Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Sıcaklığın herhangi bir durumda çok yükselmesi durumlarından istenen sıcaklığın altına düşmesi durumlarında kontrol mekanizması olarak kullanılan sıcaklık kontrol cihazları, günümüzde belirli sıcaklığın altına düşmesini kontrol etme ya da düzenleme cihazları olarak bilinmektedir. Sıcaklık kontrol cihazı, sıcaklığın istenen değerlerin üstünde olması durumlarında kontrol etme ya da düzenleme gibi bir özelliğiyle beraber kullanıma uygundur.

Bu cihazlarla beraber tasarım mühendisi tarafından istenen optimum performans dışında sıcaklık oluştuğunda, kendiliğinden çalışmasını sağlayarak termal kontrolün devreye girmesidir. En büyük fonksiyonlardan biri olarak nitelendirilir. Sıcaklık kontrol cihazlarının da burada temel görevi, belirli sıcaklık aralıklarında çalışarak, aralık dışına çıkılırsa çalışmayı durdurup direkt olarak kontrol altına alma işlevi sürdürmesiyle sonuçlanır.

Endüstri ve sanayi alanlarında oldukça yoğun bir kullanıma sahip olan sıcaklık kontrol cihazı nedir sorusuna yanıt şeklinde cihazın görevlerinden biri olan ısının etkili ve doğru bir biçimde transferi yanıtı verilebilir. Bu sayede ısı her zaman kontrol altında tutularak, aşırı ısınma ya da istenen sıcaklığın altına düşme gibi bir durumla karşı karşıya bırakılmaz.

En zor koşullarda bile olabildiğince optimum performans sağlayan bu cihazlar, en iyi şekilde tasarlanmış ve en doğru yapılandırmaya sahip olmuştur. Böylelikle doğru test aşamalarından geçerek, cihazlarda istenen niteliklerde performans üstünlüğü de yakalanmaktadır. Ek olarak bazı sıcaklık kontrol cihazlarında çift gösterge bulunmakta olup alt – üst sınır yer almaktadır. 

Sıcaklık Kontrol Cihazları Kullanım Alanları 

Endüstriyel uygulama alanlarının birçoğunda bu kontrol cihazları kullanılmaktadır. Hem sıcaklık hem de basınç, nem gibi fiziksel parametreleri de kontrol etmek için kullanılmaktadır. Birbirinden farklı Ar-Ge çalışma ortamlarında, sağlığın ve teknolojinin üst seviyede bulunduğu alanlarda bu cihazlar kullanılmaktadır. Ayrıca dijital ortam ve verinin önemli görüldüğü günümüz şartlarında sunucu odalarında, sunucu makinalarının bulunduğu ortamlarda yetkin bir şekilde bu cihazlar kullanılmaktadır. 

Eczane ve sağlık alanlarının birçoğunda, sıcaklık derecelerinin çok düşük dereceli ya da çok yüksek dereceli olmaması için gerekli korunaklı ortamlara uygun yine sıcaklık kontrol cihazları kullanılmaktadır. Ek olarak hastanelerde sağlık hizmetlerinin bulunduğu birçok alanda da yine bu cihazlar kullanılarak, insanların tedavi süreçlerinin koruma altında olması ve gereken sıcaklık stabilizasyonunun korunması için önemli bir adımdır. Bu ve benzer birçok önemli alanlarda güçlü bir şekilde sıcaklık kontrol cihazları kullanılmaktadır. 

Kontrol cihazlarının sahip olduğu mod geri sayıcı olması, açma ve bırakmada gecikmeli olarak çalışması modlarıdır. Bunların yanı sıra hem dakika hem de saniye çekimi gibi özelliklere de sahiptir. Ayrıca ikinci rölenin ikaz rölesi olarak kullanıldığı şekilde, on ve of sürekli tekrarlı biçimde çalıştırıldığı da bilinmektedir. Doğrudan sıcaklık kontrol cihazları sayesinde birlikte bir ortama ait sıcaklığın sabit şekilde bırakılması için bu kontrol cihazlarını kullanabilirsiniz. Yetkin bir şekilde bunu sağlamak ve çalıştırmak her zaman mümkün olmaktadır.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza