Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Isı elde etmek her alanda önemli bir konudur. Özellikle endüstriyel alanlarda ise üretimin devam edebilmesi adına ısı elde edebilmek çok daha önem arz eder. İster çok büyük sanayi tesislerinde olsun isterse daha küçük çaplı atölyelerde olsun ısı elde etmek için rezistanslar kullanılmaktadır.

Rezistanslar, sanayi alanlarında birçok kullanım alanını sahiptir. Bu cihazlar; hammadde ve ortam ısıtmanın yanı sıra malzeme işleme ve paketleme gibi işlemlerde de sıklıkla kullanılır. Endüstriyel alanlarda ısı elde etmek amacıyla farklı cihazlara başvurulur. Yüksek ısı fırınları, buhar kazanları, ortam ısıtıcılar, paketleme makinaları, varis ısıtıcılar, panolar ve sanayi tipi mutfak aletleri bu cihazlardan yalnızca bazılardır. Endüstriyel alanlarda kullanılan bu cihazların tamamı ise sanayi tipi rezistanslar sayesinde işlevlerini yerine getirebilmektedir.

Makinelerde Sanayi Tipi Rezistans Kullanımı

Endüstriyel alanlarda bol miktarda ve çeşitli makineler kullanılmaktadır. Sanayi tipi rezistansların en çok kullanıldığı alanlar arasında yer alan makineler, farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Fırın, kesme makinesi ya da paketleme makinesi gibi birçok farklı makine endüstriyel alanların olmazsa olmazı ürünleridir. Bu makinelerde ise sanayi tipi rezistanslar yer alır. Bu rezistanslar ihtiyaçlara bağlı olarak farklı tip ve kapasitede tasarlanmaktadır. Rezistanslar bu makinelerde elektriği ısıya çeviren dirençlerdir. Bu dönüşüm sırasında ise işlevsellik, minimum seviyede enerji kullanımı ve dayanıklı bir yapı çok önemlidir.

Endüstriyel alanlardaki makinelerde özellikle nozul rezistanslar yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu rezistans modelleri paslanmaz çelikten üretilmiştir. Bunun yanı sıra elyaf ve zırhlı kablolar ile sarılmıştır. Bu sayede çok uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Nozul rezistanslar, plastik hammaddelerin erimesinde kullanılmaktadır. Ekstrüder makinelerin çıkış kapılarında bu rezistanslar yaygın olarak tercih edilmektedir.

Fişek rezistanslar ise sanayi alanlarda yaygın olarak kullanılan rezistans çeşitleri arasında yer alır. Bu rezistanslar, yüksek ısı gerektiren alanlarda kullanılır. Bu tip ürünlerde telin tümü eksende bulunan seramik taş etrafında sarılıdır. Özellikle yüksek ısı yoğunluğu isteyen preslerde ve ısıtıcı plakalarda bu cihazların kullanıldığını görebilirsiniz. Metal parçalarda ısı ihtiyacı bu tip rezistanslarla karşılanmaktadır.

Boru içi hadde rezistanslar, sıcak yolluk rezistanslar, kalıp rezistanslar ve boru rezistanslar; endüstriyel kullanım alanları bulunan çeşitlerden bazılardır. Sanayi alanlarında rezistanslar ihtiyaçlara, işleyişe ve kapasiteye göre çeşitlenmektedir. Bu sebeple ürün skalası çok geniştir.

Endüstriyel Mutfaklarda Sanayi Tipi Rezistans

Günlük yaşamda kullanılan birçok cihaz ve makinede yer alan rezistanslar; elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirirler. Bu özellikleri sayesinde ise insan yaşamı içerisinde vazgeçilmez bir konumda yer alırlar. Rezistanslar genellikle makine içerisinde konumlandırılır. Daha çok ince bir tel görünüme sahiptirler. Rezistans telleri, değişik boyutlarda olabilirler. Bu teller çeşitli metal alaşımlardan tasarlanır ve kullanım alanına göre farklı boyutlarda olabilirler. Özellikle mutfakta kullanılan aletlerde yoğun olarak tercih edilen rezistanslar, endüstriyel mutfaklarda da önemli bir işleve sahiptir.

Sanayi tipi rezistanslar, birden fazla çeşitlilikte imal edilir ve endüstriyel mutfakların ihtiyaçlarına uygun biçimde tasarlanırlar. Birçok farklı ihtiyaca cevap olan sanayi tipi rezistanslar farklı Watt gücüne sahip, farklı ebat ve boyutlarda üretilmektedir. Bu işlevsel ısıtıcıların montajı ise oldukça kolaydır. Kaliteli materyaller kullanılarak üretildiğinde, sanayi tipi rezistanslar uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Endüstriyel mutfaklarda çok güçlü elektronik aletler kullanılmaktadır. Sanayi tipi rezistanslar sayesinde bu elektrikli aletler ciddi bir çalışma konforu sunarlar. Bulaşık makinelerinden su ısıtıcılarına kadar sanayi tipi rezistansları birçok alanda görmek mümkündür. Bunların yanı sıra yapışkanlı silikon mutfak rezistansları, hareket yoğunluğunun yaşandığı endüstriyel mutfaklarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Sanayi tipi rezistanslar, endüstriyel mutfakların olmazsa olmazı konumundaki fırınlarda da kullanılır. Bu rezistanslar, kısa süre içerisinde yiyeceklerin müşteriyle buluşmasını sağlar. Buzdolabı gibi beyaz eşyalarda da sanayi tipi rezistansları görmek mümkündür.

Bunların yanı sıra pizza fırını ve döner ocağı gibi cihazlarda da kullanılan sanayi tipi rezistanslar, ısının değer kazandığı bütün alanlarda öne çıkmaktadır. Sanayi tipi rezistanslar kullanım açısından her geçen gün daha fazla alana sahip olan ürünlerden biridir. Özellikle endüstriyel alanlarda yüksek ısıya ihtiyaç duyulan tüm alanlarda bu ürünler kullanılır.

Ortam Isıtmasında Sanayi Tipi Rezistans Kullanımı

Endüstriyel alanların ortam sıcaklığı önemli konulardan bir diğeridir. Fabrikalarda, yüzlerce işçi aynı anda çalışabilmektedir. Çalışanların konforu açısından ortam sıcaklığının belirli bir seviyede tutulması gerekir. Bu anlamda sanayi tipi rezistanslar kullanılarak istenen ısının elde edilmesi sağlanır. İnfrared ısıtıcı ve fanlı ısıtıcılarda kapasitelerine göre farklı rezistanslar kullanılabilmektedir. Bu ısıtıcılar ise sanayi alanların vazgeçilmez cihazları arasında yer alır.

Sanayi tipi ısıtıcıların, endüstriyel alanların her noktasında verimli bir şekilde çalışması için seçilen rezistansların kaliteli ve uygun olması gerekir. İhtiyaç olan özelliklere sahip bir rezistans seçimi, ortam sıcaklığının daima doğru noktada olmasını sağlar.

Sanayi Tipi Rezistans Fiyatları

Endüstriyel alanlarda kullanılmak üzere tasarlanan sanayi tipi rezistansların üretim materyalleri de farklılaşabilir. Bu üretim materyallerine göre ürünün kalitesinde de farklılık görülecektir. Sanayi tipi rezistansların ürün fiyatları genel olarak bu durum belirlemektedir. Bu noktada önemli konulardan biri, bilinmeyen markalardan, merdiven altı olarak tabir edilen üretimlerin tercih edilmemesi gerektiğidir. Bu tip rezistanslar kısa ömürlü bir kullanıma sahip olacağı gibi aynı zamanda bazı kaza riskleri de oluşturabilir.

Ser Rezistans, endüstriyel alanlarda kullanılmak üzere birçok farklı ürün tasarlamaktadır. Bu ürünler hakkında daha fazla bilgi almak ve rezistans fiyatları konusunda avantajlı tekliflerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza