinize uygun şekilde de başarılı çalışmalar uygulamaktayız. İster endüstriyel alanda isterseniz de ağır sanayi alanları fark etmeksizin tüm alanlara yönelik sağladığımız rezistans telleriyle ilgili olarak, gereken formülü müşterimizin ihtiyaçlarına göre birlikte belirliyoruz. Bu konuda tellerin özelliklerini, üretim hattında belirleyerek sağlıyoruz ve ısınma teknolojisinde tutun da ısıtıcıların tamamında kullanılabilir istediğiniz nitelikte tel üretimi sağlıyoruz. Bu konuda ekibimiz ile telefon veya mail yoluyla iletişime geçebilir; dilediğiniz konularda soru - cevap yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

İletişim Formu
Infrared Isıtıcı Lamba Satan Yerler
Infrared teknolojisinden yararlanılarak üretilen infrared ısıtıcılar aynı zamanda çalışabi...
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza