Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Termokupl modelleri ile cihazlar arasındaki bağlantıların kurulabilmesi için özel kablolara ihtiyaç duyulur. Bu kablolar termokupl kablosu olarak adlandırılır. Kabloların iletkenleri termokupl eleman telinin özelliklerine yakın özel alaşımlardır. Sıcaklık bilgileri termokupllardan cihazlara özel kompanzasyon kabloları sayesinde ekonomik bir şekilde de taşınabilir.

Termokupl Kablosu

Termokupl kabloları, termokupl eleman telinin elektriksel özelliklerini belirli bir sıcaklığa kadar sağlar. Bu sebeple, soğuk nokta temrokupl eleman telinin klemens kutusundaki uçları yerine klemense bağlanan kompanzasyon kablosunun diğer uçları dikkate alınır. Cihaz girişlerinde, cihazın yer aldığı ortam sıcaklığına oranlı mV değeri termokupl bacağına ilave edilir ve soğuk nokta sıcaklığı da kompanse edilmiş olur.

Termokupl Kablosu

Ser Rezistans Termokupl Kablosu Modelleri

Hatasız bir ölçüm yapmak istiyorsanız sizler de termokupl kablosu modellerinden destek almalısınız. Her biri en özel ve en yeni teknolojiler ile üretilen bu kablolar çevresel faktörlere karşı ekstra dayanıklıdır. Çevre dostu olarak üretilen ve dünya kalite standartlarında üretilen termokupl kablolarını farklı çalışma alanlarınızda değerlendirebilirsiniz.

Termokupl Kablosu

Çalışma alanlarına, kullanacağınız cihazlara ve termokupl modellerine göre farklı şekillerde seçmeniz gereken bu kablolar farklı boyutlarda ve özelliklerde üretilmektedir. Bu farklılıklar termokupl kablosu fiyatlarını da belirleyen en temel detaylar arasında yer almaktadır. Termokupl kablosu ihtiyacınız söz konusuysa Ser Rezistans ekibi ile iletişime geçerek kablolar hakkında detaylı bilgi alabilir ve Ser Rezistans’ın profesyonel çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

İletişim Formu
PT100 Termokupl Elimko
Elektronik ısı ürünleri arasında en fazla tercih edilen devre elemanları arasında PT100’le...
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza