Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Üretim, kaplama ve daha pek çok sanayide mutlaka kullanılması gereken rezistans çeşitleri enerji kullanımı yönüyle daha fazla tartışılmaya başlandı. Isıtıcı sistemler sadece sistemlerin ya da makinaların çalışması için kullanılmıyor. Pek çok makine ya da cihazın üretim aşamasında kullanılan malzemelerin ideal forma kavuşturulması için de endüstriyel kullanım için üretilmiş olan rezistans çeşitlerine ihtiyaç duyuluyor.

Peki, bu rezistans çeşitlerinde ideal seçim nasıl yapılır? Seçilen rezistansta enerji tasarrufu nasıl sağlanır? Aslında bu iki sorunun yanıtının ortak olduğunu söyleyebiliriz. Şayet kullanım için en uygun rezistans seçilir ve bu rezistansın da beklentileri karşılayan bir kaliteye sahip olduğundan emin olunursa enerji tasarrufu bakımından da beklentileri karşılanmış olacaktır.

Enerji Tasarruflu Rezistans Çeşitleri

rezistans-cesitleri-isimleri.png

Isıtıcı çeşitlerinde kaplama yani dış bölümünde kullanılan malzeme son derece büyük önem arz eder. Kaplamada kullanılan malzeme ya da kaplamanın kalınlık seviyesi, ısı kaybının ne oranda olacağının da göstergesidir. Şayet yetersiz ya da ince bir kaplama ile üretilmiş rezistans kullanıyorsanız, seçtiğiniz sıcaklık seviyesi de 200 derece ise bu sıcaklık seviyesi elde edilirken bir yandan da yüksek ısı kaybı meydana gelecektir.

Dolayısıyla kaliteli ve ideal kaplamaya sahip bir rezistans ile 40 dakikada erişilebilecek olan 200 derece sıcaklığa bu ürünle 1 saatte erişilebilir. Sonuç olarak seçtiğiniz rezistans çeşidinin fiyatından önce kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Çünkü enerji kullanımı endüstriyel alanda tasarrufa daha fazla dikkat edilmesi gereken bir husus olabiliyor.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza