Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Sıcak izostatik presleme işlemi metal döküm parçalar ve diğer malzemelerin iç gözenekliliğini ortadan kaldırmaya yarayan bir üretim aşamasıdır. Bu üretim sürecinde ise sıcak pres rezistansı modellerine ihtiyaç duyulmaktadır. Sıcak pres yöntemi ile katkı maddeli üretim şekilleriyle meydana getirilen döküm ve metalik parçalardaki bütün iç boşluklar ortadan kaldırılır.

Sıcak pres dökümlerin sağlamlığı ve mekanik özellikleri kullanacağınız sıcak pres rezistansının kalitesine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Farklı üretim yolları ile üretebilmenin mümkün olmadığı toz karışımları kolay bir şekilde sıcak pres uygulamaları sayesinde katıya dönüştürülür.

Yüksek sıcaklık gerektiren çalışma alanlarında ihtiyaç duyulan sıcak pres rezistansı en üst seviyedeki sıcaklık derecelerine karşı dayanıklı bir şekilde üretilmektedir. Sıcak pres işleminin yapıldığı sıcaklık ortamına uyum sağlayabilen sıcak pres rezistansları uzun yıllar boyunca kullanılabilecek dayanıklılığa sahiptir.

Sıcak Pres Rezistansı

Sıcak Pres Rezistansı Hangi Alanlarda Kullanılıyor?

Büyük hacimli sıcak pres uygulamalarında da kullanılabilir olan sıcak pres rezistansı modelleri günümüzde havacılık yapısal parçaları, motor parçaları, otomotiv motor parçaları gibi farklı işlemlerin yapıldığı alanlarda kullanılmaktadır.

Ser Rezistans olarak sizlere sunduğumuz sıcak pres rezistansı modelleri uygun fiyat seçeneklerine sahiptir. 1. sınıf kalitedeki malzemelerden üretilen rezistans modellerimiz projelerinizin ihtiyaçlarına çözüm sağlayabilecek esnekliğe sahiptir. Endüstriyel ortamlarda kullanıma uygun olan rezistansları ek bir bakım veya onarım ihtiyacı hissetmeden uzun yıllar boyunca çalışmalarınız içerisinde kullanmaya sizler de devam edebilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza