Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Dikili Tip Modüler Panolar

Elektrik, modern insan açısından olmazsa olmaz teknolojilerden biridir. Elektriğin kullanıldığı onlarca farklı alan vardır. Bu alanlardan bir tanesi de ısınmadır. Isınma ihtiyacının karşılanabilmesi için son yıllarda giderek artan bir elektrik ihtiyacı doğmaktadır. Bunun başlıca sebebi elektrik kullanan ısıtıcıların giderek daha fazla yaygınlaşmasıdır. Geniş kullanım alanı bulunan elektrikli ısıtıcılar sayesinde, birçok kolaylık elde edilmektedir.

Elektriği kullanarak ısınma sağlayan cihazların başında ise rezistanslar gelmektedir. Bu rezistanslar ise çeşitli alanlarda yer alabilmektedir. Bunların yanı sıra elektrik aksamlarının bulundukları ortamlarda son derece önemlidir. Bu ortamlar açısından önemli bir seçenek, dikili tip modüler panolar. Bu panolar başta endüstriyel alanlar olmak üzere birçok farklı yerde kullanılabilmektedir. Sanayi alanlarının yanı sıra evlerde, iş yerlerinde ve AVM gibi alanlarda da bu tip panolara yaygın olarak rastlayabilirsiniz. Bu panoların yer aldığı mekanlarda elektrik miktarının kontrolü ve güvenliği çok daha sağlıklı bir şekilde yapılabilmektedir. Bununla birlikte dikili tip modüler panolar, kullanıldıkları alanlara göre farklılıklar gösterir.

Dikili tip modüler panolar genellikle endüstriyel kuruluşlarda kendine yer bulmaktadır. Bu panoların yapısal açıdan birçok avantajı vardır.

Dikili Tip Modüler Panoların Yapısı

Dikili tip modüler bir pano satın almak istediğinizde birçok farklı model ile karşılaşabilirsiniz. Kullanım alanı ve ihtiyaçlara bağlı olarak çeşitli ürünler vardır. Bu ürünler, çeşitli hava koşulları karşısında içinde bulunan sistemleri korumak üzere tasarlanmıştır. Bu amaçla da birçok önlem alınmıştır.

Dikili tip modüler panoların yapısı, ürün modeline göre farklılık gösterecektir. Bununla birlikte ürünlerde dört taraftan gizli menteşe ve üç noktadan kilitleme gibi özellikler bulabilirsiniz. Bu özellikler, panonun güvenlik yapısını güçlendirmektedir. Bu sayede son derece güvenilir dikili tip modüler panolar elde edilmektedir. Panonun kapısını açmak için kilit kolları kaldırılarak çevrilir. Kapı açılma yönü ise kullanıcının talimatına göre belirlenmektedir. İki yöne de kullanılabilen kapı açılma şekli tasarlanabilir.

Dikili tip modüler panolar, standart ya da opsiyonel olarak şapkalara da sahip olabilir. Standart olarak tasarlanan şapkalar, yağmur sularının içeriye girmesini engeller. Opsiyonel şapkalar ise genellikle duvar kenarında kullanılacak dikili tip modüler panolarda tercih edilmektedir.

Bu panoların bir başka özelliği ise filtrelemedir. Ürün içerisinde yer alan havanın temizlenmesi için filtreler kullanılabilmektedir. Bu filtrelerin içerisinde bulunan elyaf yardımıyla, cihaz toz ve pisliklerden korunmaktadır.

Dikili tip modüler panolarda perde sürgüsü bulunur. Bu perde sürgüler güvenlik amacıyla kullanılır. Gerektiği zamanlarda perde sürgüleri yana doğru çekerek şalt malzemeye ya da bakır baraya ulaşmanız sağlanır. Geçmeli perde ise, yan bineye kolay bir şekilde montaj yapılabilmesi için tasarlanmıştır. Bu sayede herhangi gibi vida, somun ve benzeri ürün kullanmadan perde montajı yapılabilmektedir. Bu durum kullanım kolaylığı açısından önemli avantajlar sağlamaktadır.

Menteşeli perde ise yan bineye perdenin montaj yapılabilmesi için kullanılmaktadır. Bu menteşeler sayesinde pano perdelerine ekstra sağlamlık ve estetik bir görünüm katılır. Harici tip panolarda kullanılan baza yapısı ise ekstra dayanıklılık kazandırmaktadır.

Dikili Tip Modüler Panoların İşlevi

Dikili tip panoların temel işlevi, içerisinde bulunan tüm sistemleri korumasıdır. Bu panolar son derece dayanıklı malzemelerden yapılır. Bu malzemeler darbelere ve çarpmalara karşı mukavemet sağlar. Bu sayede dikili tip modüler panoları uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Galvaniz ve benzeri malzemelerden yapılan panolar, yıpranmaya ve neme karşı da dayanıklı bir yapıdadır. Bu malzemeler sayesinde dikili tip modüler panolar, yağmur ve kar gibi hava durumlarını tolere edebilirler. Aynı zamanda aşırı sıcak, güneş altında bekleme ve benzeri faktörlerden de etkilenmeden, fonksiyonlarını yerine getirmeye devam edebilirler.

Dikili tip modüler panoların önemli avantajlarından biri kolay monte edilebilmesidir. Bu ürünlerin montajı son derece kolaydır. Farklı mekânlarda kullanılabilen panolar, bu anlamdaki ihtiyaçlara tam olarak cevap verebilmektedir. Bunların yanı sıra panoların boyut ve ebatları da değişebilmektedir. İhtiyacınıza bağlı olarak farklı büyüklüklerdeki dikili tip modüler pano seçeneklerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Dikili Tip Modüler Pano Fiyatları

Dikili tip modüler pano fiyatları da, modele göre çeşitlilik göstermektedir. Panonun içerisinde yer alan özellikler ve ekstra talepler fiyatları belirleyen temel faktörlerdendir. Bunun yanı sıra panonun üretim materyali ve ebatları da fiyatlar üzerinden doğrudan etkilidir.

Dikili tip modüler panolar hakkında iletişim formunu doldurarak, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede detaylı bilgi edinebilir, avantajlı tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.

Benzer Ürünler
Online Mağaza