Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Bir elektrik akımı bir miktar dirençli materyalden (yani, bir süper iletkenden) geçerse ısı üretir. Fırın ısıtma rezistansı çalışma prensibinde olduğu gibi, dirençli ısıtma, geciktirici kuvvetler ve yük taşıyıcıları (genellikle elektronlar) içeren çarpışmalar gibi mikroskobik olaylar tarafından oluşturulan "sürtünme" sonucudur. Resmi terminolojide ısı, daha düşük bir potansa ulaşabilmek için yük taşıyıcılarının yaptığı işe karşılık gelir. Bu ısı üretimi, herhangi bir ısıtma cihazında (örneğin, ekmek kızartma makinesi, elektrikli alan ısıtıcısı veya elektrikli bir battaniye) olduğu gibi tasarım gereği de olabilir.

Fırın Isıtma Rezistansı

Fırın Isıtma Rezistansı Çeşitleri

Tipik bir fırın ısıtma rezistansı, genellikle bir silindir, düz veya oluklu şerit veya bir lamba filamanına çok benzer şekilde ısı veren bir tel şerididir. İçinden bir elektrik akımı aktığında, rezistans, onu geçen elektrik enerjisini her yönde dışarıya yayan ısınmaya dönüştürür. Fırın ısıtma rezistansları ya nikel bazlı ya da demir bazlıdır. Nikel bazlı olanlar genellikle nikromdur, yaklaşık % 80 nikel ve % 20 kromdan oluşan bir alaşım en yaygın olanıdır. 

Çok çeşitli fırın ısıtma rezistansı türleri vardır. Bazen nikrom çubuk rezistanslar kaplamasız olarak kullanılır, bazı fırın ısıtma rezistansları ise seramik bir kılıf içerisinde yer alır. Elektrikli fırınların pişirme kaplarını ve tepsileri ısıtmak için genellikle doğru boyutta rezistansa ihtiyacı vardır. Uygun ölçü, şekil ve güç özellikleri ile tasarlanmış Ser Rezistans ürünleri ile cihazlarınızın ısı ihtiyacını eksiksiz ve güvenilir bir şekilde tamamlayabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Drenaj ısıtıcı kablo ihtiyaçlarınızı gözden geçirmek ve bu ürünler hakkında detaylı bilgi almak için hazırladığımız drenaj ısıtıcı kablo yazımıza göz atabilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza