Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Endüstriyel alanlarda en fazla kullanılan cihazlardan biri de rezistanslardır. Çok fazla çeşidi bulunan rezistanslar, sanayi sektöründe ısı elde etmek adına kullanılır. Bu rezistanslar kimi zaman gıdaların hazırlık ve sunum aşamalarında kullanılırken, kimi zaman paketleme makinelerinde, ortam ısıtıcılarında ya da panolarda kullanılabilir. Geniş bir kullanım alanı olması sanayi sektöründe rezistanslara duyulan ihtiyacı da artırmaktadır.

Sanayi sektöründe üretimin sürekli ve düzenli olması son derece önemlidir. Bunun sağlanması için çeşitli cihazlar kullanılır. Sanayi tipi rezistans bu cihazların içerisinde üretimin sağlıklı ve verimli şekilde devam etmesini sağlar. Bunun yanı sıra ortam ısıtıcılarda da kullanılan rezistanslar, çalışanlar açısından da verimli bir ortamın oluşmasını sağlarlar. Farklı özelliklere sahip olan sanayi tipi rezistans seçiminde son derece dikkatli olmanız gerekir. İhtiyacınıza bağlı olarak tercih etmeniz gereken rezistansın tipi de değişiklik gösterecektir. Bütün bunların yanı sıra kaliteli, dayanıklı, verimli bir sanayi tipi rezistans; üretim ve satışlarınızı artırmanıza da yardımcı olacaktır.

Sanayi Tipi Rezistans Çeşitleri

Rezistans ürünlerinin en önemli özelliklerinden biri çok fazla çeşide sahip olmasıdır. Bu çeşitlilik sanayi tipi ürünlerde de geçerlidir. Sanayi alanlarında; makinelerde, ortamın ısıtmak amacıyla ve endüstriyel mutfaklarda rezistans ürünleri kullanılmaktadır. Bu ürünler, kullanım amacına, kullanılacağı alana, ihtiyaç duyulan kapasiteye göre değişiklik gösterecektir.

Kullanım yerine bağlı olarak birçok farklı çeşide sahip olan rezistansların en çok bilinenlerden bazıları infrared, reşo ve boru tipleridir. Bunun yanı sıra telli kaset, kalıp, esnek manifold gibi rezistans çeşitleri de yaygın kullanım alanlarına sahip çeşitler arasında yer almaktadır. Saçak yolluk rezistanslar, fişek rezistanslar, kelepçe rezistanslar, nozul rezistanslar da sanayi tesislerinde birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Makinelerde Sanayi Tipi Rezistansların Kullanımı

Sanayi alanlarında makinelerin ihtiyaçlarına uygun olan rezistans modellerinin kullanılması son derece önemli konulardan biridir. Bir sanayi tesisinde makinelerin doğru ve verimli çalışması, daha fazla üretim sağlanması anlamına gelir. Bu tip tesislerde kullanılan makinelerde rezistans varlığı oldukça yaygındır.

Başta fırınlar, paketleme makineleri ve kesme makineleri gibi birçok çeşitte sanayi tipi rezistanslar kullanılır. Bu makinelerin türüne, çalışma prensibine, kapasitesine ve ihtiyacına bağlı olarak farklı rezistans modelleri vardır. Bu modellerin tamamı elektriği ısıya çevirmek için kullanır. Bu dönüşüm anında ise daha az enerji kullanımı son derece önemlidir. Bir sanayi tesisindeki en büyük giderlerden biri enerji faturasıdır. Enerji tüketiminin azaltılması, fatura maliyetlerinin de düşmesini sağlar. Bu duruma uygun bir rezistans modeli seçimi, oldukça avantajlı olacaktır. Bunun yanı sıra makinelerde kullanılacak olan sanayi tipi rezistansın uzun ömürlü ve dayanıklı olması da oldukça önemlidir. Kısa sürede kullanılmaz hale gelen kalitesiz rezistanslar, sürekli olarak yeni ürün almanıza ve yeni maliyetlerin ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Makineler içerisinde nozul rezistanslardan, fişek rezistanslara kadar birçok farklı model kullanılabilmektedir. Rezistans çeşitleri arasından hangisini tercih edeceğiniz tamamen ihtiyaçlarınıza bağlıdır. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra, rezistans tipi ve kapasitesi konusunda daha net ve sağlıklı kararlar verebilirsiniz.

Ortam Isıtan Sanayi Tipi Rezistanslar

Sanayi tesisleri genel olarak çok geniş alanlarda; onlarca, yüzlerce insanın çalıştığı yerlerdir. Bu noktada ortam sıcaklığı, üretim verimi açısından önemli konulardan biridir. Ortamın yeterince sıcak olması çalışanların rahatlığını artıracak bu da daha verimli bir çalışma ortamının doğmasını sağlayacaktır. Kış aylarında sıcak ve rahat bir çalışma ortamı, üretimin sürekliliği ve verimi açısından dikkat edilmesi gereken konulardan biridir.

Çalışanlarının rahatının yanı sıra hammaddeler açısından da ısı son derece önemli olabilir. Yapılacak üretime bağlı olarak, tesisin belirli bir ısı seviyesinde tutulması gerekebilir. Belirli bir ısının altına düştüğünde hammaddelerden alınan verim düşebileceği gibi tamamen kullanılmaz hale dahi gelebilirler. Bu sebeple fanlı ısıtıcı ve infrared ısıtıcı gibi çeşitli ürünler kullanılarak sanayi tesisinin ısıtılması hedeflenir. Bu cihazların içerisinde de kapasitesine bağlı olarak sanayi tipi rezistans modelleri kullanılmaktadır.

Mutfaklarda Sanayi Tipi Rezistans

Sanayi sektörü dendiği zaman aklınıza birçok farklı tesis gelebilir. Onlardan biri de gıdaların hazırlanması ve sunulmasını sağlayan tesislerdir. Bu sanayi tesislerinde de ısıya ihtiyaç duyulduğu için rezistans kullanımı gerekir. Su ısıtıcı gibi rezistanslar, evlerde küçük mutfak aletlerinde kullandığınız gibi farklı çeşitleri sanayi alanında da kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra termostatlı ya da termostatsız reşo rezistanslar, yemek sunumunda kullanılan modelleri içermektedir. Tam olarak sanayi tipi denemeyecek olsa da endüstriyel alanlarda bu tip rezistans modellerinin varlığı da bilinmelidir.

Sanayi Tipi Rezistans Nasıl Seçilir?

Sanayi tipi rezistans satın alırken dikkat etmeniz gereken birçok kıstas vardır. Bu kıstasların başında ise ihtiyaçlarınız gelir. Öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. Rezistans seçiminin bu ihtiyaçların tamamını karşıladığından emin olmalısınız.

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra rezistans tipine karar verebilirsiniz. Farklı rezistans çeşitleri arasından ihtiyacınız olanı belirledikten sonra kapasite ve verim araştırmasını da unutmamalısınız. Tercih edeceğiniz ürünün kapasitesinin beklentilerinizi tamamen karşılaması gerekir. İhtiyacınız olandan daha düşük verimli bir ürün, üretiminizi de etkileyecektir. Bunun yanı sıra rezistans modelinin dayanıklı olması gerekir. Rezistansların kaliteli ve dayanıklı materyallerden üretilmesi, kullanım ömrünü artırır. Daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olan rezistans, hem üretim sürekliliği hem de maliyetler açısından önemli bir kıstastır.

Sanayi tipi rezistans alırken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de firma seçimidir. Bu alanda deneyimli ve profesyonel bir firma seçmeniz çok daha faydalı olacaktır. Uzman ekibi olan bir firma size farklı birçok çözüm öneri de getirebilir. Bu sayede tesisinize daha fazla avantaj sağlayacak cihazlara sahip olabilirsiniz. Son olarak dikkat etmeniz gereken konulardan biri de fiyatlardır.

Sanayi Tipi Rezistans Fiyatları

Sanayi tipi rezistans fiyatları konusunda net rakamlar vermek oldukça zordur. Bunun temel sebebi ise birçok farklı çeşide sahip olmasıdır. Bu çeşitlerin her birinin kendi içerisinde farklı modelleri bulunabilir. Bu durum fiyatların çok değişken olmasına neden olmaktadır. Tercih edeceğiniz rezistans modelinin yanı sıra üretim malzemesi gibi faktörler de fiyatları etkileyecektir. Aynı zamanda alım sayıları da fiyatlar üzerinde etkili olabilen kriterlerden bir diğeridir.

Ser Rezistans olarak, farklı birçok sanayi tipi rezistans modelinin üretimini gerçekleştiriyoruz. İhtiyacınız olan modelleri belirledikten sonra bizimle hemen iletişime geçerek, uzman personelimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz. Bu sayede rezistanslar hakkında daha fazla bilgi alabilir, avantajlı tekliflerimizden yararlanabilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza