Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00
Dağıtım Panoları

Büyük bina, konutlar ya da benzer yapılarda olmazsa olmaz şeylerden biri de elektriktir. Bu tip büyük yapılarda elektrik sistemleri için kurulan dağıtım panoları, binalarda konutlara elektriğin sağlanması için en ana sistemdir. Güvenlik için de önem derecesi yüksek olan dağıtım panolarına trafoda alçak gerilim çıkışıyla gelen elektrik, daha sonra kesiciler aracı ederek doğrudan ikincil devrelerde dağıtımı yapılır.

Güçlendirilmiş dış yüzeyi ile ön plana çıkan dağıtım panoları endüstriyel alanlardaki kullanımlar için de uygundur. Farklı sektörlerdeki iş yerleri tarafından tercih edilen dağıtım panoları çevresel faktörlere karşı dayanıklı olabilecek şekilde üretilerek sizlere sunulmaktadır. Kolay monte edilebilir yapıda olan dağıtım panolarına sizler de Ser Rezistans güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

Dağıtım Panosu Özellikleri

Kullanılacak yapılara göre dağıtım panosu özellikleri de değişkenlik göstermektedir. Büyük binalarda yapılan dağıtım panolarının büyüklüğüne göre iç alanda kurulum durumlarına karşılık ana şalter, akım trafosu, bakır bara ve çıkış şalterleri gibi alanlar bulunur. Dağıtım panosu, yapıda bina dışına monte edilmesi durumlarında harici tip özelliğine sahip olması gerekir. Eğer bina içinde kurulacaksa da doğal havalandırması olması gerekir. Doğal havalandırma yoksa aspiratörü dahil bulunan montaj olması gerekmektedir.

Bina dışına yapılacak dağıtım panolarının zorlu hava koşullarına karşı dirençli, darbe veya çizilmeye karşı dayanıklı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Dış yüzeyi genelde cam elyaf takviyesiyle polyester tipi malzeme kullanılarak üretilmektedir. Bu sayede de en iyi şekilde üretimi yapılırken, birbirinden farklı tiplerde ve tasarımda üretimi tamamlanmaktadır.

Kendi içinde dayanıklı üretimi olan ve alevi iletmeyen bu dağıtım panoları ister dahili kullanıma uygun isterseniz de bina dışı harici kullanım olarak tercih edilebilir. Üretimlerde de hava şartlarına göre bu dahil veya harici tipine göre birçok özelliklere sahiptir.

Doğrudan sahada kullanılacak olan bu dağıtım panoları, elektrik panosu olarak da belirtilirken üretim aşamasında birçok testten geçmektedir. Çok çeşitli testten geçirilerek üretimi sağlanan bu panolar, uzun yıllarca kullanıma uygun olması amacıyla üretilir. Bu sayede en uygun şekilde dizayn edilmesiyle beraber saha dağıtımına en uygun ölçülerde, kullanılan alanın hacmine ve ölçüsüne göre en iyi şekilde dizayn edilir. Her hava koşuluna göre yüksek dayanıklılık gösteren dağıtım panoları, dışarıdan gelecek her türlü darbe ve benzer sert durumlara karşı da dayanıklıdır.

Birbirinden farklı renk seçimleri yapabileceğiniz gibi kullanılan tesislerdeki renklerle beraber benzer metal renginde de üretimleri bu dağıtım panoları için mümkün olmaktadır. Birçok yapılan test süreci içerisinde asit ve bazlara karşı koruması da tam olarak sağlanmaktadır. Bu sayede kimyasal dayanıklılığı da yüksek derecede olan, işlevselliğiyle beraber her zaman dikkat çeken bu üretimlerde amaç insan hayatı ve elektrik olması sebebiyle olabildiğince dikkat edilmektedir. Yalıtkan özelliği bulunan, nem barındırmayan bu ürünlerde rutubet olması ya da nem yapma gibi süreçlerin de yaşanması asla mümkün değildir.

Dağıtım Panosu Boyutları

Birbirinden farklı boyutlarda üretimi yapılan dağıtım panolarının boyutları, tamamen kullanılan alanlara göre değişkenlik göstermektedir. Burada ana dağıtım panosu ile beklenen ölçüler neler olduğu bilinerek, tesis gücüne yetecek nitelikte üretilmesiyle eş değerdir. Kurulacak alanların büyüklüğü ne kadar çok olursa, bu durumda hem şalter hem de bara boyutları da büyür. Bu nedenle de panonun boyutlarının da büyümesi tesisin ne kadar geniş çapta olduğuyla ilgili durumlara bağlıdır.

Kullanılan her alana göre dağıtım panoları dahil veya harici şekilde üretilir. Üretim aşamasında ise kullanılan alanın ölçüsüne, elektrik hacmine bağlı olarak geniş yapıda üretilmektedir. Burada amaç, dağıtım panosunun yeterli seviyede güçlü bir şekilde ilgili yapılara yetebilmesidir. Dayanıklı ve güçlü malzemeden üretildiği gibi birçok açıdan da çok çeşitli dayanıklılığı eklenerek güçlendirilmektedir. Çizilmelere karşı, darbe ve hava koşullarına karşı dağıtım panolarının dış yüzeyi güçlü malzemelerle tasarlanarak sizlere sunulur.

1. sınıf kalitedeki malzemeler ile tasarlanarak sizlere sunulan dağıtım panoları estetik tasarımı ile de dikkat çekmektedir. Yer aldığı mekanın hava koşullarından etkilenmeyecek şekilde tasarlanan dağıtım panoları ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz Ser Rezistans ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm konularda sormak istediğiniz soruları sorabilir, uzman ekibimiz ile direkt telefon üzerinden görüşme sağlayarak bilgi ve destek anında alabilirsiniz.

 

Benzer Ürünler
Online Mağaza