Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Üretimde ilk kez 1726 yılında kullanılmış olan termostatlar günümüzde özellikle endüstriyel alanda sıklıkla kullanılan ürünlerden biri haline geldi. Artık ilerleyen teknoloji sayesinde geliştirilen en yeni termostat modelleri daha az enerjiye ihtiyaç duyuyor, daha az yer kaplıyor, daha pratik bir kullanım özelliği sergiliyor ve aynı zamanda çok daha uzun süre kullanım ömrü sunabiliyor.

Hem katı hem sıvı hem de gaz formunda olan tüm maddelerin belirli bir ısıya kadar ısıtılmasını sağlamakla kalmayıp bu ısı değerinde sabit tutulmasını da sağlayan endüstriyel termostat çeşitleri farklı olarak ısı algılama işlemlerinde de devreye girebiliyor. Isı algılama özelliği, ısıya duyarlı yarı iletken devre elemanları elde etme noktasında kullanılabiliyor.

Termostatların Başlıca Kullanım Alanları

Termostatlar en genel şekliyle gazlı termostat, dijital termostat ve bimetal termostat olmak üzere 3 farklı çeşide sahiptir. Saç kurutma makinaları, kalorifer sistemleri, fırınlar, araç radyatörleri ve daha onlarca üründe endüstriyel termostatlar kullanılır. Sadece cihaz ve ürünlerde değil, üretim safhasında da bu ürünlerden sıklıkla faydalanıldığını söyleyebiliriz. Herhangi bir ürünün üretim aşamasında bir maddenin belirli bir sıcaklık seviyesine getirilerek şekil verilmesi gerektiğinde devreye termostat çeşitleri girmektedir.

Özellikle en yeni termostat çeşitleri arasında yer alan dijital termostatlar sorunsuz kullanım ile pratik kullanım özellikleri ile ön plana çıkıyor. En kaliteli hammaddelerle üretilmiş olan tüm termostat çeşitleri son derece uzun süreli bir kullanım olanağı sunuyor. Yıllarca onarım gerektirmeden ve arızalanmadan kullanılabilen bu ürünler endüstriyel alanda daha pek çok kullanım alanına kavuşmaya devam ediyor.

Benmari rezistanslar ile ilgili detaylı olarak hazırladığımız rehberimize benmari rezistans yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza