Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Bilindiği üzere pek çok maddenin elektriksel direnci, sıcaklık sonrasında değişim göstermektedir. Dolayısıyla sıcaklığa karşı hassas olan maddelerin kullanılması ile beraber sıcaklık ölçümü ve sıcaklık kontrolü rahatlıkla yapılabilir. Bütün iletkenlerin ısıtılması sonrasında içlerinde yer alan elektronlarda hareketlenme oluşacaktır.

Lakin var olan bu hareketlenme çeşitli iletkenler içerisinde farklılıklar gösterebilmektedir. Ve bu durum maddenin ayırt edici özelliklerinden bir tanesidir. Dolayısıyla insanlar bu iletkenlerin farklarından yararlanıp sıcaklık ölçümü yapabilirler. Genel itibari ile thermocouple çeşitleri temel olarak iki ucundan birbirine bağlı olup iki farklı metalden oluşan sıcaklık ölçüm aygıtlarıdır.

thermokupl.jpg

Thermocouple Çeşitleri Nasıl Kullanılır?

Kullanıcılar thermocouple çeşitleri arasından yapacakları seçim sonrasında bunlardan biri sıcaklığının ölçüleceği ortama yerleştirilirken diğeri ise sabit düşük sıcaklıkta tutulacaktır. Devreye bununla beraber ölçü aygıtı bağlanacaktır. Meydana gelecek olan sıcaklık farkı ise seebeck etkisi olarak adlandırılan bir kuvvetin oluşmasını sağlayacaktır. Var olan elektro motor kuvveti ise iki bağlantı arasındaki sıcaklık farkı ile orantılıdır.

Direnç ölçme sistemlerinde kullanılmakta olan thermocouple çeşitleri birbirinden farklı işler için özel olarak Ser Rezistans güvencesinde hazırlanmaktadır. Bünyemizde başta L – tipi thermocuple olmak üzere insetli, portatif tip, mineral izoleli ve bayoet tip thermocouple modelleri ile beraber ölçüm işlemlerinin yapılacağı alanlarda istenilen başarılı sonuçların ortaya koyulması hiç olmadığı kadar kolay bir hale gelmiş olacak. Ve satın alınacak olan ürün uzun süreler boyunca rahatlıkla kullanılacaktır.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza