Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Termokupllar birçok endüstriyel, bilimsel ve mekanik uygulamalarda sıcaklık ölçmek için kullanılan bir çeşit sensördür. Enerji üretimi, petrol / gaz, ilaç, bioteknoloji, inşaat, metal ve selüloz gibi neredeyse tüm endüstriyel pazarlarda bulunurlar. Ocak, fırın ve tost makinesi gibi günlük cihazlarda da kullanılan termokupl fiyatları kullanıldığı ürüne ve alana göre farklılık gösterebilir.

Termocupl Çeşitlerine Göre Fiyat Aralıkları

Sıcaklık aralığı, dayanıklılık, titreşim direnci, kimyasal direnç ve uygulama uyumluluğu bakımından birçok benzersiz özelliklere sahip termokupl çeşitleri vardır. Tip J, K, T ve E, en yaygın termokupl tipleri olan ana metal termokupllardır. R, S ve B termokuplları, yüksek sıcaklık uygulamalarında kullanılan soylu metal termokupllardır.

Tip T çok kararlı bir termokupl olup genellikle kriyojenik veya ultra düşük dondurucu gibi aşırı düşük sıcaklık uygulamalarında kullanılır. Düşük sıcaklık aralıklarında nikrom konsantrasyonlu Tip E, Tip K veya Tip J'den daha güçlü bir sinyal ve daha yüksek doğruluk özelliğine sahiptir. N tipi termokupl fiyatları biraz daha pahalıdır, ancak Tip K ile aynı sıcaklık-doğruluk limitlerine sahiptir. K tipi termokupl fiyatları ile ön plana çıkan ve ekonomik fiyatlara sahip olarak adlandırılabilecek termokupl modelleri arasında yer almaktadır.

thermokupl.jpg

Termokupl fiyatları belirlenirken ürünün teknik özellikleri, modeli ve markası gibi bazı detaylar göz önünde bulundurulur. Ancak termokupl fiyatları genellikle her kişinin bütçesine uyum sağlayabilecek fiyatlara sahiptir. Ser Rezistans olarak sizlere sunduğumuz ürünlere göz atarak kendi bütçenize uygun olan termokupl modellerini tercih edebilir ve uzun yıllar boyunca güvenilir bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Termokupl fiyat ve performansı ile ihtiyaçlarınıza en uygun çözümü sağlayabilecek ürünler arasındadır.

Ocak termokupl fiyatları da aynı detaylara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Farklı kullanım alanlarına sahip olan ocak termokupl modellerinin montajı da son derece kolaydır. Ancak montaj konusunda tecrübesiz olduğunuzu düşünüyorsanız profesyonel destek alabilirsiniz. Aynı şekilde ocak termokupl değişimi konusunda da profesyonel destek almayı deneyebilirsiniz.

Soylu metal termokupllar, hassasiyetlerini ve kullanım ömürlerini korurken, aşırı yüksek sıcaklıklara dayanabilmeleri için seçilirler. Metal tabanlı termokupllarından çok daha pahalıdırlar. Platin-Rodyum konsantrasyonlu S tipi çok yüksek sıcaklık uygulamalarında, genellikle bioteknoloji ve eczacılık endüstrilerinde, bazen daha düşük sıcaklık uygulamalarında kullanılır.

Tip R, performans açısından Tip S'ye çok benzer; bazen, yüksek doğruluk ve istikrar nedeniyle daha düşük sıcaklık uygulamalarında kullanılır. B tipi termokupl modelleri, tüm termokupl çeşitlerinin en yüksek sıcaklık sınırına sahiptir. Çok yüksek sıcaklıklarda yüksek doğruluk ve kararlılık sağlar.

Ser Rezistans olarak sizlere sunduğumuz termokupl modellerine göz atarak kendi ihtiyaçlarınıza uyum sağlayabilecek farklı termokupl modellerine sahip olabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun termokupl modellerinin hangilerini olduğunu öğrenmek istiyorsanız ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ekibimiz sizlere uygun olan termokupl modellerinin seçimi konusunda yardım ederken aynı zamanda fiyatlandırmalar ile ilgili de detaylı bilgi verecektir.

Ser Rezistans online ürün katalogundan ihtiyacınıza yönelik kaliteli ve yüksek performanslı termokupl modelleri seçebilirsiniz.

İletişim Formu
PT100 Termokupl Elimko
Elektronik ısı ürünleri arasında en fazla tercih edilen devre elemanları arasında PT100’le...
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza