Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Normal bir fırında ince bir hava katmanı, altındaki ısıdan yiyecekleri izole eder. Bu hava tabakası, yiyeceklerin eşit olmayan bir şekilde pişmesine neden olur ve pişirme süresini önemli derecede yavaşlatır. Konveksiyonlu fırın, turbo fırın rezistansı altında bulunan bir veya iki fanı kullanarak fırın içindeki havayı dolaştırarak bu sorunu çözer. Konveksiyonlu fırınlar, gıda maddelerinin geleneksel fırınlara göre yanmadan kurumadan hızlı ve kolay pişirilmesini sağlar.

Turbo Fırın Rezistansının Fonksiyonu Nedir?

Konveksiyon fırınının içindeki turbo fırın rezistansı ısıtma elemanları genellikle seramik bir bağlayıcı ile kaplanmış nikel tellerden yapılır ve bir çelik veya pirinç izolasyonlu tüpün içine kapatılır. Şekil olarak farklı olabilirler, ancak boru rezistans tiplerinin kullanımı yaygındır.

Geleneksel fırınların üstünde ve altında bir adet rezistans bulunurken, konveksiyon fırınların iç kısmın üstünde, altında ve arkasında bir turbo fırın rezistansı vardır. Fanın neden olduğu devir daim havasına ek olarak, bu üç ısıtma elemanı iç gövde boyunca kapsamlı bir ısı kaynağı sağlamak için birlikte çalışır. Bu, alt, orta veya üst rafa yerleştirildiğinde, gıdanın eşit şekilde pişirileceği anlamına gelir. 

Turbo Fırın Rezistansı

Turbo fırınlarda brülör elemanları, turbo fırın rezistansı genellikle diğer parçalardan daha kolay test edilir ve değiştirilir. Yeni bir rezistansın montajı göreceli olarak kolaydır. Ser Rezistans turbo fırın rezistans çeşitleri arasında fırın modelinize uygun yüksek kaliteli rezistanslar bulabilir, Ser Rezistans ürünlerinin uluslararası standartlarına güvenebilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza