Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Günümüzde üretilen rezistanslar çeşitleri arasında kullanım alanlarına göre değişkenlik gösterebilen pek çok farklı rezistans yer almaktadır. Halojen rezistanslar da bunlar arasında yer almaktadır. Halojen rezistans nedir merak ediyorsanız bu yazımıza göz atmaya devam edebilirsiniz.

Halojen rezistanslar orta dalga ışınım yayabilen ısıtıcılara göre avantajlıdır. Ancak halojen rezistansların üretim maliyetleri daha yüksektir. %100 otomasyon sistemi ile üretilen bu rezistanslar, el değmeden üretilebilmektedir. Yüksek hassasiyette üretilmesi gereken halojen rezistanslar cam işleme, gaz dolumu, flama imalatı, yüzey kaplama, montaj ve kaynak gibi farklı işlerin uygulandığı alanlarda da kullanılır.

Halojen Rezistans Nedir

Halojen Rezistansların Avantajları Nelerdir?

Kısa dalga ısıtıcı olarak da adlandırılan bu ürünlerin ışınım iletme kabiliyetleri son derece yüksektir. Dış ortam ısıtması ve spot ısıtma ihtiyacı hissedilen mekanlarda etkili bir şekilde kullanılabilirler. Küçük kapasiteli olan ısıtıcılar olan halojen rezistanslar, az enerji harcayarak etkili bir ısıtma elde etmenizi sağlar.

1 saniyeden daha kısa bir sürede ışınım sağlayabilen bu ürünlerin yer aldığı ısıtıcılar %100 sızdırmaz yapıya sahiptir. Harcanan enerjinin büyük bir kısmı ışınım seviyelerine dönüşür. Açılıp kapatılmaları ise, ısıtıcıların ömrünü olumsuz yönde etkilemez. Uzun ömürlü olan halojen rezistanslar reflektörler sayesinde kolay bir şekilde odaklanabilmektedir. Ayrıca bu ürünler yüksek ısıya karşı dayanıklıdır.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza