Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Elektronik ısı ürünleri arasında en fazla tercih edilen devre elemanları arasında PT100’ler yer almaktadır. Sıcaklığa bağlı olarak direnç değerlerinin değişmesiyle diğer farklı bir cihazla sıcaklık değeri anlaşılan özel bir aparattır. Malzemelerin ısısını ölçebilmek için bu dirençler daha yüksek mukavemetli farklı bir kutunun içerisine yerleştirilir ve daha sağlıklı ölüm yapılır. PT100 termokupl elimko modellerinin reaksiyon süreleri ve şoklara karşı dirençleri son derece yüksektir.

Isı değerleri ölçüleceği zaman değişik tipte sensörler kullanılmaktadır. Termokupl ile ölçüm yapılırken hassasiyet gerektiren özel uygulamalarda PT100’ler tercih edilmektedir. PT100’ler rezistans termometreler olarak da adlandırılmaktadır. Endüstriyel alanlarda ve laboratuvarlarda bu ürünler sık sık tercih edilmektedir. İletken bir telin direnç değerlerinin sıcaklıkla değişmesinden yararlanarak oluşturulan sıcaklık algılayıcıları olan PT100’ler güvenilir ürünlerdir.

PT100 Termokupl Elimko

PT100 Nedir ve Nasıl Çalışır?

Rezistans termometre elemanı olan PT100’ler platin ya da nikel tellerden sarılan direncin cam, mika ya da seramik içerisine geçmesi ile oluşmaktadır. Sert kağıt şeridine sarılan modeller de bulunmaktadır. PT100 elemanları sabit sıcaklık verdikleri ve değer değişimleri doğrusala yakın olduğu için kullanımları yaygın olan elemanlardır.

Farklı kullanım alanlarına sahip olan bu ürünleri seçerken firma tercihinize de dikkat etmelisiniz. Müşterileri tarafından olumlu geri dönüşler alan ve kaliteli hizmet sunan firmaları tercih ettiğiniz zaman satın alacağınız ürünü uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Sıcaklık kontrollerini en güvenilir şekilde yapabilmeniz için üretilen bu elemanlar sıcaklık değiştiği zaman değeri değişen özel bir dirençtir. Genel olarak 3 uçlu olarak üretilen PT100’ler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Ser Rezistans ekibiyle de iletişime geçebilirsiniz. Ser Rezistans ekibi ihtiyaç duyabileceğiniz ürünler konusunda da sizlere gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza