Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren ve son yıllarda birçok ürünün kullanımını doğrudan etkileyen rezistanslar, işlevselliği ile dikkat çekmektedir. Rezistans değeri, rezistansın yapısındaki bileşim oranlarına bağlı olarak belirlenmektedir. Rezistans çeşitlerine göre rezistans değerleri farklılık göstermektedir. Rezistans seçimi yapılırken rezistans değeri göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanım alanına bağlı olarak uygun rezistanslar ve dolayısıyla uygun rezistans değerleri birbirinden farklıdır.

Rezistans değeri, Ohm cinsinden ifade edilen bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Rezistans değeri, ısı derecesini belirlediğinden ötürü dikkat edilmesi gereken bir husustur. Rezistans değeri düşük olduğunda daha yüksek oranda ısı açığa çıkmaktadır. Dolayısıyla rezistans değerinin düşük olması ile birlikte ortaya çıkan buhar miktarında da artış gözlenmektedir. Kısacası üst düzeyde sıcaklık elde edilmesi gereken durumlarda düşük rezistans değerinden yana tercih yapmak daha faydalı olacaktır. 

Rezistans değerinin düşük olması yalnızca daha yüksek oranda ısı açığa çıkarmakla kalmayıp bazı başka etkileri de beraberinde getirmektedir. Rezistans değeri düşük olduğunda bataryanın kapasitesi de daha düşük olmaktadır. Dolayısıyla rezistans değeri düşük olduğunda bataryanın pili daha az dayanıklılık göstermektedir. Rezistans değerinin düşük olması daha fazla miktarda buhar açığa çıkmasını sağlarken daha fazla likit tüketilmesine de sebebiyet vermektedir. Likitin çok hızlı tükenmesi yanıkların oluşmasına neden olacağı için rezistans değerinin çok düşük seçilmesi tavsiye edilmemektedir. 

Voltaja Bağlı Olarak Rezistans Değerleri Nasıl Olmalı?

Bataryaların voltaj özelliklerine bağlı olarak rezistans değeri seçimi yapılması gerekmektedir. Bataryanın voltajına göre rezistansın Ohm aralığı belirlenmelidir. Bataryanın yapısı, rezistans değerinin önemi hakkında bilgi vermektedir. Voltaj bakımından değişken özellik gösteren bataryalar için rezistans değerinin pek bir önemi olmamaktadır. Bataryanın gücü ile oynamak istediğinizde voltajı değiştirmeniz yeterli olacaktır. Rezistans değerine göre de voltaj ayarı yapabilirsiniz. 

Rezistans değeri standardın altında ise voltajı düşünmeniz daha uygun olacaktır. Aynı şekilde eğer rezistans değeri oldukça yüksek ise voltajı da uygun derecede arttırmak gerekmektedir. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek rezistans değerleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Rezistans değerinin düşük olduğu ya da yüksek olduğu durumlarda voltaj ayarının nasıl yapılacağı hakkında fikir sahibi olmak için uzman ekibimizle irtibat kurabilirsiniz. 

Rezistans Değerinin Ürün Kullanımı Üzerindeki Etkisi

Rezistans değeri, ürünün çalışma prensibini doğrudan etkileyen unsurların başında gelmektedir. Rezistanslar, ürünlerin kullanışlılığı üzerinde büyük etki yapmaktadır. Dolayısıyla rezistans değerinin ürüne ve ürünün kullanım alanına uygun olması da son derece önemlidir. Ürünün kullanımının daha pratik olması ve uzun yıllar boyunca arıza çıkarmadan kullanılabilmesi için rezistans değerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ürüne bağlı olarak bazen yüksek bazen de düşük rezistans değeri öne çıkmaktadır. 

Firmamız üzerinden bizlere ulaşarak rezistans değerlerinin ürün üzerindeki etkisi ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Rezistans değerinin yüksek ya da düşük olmasının sonuçlarını öğrenerek amacınıza uygun tercihler yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve destek için firmamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza