Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Serpantinli yapıya sahip olan rezistanslar elektrik ısıtma elemanları olarak kullanırlar. Serpantin ne işe yarar ve serpantin seçimi konusunda nelere dikkat etmek gerekir diye düşünüyorsanız yazımıza göz atmaya devam edebilirsiniz.

Bir veya 2 ayrı alaşımdan oluşan ve en uygun direnç telleri ile meydana getirilen silindir şekilli sarmallara serpantin adı verilmektedir. İletken ve tek taraflı iletken bir yapıda olan serpantinli rezistanslar günümüzde pek çok farklı sektör içerisinde yaygın olarak kullanılabilmektedir.

Seramik ve vakum ile şekillendirilmiş fiber ısıtma elemanları içerisinde de serpantin yapıya sahip rezistanslar tercih edilir. Farklı çalışma alanlarında iletken görevi gören serpantin rezistanslar kıvrılmış veya bükülmüş haldeki borulardan da üretilebilmektedir.

Serpantin Nedir?

Serpantin ısıtıcılar havanın ısıtılması için kullanılmaktadır. Sıcak sulu, buharlı veya elektrikli olabilmektedir. Bakır boru ve çelik boru olarak vücut bulan bu ısıtıcılar, farklı kullanım alanlarına hitap etmektedir. Hem ısı yalıtımı hem de soğutma sistemleri kapsamında işlevsellik gösteren bu ürünler,  sanayi ve endüstrinin vazgeçilmez ekipmanlarından biridir.

Serpantin modelleri, Ser Rezistans’ın ürün çeşitliliği ve ihtiyaçlarınıza uygun ölçülerinde öne çıkmaktadır. Boruların içerisinden geçen sıvı ve gaz herşey, serpantin sayesinde ısınma ve soğuma işlemine tabi tutuluyor. Özellikle kızgın yağ kazanları endüstrisinde sıkça kullanılan serpantin ürünleri, paslanmaz özelliğiyle nitelik kazanıyor.

Serpantin nedir ne işe yarar gibi soruların en kapsamlı cevabını merak ediyorsanız sizler için kaleme aldığımız yazımızı inceleyebilirsiniz. Ser Rezistans olarak serpantin fiyatları konusunda da çeşitli fırsatlar sunmaktayız. Alanında profesyonel ekip ve ileri teknolojiden faydalandığımız üstün üretim standartlarımızla uygun fiyat avantajını harmanlamaktayız.

Serpantin modelleri kapsamında farklı ölçü ve formlarda ihtiyaç duyduğunuz çeşitliliğe firmamızın yüksek kalitesi ile erişebilirsiniz. Fiyat ve ürün bilgisi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için hemen sayfamızdan bizlerle iletişime geçerek kusursuz hizmet standartlarımızı deneyimleyebilirsiniz.

Serpantin Hangi Alanlarda Kullanılır?

Isı akışının güvenilir şekilde sağlanabilmesi için en ideal rezistans çeşitleri arasında bulunan serpantinli rezistans modelleri gıda fırınları, endüstriyel fırınlar, boya kurutma fırınları ve fanlı ısıtıcılar gibi farklı kullanım alanlarına da sahiptir.

Serpantinlerin yüzey kısımlarından daha fazla ısı elde edilebilmesi ve ısı transferinin daha da yüksek olabilmesi için bu bölgelerine çelik boru ve nikel krom gibi malzemeler de eklenmiştir. Enerji tasarrufu elde edebilmenizi sağlayan serpantinli rezistanslar farklı işletmeler tarafından enerji maliyetinin düşürülebilmesi için de tercih edilmektedir. Ser Rezistans güvencesi ile sizlere sunulan serpantin çeşitlerine göz atarak sizler de kendi ihtiyaçlarınıza uygun olan modellere erişebilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza