Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Elektrik enerjisi ile ısı elde edilmesini sağlayan rezistanslar farklı sebeplerden dolayı dönem dönem arızalanabilirler. Rezistanslar kullanım hatalarına bağlı olarak da yanabilen ürünlerdir. Rezistans neden yanar ve nelere dikkat etmek gereklidir merak ediyorsanız yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Rezistansların yanma sebepleri arasında ilk olarak watt değişiklikleri yer alır. Uygun watt seviyesinde olmayan bir sistemde uzun süre boyunca aynı rezistans çalıştırıldığı zaman yanma sorunları meydana gelir.

Yanma sorunu aynı zamanda kullandığınız elektrik hattı ile de alakalı olabilir. Elektrik akımının sık sık dalgalanması rezistansların zarar görmesine ve arızalanmasına sebep olabilir.

Bir diğer önemli detay ise rezistans üretiminde kullanılan ham maddelerin kalitesidir. Kalitesiz malzemeler ile üretilen rezistanslar kısa süre içerisinde yanarak çalışamaz hale gelirler. Bu sebeple, rezistans seçimlerinizi yapacağınız zaman güvenilir bir firmayı belirlemelisiniz.

Rezistansların Arızalanmaması için Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Rezistanslar voltaja bağlı olarak da arızalanabilen ürünlerdir. Voltajın ani değişiklikleri cihazlarınıza zarar verebileceği gibi aynı zamanda rezistanslarınıza da zarar verebilir.

Bu tür durumlar yaşamak istemiyorsanız ve rezistanslarınızı uzun süre boyunca kullanmak istiyorsanız sistemlerinizin ve kullandığınız makinelerinizin periyodik bakımlarını ihmal etmemelisiniz.

Ayrıca rezistans bağlantılarının yanlış yapılmasından dolayı montaja bağlı olarak yanmaların da meydana gelebileceğini unutmamalısınız. Montaj konusunda gerektiği zaman profesyonel destek almayı da denemelisiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza