Pazartesi - Cuma 8.00 - 18.00 & Cumartesi 8.00 - 13.00

Isı ölçümlerinde farklı seçimlere yer açılıyor. Pirometre nedir sorusunda cevap olarak aslında ölçüm cihazı demek doğru olur. Isı ölçümlerinde yer alan pirometre yüksek sıcaklığın ölçülmesinde kullanılan üründür. Endüstriyel alanda gerçekleştirilen sıcaklık ölçümler ile ilgili olarak hassas ölçüm değerine sahip olan pirometre kullanılıyor. Demir eritme gibi değerlerin ölçümlenmesinde kullanılan bu cihaz laboratuvar ortamlarında da kullanılan bir üründür.

Endüstriyel alanda daha çok yüzeyin sıcaklığını ölçmek için kullanımı yaygın olan bu ölçüm cihazı, doğrudan temas etmeden de basit bir ölçüme sahip termometre türü sıcaklık ölçmek için kullanılan ölçüm cihazı denilebilir. Kendi içinde birçok türü bulunan pirometre için aşağıdakiler sıralanabilir:

  • Platin dirençli
  • Isıl çiftli
  • Optik
  • Işınım 

Platin dirençli ve ısıl çift pirometre kullanıldığı alanlara göre sıcaklığı ölçmesi için temas ettirme gereksinimi duyar. Fakat diğer türleri olan optik pirometreler ile ışınım ise uzaktan da sıcaklık ölçmeye yarayan türlerdir. Tabanca yapısı sayesinde lazerli şekilde ölçüm yapar ve modern teknolojisi ile üretimi yapılan bu pirometreler sayesinde hedef yüzeyde termal radyasyon yaydığı ısı ölçülmesi sağlanır. Bu sayede yüksek sıcaklık ölçümü bir tür kızılötesi ışıması ölçülerek gerçekleştirilmiş olur.

Pirometre alımlarınız ile beraber bu yüksek sıcaklık değerinin ölçümlenmesi kolaylıkla mümkün olur. Cihazın alımında kaliteli bir seçime yer açarak uzun yıllar boyu güven ile kullanacağınız bir ürüne sahip olmanın avantajını da elde edebilirsiniz. Kaliteli pirometre alımınız için ise Ser Rezistans firmasından destek alabilirsiniz. 

Yüksek sıcaklık ölçümüne dair ihtiyaçlarınıza uygun satın almak istediğiniz cihazla ilgili özellikle birçok araştırma yapmış olabilirsiniz. İçerisinde seçeceğiniz ürün bakımından önemli türlerle beraber, sıcaklık ölçülecek cisimle temas halinde olsun mu olmasın mı gibi çeşitlerine göre seçimlerinizi yapabilir, bu konuda Ser Rezistans ile yapacağınız tercihlerinizde de pirometrelerin sıcaklığı ölçümü için hangileri doğru tercih olacağına dair de önemli referanslar, bilgilendirmeler alabilirsiniz.

Pirometrenin Çalışma Prensipleri

Pirometre nasıl çalışır düşüncesiyle kontrol edildiğinde, pirometre için genel yapısı itibariyle basit gibi gözüken ancak yüksek sıcaklığı ölçülecek ortamlarda kullanıldığı için önemli bir göreve sahip cihazlardan biridir. Çalışma mantığı ise, cihazda bulunan ışınım mercekler termoeleman üzerine düşürülerek, burada sıcaklık değerleri yükseltilir. Cisim sıcaklığı ise algılayıcıda ölçüm değerlerine bakılarak elde edilir, elektriksel sinyallere dönüştürme süreci başlar.

Sahip olan yapı itibariyle yüksek sıcaklığa doğru ölçüm doğru yapılması noktasında, içerisinde termoelemanlar seri bağlanarak birçok RTD ve termokupl içermesiyle beraber çalışma prensibi meydana çıkmış olur.

Pirometre Alımınızda Kaliteye Yer Verin

Dünya standartlarına uygun ürün üretimine yer vermekte olan Ser Rezistans firmamız ürün listemizde birçok farklı seçeneği sunuyor. Pirometre gibi yüksek ısıların ölçümlenmesinde kullanılmakta olan cihazlarda ürün listemizde bulunuyor.

Rezistans üretiminde öncü firma olmak ise beraber ısınma ve ısı kontrol sistemleri ile ilgili de birçok cihazın üretimine yer açarak kaliteli malzeme ile dayanıklı ürünleri sizler için üretiyoruz.

İhtiyacınız olan ürün ya da ürünleri kataloğumuzdan belirleyerek anında sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz müşteri temsilcimiz ile irtibatta geçerek sizde en doğru seçime yer açmanın avantajını elde edebilirsiniz. Ürün alımlarınızda yapacağınız toptan alım işleminde ise fiyat teklifini müşteri temsilcimizden kısa süre içinde temin etmeniz mümkün.

Sizde dünya standartlarına uyumlu, kaliteli ve dayanıklı ürünlere ev ya da iş yerlerinizde yer vermek istiyorsanız uygun fiyat seçeneklerine sahip olan ürün kataloğumuzdan seçimlerinizi yaparak siparişinizi de hemen verebilirsiniz. Ürünler ile ilgili aklınıza takılan her türlü soru ya da öneri için bizimle irtibatta geçebilirsiniz.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza