Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Serpantinli yapıya sahip olan rezistanslar elektrik ısıtma elemanları olarak kullanırlar. Serpantin ne işe yarar ve serpantin seçimi konusunda nelere dikkat etmek gerekir diye düşünüyorsanız yazımıza göz atmaya devam edebilirsiniz.

Bir veya 2 ayrı alaşımdan oluşan ve en uygun direnç telleri ile meydana getirilen silindir şekilli sarmallara serpantin adı verilmektedir. İletken ve tek taraflı iletken bir yapıda olan serpantinli rezistanslar günümüzde pek çok farklı sektör içerisinde yaygın olarak kullanılabilmektedir.

Seramik ve vakum ile şekillendirilmiş fiber ısıtma elemanları içerisinde de serpantin yapıya sahip rezistanslar tercih edilir. Farklı çalışma alanlarında iletken görevi gören serpantin rezistanslar kıvrılmış haldeki veya bükülmüş haldeki borulardan da üretilebilmektedir.

Serpantin Ne İşe Yarar

Serpantin Hangi Alanlarda Kullanılır?

Isı akışının güvenilir şekilde sağlanabilmesi için en ideal rezistans çeşitleri arasında bulunan serpantinli rezistans modelleri gıda fırınları, endüstriyel fırınlar, boya kurutma fırınları ve fanlı ısıtıcılar gibi farklı kullanım alanlarına da sahiptir.

Serpantinlerin yüzey kısımlarından daha fazla ısı elde edilebilmesi ve ısı transferinin daha da yüksek olabilmesi için bu bölgelerine çelik boru ve nikel krom gibi malzemeler de eklenmiştir. Enerji tasarrufu elde edebilmenizi sağlayan serpantinli rezistanslar farklı işletmeler tarafından enerji maliyetinin düşürülebilmesi için de tercih edilmektedir. Ser Rezistans güvencesi ile sizlere sunulan serpantin çeşitlerine göz atarak sizler de kendi ihtiyaçlarınıza uygun olan modellere erişebilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza