Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Endüstriyel rezistanslar, enerjiyi bir yakıt veya enerji kaynağından bir sistem, süreç akışı ya da kapalı ortamdaki enerjiye dönüştürmek için kullanılır. Endüstriyel mutfak ekipmanlarında kullanılan birçok rezistans gibi döner ocağı rezistansı da enerjinin bir enerji kaynağından bir sisteme dönüştürülme sürecinde, ısı transferi sağlanması için tasarlanmış kritik parçalardır.

ser-13.jpg

Fonksiyonlarına Göre Endüstriyel Rezistans Tipleri

Sabit ve değişken rezistanslar, karbon, karbon bileşimi, film, metal film dâhil olmak üzere birçok Ser Rezistans türümüz, farklı şekil, boyut ve konfigürasyonda mevcuttur. Ancak, fonksiyonlarına göre rezistans çeşitlerinden bazıları ise şöyledir:

  • Daldırma Rezistanslar: Daldırma rezistanslar, ısıtılacak olan maddeye batırılması gereken (kettle gibi) uygulamalarda kullanılır.
  • Endüksiyon Rezistansları: İndüksiyonlu rezistanslar, metal nesneleri ısıtmak için bir bobin üzerinden alternatif akım (AC) sürmek için bir elektrik kaynağı kullanır.
  • Radyant Rezistanslar: Radyant döner ocağı rezistansı gibi, birçok mutfak ekipmanı için uygulanabilir modellerdir. Radyan rezistanslar, ışınım sıcaklığını ısıtmalı bir yüzeye yönlendirmek için yansıtıcı bir kalkanı kullanır.
  • Bobin Rezistansları: Bobin rezistansları ve kablo ısıtıcıları, yuvarlak veya kare ısıtma kablosunun düz (sargısız) bölümlerinden oluşan ısıtma elemanlarıdır.
  • Borulu Rezistanslar: Borulu rezistanslar, genellikle özel ısıtma uygulamalarında kullanılır. Taban (boru şeklindeki) ısıtma elemanları standart veya özel şekle bükülebilir.

Endüstriyel Döner Pişirme Ocağı Rezistansı

Rezistansların en önemli kullanım alanlarından biri olan döner pişirme rezistansı, paslanmaz tip (2-3-4) radyanlı döner ocağı, elektrikli döner ocağı, Lpg veya doğalgazla çalışan gazlı döner ocağı gibi farklı çalışma sistemleri için de özelleştirilmiş modellerdir. Döner Ocağı Rezistansları kategorimizde, kare döner ocağı rezistans, dikdörtgen döner ocağı rezistansı, kavisli döner ocağı rezistansı, tel döner ocağı rezistansı, taşlı döner ocağı rezistansı gibi modele özgü parçaları bulabilirsiniz.

Fişek rezistanslar hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ve tüm sorularınızı iletebilirsiniz.

Döner Ocağı Rezistansları Enerji Tasarruflu mu?

Döner ocak rezistansları doğrudan enerji tasarrufu elde edebilmeniz için size imkan sağlar. Ancak enerji tasarrufu elde edebilmek için satın alacağınız ürünü iyi araştırmalı ve güvenilir bir yerden bu ürünü satın almalısınız. İşletmenizdeki enerji maliyetinin düşmesine yardımcı olabilecek olan döner ocağı rezistansları doğru şekilde monte edildiğinde ve kullanıldığında büyük bir enerji tasarrufu elde edebilmenizi sağlayabilir.

Döner ocağı radyan teli ve döner ocağı rezistansları konusunda sizlere özel çözümler üretmeye devam ediyoruz. Her biri 1. sınıf kalitedeki malzemelerden üretilen ürünlerimizi sizlere en güvenilir şekilde sunuyoruz. Bütçenize uygun çözümler bulabileceğiniz Ser Rezistans bünyesindeki ürünleri uzun yıllar boyunca ekstra bir bakım veya onarım ihtiyacı hissetmeden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Döner ocağı rezistansları fiyatları sizin seçimlerinize göre değişkenlik gösterebilir. Ürünlerin marka, model, boyut ve teknik özelliklerine göre farklı fiyatlar ortaya çıkabilmektedir. Ancak ürünlerimiz arasında her kişinin bütçesine uygun olan ürünler bulunmaktadır.

Kişiye özel üretim imkanımızdan da yararlanarak işletmenizin ihtiyacı olan döner ocağı rezistanslarına uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz. Üretimlerimizi tamamen sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapmaktayız. Ürünlerimiz hakkında teknik ve detaylı bilgi almak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.  

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza