Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Teflon bez, PTFE veya politetrafloroetilen kaplamalı, son derece dayanıklı ve hava koşullarından etkilenmeyen, dokuma fiberglas membrandır. Teflon bez ya da teflon kumaşlar soğuk bölgelerden kavurucu çöl ısısına kadar uzanan iklim koşullarında, 30 yılı aşan beklenen proje ömrü ile kullanılabilir. Son teknolojilerle birlikte, teflon bir ip kalınlığında inceltilerek dokunabilir ve bir kumaş gibi kullanılabilir.

Teflon Bez Özellikleri ve Kullanım Alanları

Teflon bez fiberglas iplikleri, maksimum çekme dayanımı olan 500.000 PSI ve modül esneklik 10,5 x 106 PSI, çelik ile karşılaştırıldığında, sırasıyla 40.000 PSI ve 29 x 106 PSI sunuyor. Normal koşullar altında kumaş elastik davranır ve belirgin stres gevşemesi ya da sürünme yaşamaz. Maddenin düşük yüzeyli serbest enerjisi, yağmur suyu ile kolayca temizlenen bir yüzey oluşturur. Aynı zamanda UV ışınlarına karşı tamamen bağışıklık kazandırır.

Teflon kaplı cam kumaş 270 °C ısıya dayanım ve yapışmazlık özellikleri ile her türlü pişirme ve kurutma fırınlarında, gıda sektöründe, ambalaj sanayinde, her türlü ısıl işlem gerektiren makine ve ekipmanlarda,  laminasyon işlemlerinde, kauçuk preslerinde, tekstil ve mobilya sektöründe kullanılan inovatik malzemedir. Bu eşsiz inertlik, termal kararlılık ve yüzey özellikleri kombinasyonu, teflon bez yapısını, üstün hava ve yangın direnci gerektiren projeler için ideal hale getirir. 

Ser Rezistans kategorilerinde yapışmayan veya yapışkanlı teflon bez çeşitlerini inovasyon süreçlerinizde değerlendirmeniz için sunuyoruz. Özgün projelerinizi paylaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza